Rektefiye ford 3000

Merhabalar arkadaşlar. 1975 model ford 3000 ' lik bir traktörümüz var. 40 senedir bakım yapılmamış neredeyse. Motor artık rektefiye istiyor. Bunu kaça yaptırabiliriz. Kaç tl arasında olur. Motor ilk çalışmadan sonra normal çalışıyor. Yani hemen çalışıyor. Bayır aşağı yolda motor frenine kayıplar var. Yavaştan da mavi dumanı vermeye başladı. Neler değişmeli bize kaça patlar. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Ynt: Rektefiye ford 3000

Kardesim fordun anahtar yememis hic sakin ola pompasina anahtar degdirme. Yarim rekteve yaptırırsan biraz ucuza kacar. Ama tam rekteve yaptir motoru iki ay sonrada enjektör ayari yaptir pompayi sakın sokturme

Çok aşırı olacağını sanmam, parçalar o kadar pahalı değil. Buradan bir rakam yanlış olur. Eğer hiç el değmemişse bu güne kadar belki krank mili de değişir. Fakat yapılınca Allah ' ın izniyle o traktör çok uzun zamanlar daha hizmet eder.

Pompaya anahtar degdirme yeter sattigim 3610 un pompasini actirip türlü türlü sekilde kac sene boyunca eze eze kullandik 60 beygir motorlara takilmayan rotili tam gaz yedirirdik bi kullanici hatasi arka difransiyal hilalini kirinca duzen tutmadi zaten rekteveden sonra eskisi gibi cekmiyordu pompayi yapamadilar kizdik ikinci buyuk traktorum jd 2030 da forduda satip 6066s nh aldik. Şimdi bi FORD olsada sursem tamgaz yolda gitsem diyorum.

Ford dayanikli ve saglam traktor motoru hararete agir sartlarda kullanmaya zorlamaya musait sekilde cok saglamdir 3000 lerin arka dişleri cok buyuk olmasina rahmen hemakarda grup uyusmazligi var ingiliz 3600 fordu kimse eskitemez hala diyorum motoru acilmamis alman mali 5000 likle fiati takas ederim

Tamam o zaman pompaya el sürdürmüyoruz. Bizim ford 3000 çok çalıştırmazlar yani ayda 1 yada hiç değil. Ne zaman işimiz düşerse. 1 sene önce bayramda sabah tek marşta aldıydı 3-5 dereceyken hava. Ne zaman kafasına eserse çalışıyor. Bi bakmışsın hemen çalışmış bi bakmışsın inadı tutmuş. Ben sadece Hemen çalışsın hemde bayır aşağıya motor firenini iyi yapsın. istiyorum o kadar çok zorlamıyoruz. Ne tarla nede orman işinde çalışıyoruz. Ulaşım ve arada bi römorka birşeyler atıp bir yerlere getir götür işi yani.

valla bence de pompayı ellettirme ben ellettirdim bok ettiler hala ayar tutmadı çekişi hoşuma gitmiyo ama senin 40 senelik traktörün enjektör memeleri artık püskürtmeden işemeye geçmiştir onlarında değişmesi lazım diye düşünüyorum