398&tosun slaj makinası

Ynt: 398&tosun slaj makinası

insomnia link=topic=8982.msg94586#msg94586 date=1226254335' Alıntı:
Ön ağırlıktaki çeki halatı neiçin acaba çok makina batıyor diye düşündüm sizin oralarda
o traktör we o makinada batarsa artık en azından traktörün boyun yüksek çekişini bilmem ama ...
bizimkiler 54 c special'a takıyorlar paksan slaj makinasını(750 kg war herhalde) batmıyor sadece önü kalkıyor arkasına romörk tkınca onuda ağirlikla engelliyorlar:D

güzel paylaşım...eline sağlık...köyden birisi sılajlık mısır ekti.tek sıralı sılaj makinesini 99 model 285s taktı,kendinde de 88 model 265 var kendi motorunun çekemeyeceğini söyledi makineyi..hatta 285s bile bir çok yerde boğulup kalıyormuş...bu motoru çok zorlamaz heralde tek sıralı makine...

bende kayhan ertugrul tek sirali kayisli silaj makinasi var 265 s traktorume takiyorum misirin boyu bazen 2.5 metreyi asiyor ve 3 tavsan l ile gidiyorum arkasinada 4 teker ilaveli romork takiyorum 265 s dediginiz traktoru bazen o kadar hafife aliyorsunuizki ben bile sasiyorum 30 yasindayim ve 15 yildir kullaniyorum ve inanin bana td 75d ile bu kadar verim alamiyorum ki ben bu makinayi 54 c ye takayim bu makinayi almadan oncede kayisli tip vardi onuda cok rahat kullandim ve ustelik bu 10 bicakli benden mu makinayi emanete kimse almiyor cunku traktore agir geliyor ama ben gayet guzel kullaniyorum