case jx 75i 90 hp yaptırdım yaptıran varmı aranız da arkadaşlar

Ynt: case jx 75i 90 hp yaptırdım yaptıran varmı aranız da arkadaşlar

youtube da bu konu üzerine bi video izlemiştim teknik olarak mümkün görünüyo fekat biraz daha açarmısın traktörde ne gibi değişiklikler yapıldı ve gücünü nasıl ölçtünüz de 90 hp oldugunu idda ediyosun

arkadaşlar kısaca şöye ilk önce turbo sökuldu iç ve diş kanatları cıktı yeri tornada alındı ve buyuk kanatçıklar takıldı sonra enjektör ve pompa ayarları değişti bar ayarları yani en son olarakta eksantrik mili değişti (7056 eksantriği takıldı)

90 hp yaptırmadan önce kullandığım ekipmanların bi çoğunda bocalayarak iş görüyodu şimdi ise umrunda diğil yalıt durumu cok iyi zevk alarak iş görüyorum td 85 ve td 90 dan perpormansı daha iyi lastikler bi numara kucuk ve radıal kesinlikle bayılma olmuyo yaptırmanızı tavsıye ederim

acemli68 link=topic=80237.msg952606#msg952606 date=1420229189' Alıntı:
maliyeti de cok uygun 10,15 milyar üzerinde verip de 90 lık almaya değmez 2 milyara yaptırdım bu anlattıklarımı

Aynı anda yazmışız cevap vermişsin zaten.

Jx 75, 90, 100 ve 110 da kullanılan motor aynı silindir hacmi aynı yani sadece pompa, enjektör, avans ayarı, turbo vs elemanlardaki ayarlamalarla farklı güçlerde traktörler üretiliyor bu Durum bi çok markada böyledir satış stratejisi ve arz talep meselesinden ibaret Durum. Yapılan bu değişiklikler De gerçekten bu ise yıllarını vermiş insanlar tarafından yapılmalı düşüncesindeyim aksi taktirde verimli olacağını düşünmüyorum. Düzen tutmadığı taktirde oluşan sorunlar, insanın Canını sıkan durumlar kaçınılmaz. Ama Inşallah yaptığınız değişiklikler sonunda uzun vadede verim alırsınız.