Cold Start'ın Kralı'nı Yaptık :)

Ynt: Cold Start'ın Kralı'nı Yaptık :)

bura mevsim normallerinden çok farklı gidiyo.. hele geçen gümüşhaneye gittik ora burdan da sıcak.. ceketle geziliyo şuan..

Hattatta rahat çalıştı mı yılmaz..

bide şu mini 20-30 bg kubotalar var kepçeli/kazıcılı bunları hiç kullandın mı.. nasıl iş görüyolar acaba..

UÖZKAN.77 link=topic=80283.msg952081#msg952081 date=1420127626' Alıntı:
bura mevsim normallerinden çok farklı gidiyo.. hele geçen gümüşhaneye gittik ora burdan da sıcak.. ceketle geziliyo şuan..

Hattatta rahat çalıştı mı yılmaz..

bide şu mini 20-30 bg kubotalar var kepçeli/kazıcılı bunları hiç kullandın mı.. nasıl iş görüyolar acaba..

Hattat daha 1 yıllık motor. Sahibi olan arkadaşa:

'Giderken 5 kilo da mazot alalım, çalışmazsa hiç kıpırdatmadan üstüne döker yakar, kurtuluruz' diye takıldım. Adam resti gördü, ciddi ciddi mazot aldı yanına giderken :D

Ne yazık ki çalıştı. Isınacaktık biraz..

B2420 ' yi 3 aya yakın kullandım ama kepçe vs yoktu. Çevremde de kepçelisi yok. İç mekanda (ahır içinde vs) güzel çalışıyorlar diye duydum ama sadece duyum.

Bu işten çıkan sonuç benim gözlemledigim kadarıyla
100 bine traktör alıyoruz ama 500 liraya kıyıp bir kaydırmadan garaj yapıp makinamızı altına koyamıyoruz
Traktörler genelde karın, yağmurun güneşin altında :)

ArAnAnAdAm link=topic=80283.msg952096#msg952096 date=1420129039' Alıntı:
Bu işten çıkan sonuç benim gözlemledigim kadarıyla
100 bine traktör alıyoruz ama 500 liraya kıyıp bir kaydırmadan garaj yapıp makinamızı altına koyamıyoruz
Traktörler genelde karın, yağmurun güneşin altında :)

Yok, garaj da var. Bi tek garaja sokacak adam lazım :)

Kolay gelsin Yılmaz, bizde 3 gündür hayat böyle,2 gündür köyün içini açamadım tam manasıyla, zincir yok traktörlerde. Kürümeninde üzeri kar tutuyor, cold start hergün yapıyoruz. Hayvanları 2 defa suya salıyoruz, nerede derin kar var o tarafa dağılıyorlar :)
Sütçü gelemedi, ana yolu gece yarısı greyder açarak gidiyor, demiyor ki; köydeki nasıl çıkacak köyün içinden, Yol şu an yine kapalı. Telefon çalıyor, açıyorum kapanıyor, kesin biri kaldı yolda :D telefonu az çekiyor.

volkanuzel link=topic=80283.msg952461#msg952461 date=1420212952' Alıntı:
Allah kolaylık versin :) Sizlere bi ön hidrolik ve küreme lazım beyler :)

Volkan bıçağı arkaya da taksak olacak ama soğuktan ekipman takası gelmiyor insanın. O derece.

Ercan AYKUŞ link=topic=80283.msg952465#msg952465 date=1420213372' Alıntı:
Yılmaz abi traktörün her tarafını kar kaplamış etraf kar kış güzel paylaşım :)

Sağ olasın Ercan ' ım. Sizde kar durumu nasıl?

m.aktaş75 link=topic=80283.msg952473#msg952473 date=1420214492' Alıntı:
bugün sabah başladı kar yağışı böyle giderse sabaha 1 metre olur ardahanda

Kar yağsın sorun değil de, arkasından çok sert don yaptı. O tehlikeli. Her yer buz.

Yılmaz , hiç sevmem kışı , bizde yok zaten İzmire bakıyorum hava durumuna bakarken İzmire benziyo bizim havalar.

Alışkın değil hayvanlar, bu akşam Kandil hadi erken bakalım hayvanlara dedik , bu arada herkesin kandili mubarek olsun.

Kış birden geldi bize kar yok ama soğuk ineğin biri bu ayın 6 sinda günü doluyor bu sabah tadı kaçıktı bu akşam baktım erken doğuma niyetlenmiş buzağı ters kuyruk gelmiş doğum halıde yoktu hayvanın birden değişti

Baktım işi halledemiyecem veterineri çağırdım aldı buzağıyı ölü umudum yoktu zaten, bir tane daha var dedi ikisi bir yürümüş rahim ağzına biri ayağı biri kafası gelmiş bu canlı dedi ama oda ölü doğdu ikiz ve ölü ikiside, anne iyi , yatsı namazına zor yetiştik .

Anlamadım neden oldu ama birden soğudu hava üşüdü hayvanlar diye tahmin ediyorum.

ismail_17 link=topic=80283.msg952585#msg952585 date=1420227561' Alıntı:
Yılmaz , hiç sevmem kışı , bizde yok zaten İzmire bakıyorum hava durumuna bakarken İzmire benziyo bizim havalar.

Alışkın değil hayvanlar, bu akşam Kandil hadi erken bakalım hayvanlara dedik , bu arada herkesin kandili mubarek olsun.

Kış birden geldi bize kar yok ama soğuk ineğin biri bu ayın 6 sinda günü doluyor bu sabah tadı kaçıktı bu akşam baktım erken doğuma niyetlenmiş buzağı ters kuyruk gelmiş doğum halıde yoktu hayvanın birden değişti

Baktım işi halledemiyecem veterineri çağırdım aldı buzağıyı ölü umudum yoktu zaten, bir tane daha var dedi ikisi bir yürümüş rahim ağzına biri ayağı biri kafası gelmiş bu canlı dedi ama oda ölü doğdu ikiz ve ölü ikiside, anne iyi , yatsı namazına zor yetiştik .

Anlamadım neden oldu ama birden soğudu hava üşüdü hayvanlar diye tahmin ediyorum.

Geçmiş olsun Ismail Abi. Ne diyelim. Allah beterinden saklasın. Bi kaç güne hava yumuşatacak diyorlar. Inşallah tekrarlamaz.