Cold Start'ın Kralı'nı Yaptık :)

Motoru rüzgara karşı unutmuşuz. Hava kaç derece bilmem ama 4 dakika dışarda duramadık. Çiftlik de Şarköy ' ün yüksek tepelerinden birinin üzerinde olunca, sağlam tipi yutuyor.

Kubo çalıştı ama soğuktan çalışma videosunu çekmeyi unuttuk. Binmeden önce çektiğim video mevcut. Fırının yanındayken tipiye dikkat.

Not: bu havada 3 tane de koyun doğurdu. Mübarekler bu havayı bekliyorlar sanki doğurmak için..

ee12e5f3460be06fd412e25c41c496ac.jpg

ce3a0013f11bd5e088da2273b9f52e3a.jpg

0eb09b4cf372bf26c78fc5e6850feb47.jpg

http://youtu.be/i36Ir2fmcnQ

Ynt: Cold Start'ın Kralı'nı Yaptık :)

Şarköy buz tutmuş Yılmaz :) Kuzuların sağlıklı büyür, hayırlısıyla satılır inşallah.

Bu arada, yahu ben senin çiftliği google maps ' te aramaya çalıştım bulamadım :D bende mi bir gariplik var :p

kubilay07 link=topic=80283.msg951951#msg951951 date=1420113937' Alıntı:
buzlamış mübarek :) keşke çalışma videosuda olsaydı neyse orda bu tipi olduktan sonra daha çok cold start yaparsın yılmaz abi :D

Asıl cold start ' ı ben yaptım Kubilay. Hayvanlara silaj çıkarmam gerekti yığından. Dayanamadım soğuktan, yığının içine, brandanın altına girdim de öyle çıkarabildim.

Az önce meteoroloji ' nin sayfasına bakıyorum. Hissedilen sıcaklık -17

DeHLiZ link=topic=80283.msg951952#msg951952 date=1420113970' Alıntı:
Şarköy buz tutmuş Yılmaz :) Kuzuların sağlıklı büyür, hayırlısıyla satılır inşallah.

Bu arada, yahu ben senin çiftliği google maps ' te aramaya çalıştım bulamadım :D bende mi bir gariplik var :p

Sende gariplik yok Gürsel:) Yeni, güncel haritalarda görünüyor yeni dam. Eski haritalarda eski ahırlar var.

LORD59 link=topic=80283.msg951963#msg951963 date=1420114627' Alıntı:
Kar bu yıl Trakya ' yı fena çarptı Yılmaz abi daha da devam etcek gibi duruyor. Kar, yağmayan senelerin acısını çıkarıyor galiba :)

Yağsın, yağsın. Kaç yıldır aram akıllı bi soğuk yapmıyordu. Düzgün kar yağmıyordu. Hem mahsüller, hem hayvanlarda garip garip hastalıklar görülmeye başlandı.

Geçen yıl buğdayları pastan zor kurtardık. Bizde yoktu ama çevre sürülerde 'mavi dil ' denen bi hastalık kusalar oldu. Çok sıkıntı çekenler oldu.

Eskilerin deyimi ile 'mikrop kırılır' bari en azından.

Bi tek kanolalara iyi gelmeyebilir bu hava. O da hava açtıktan, kar kalktıktan sonra belli olacak.

sebazios link=topic=80283.msg951967#msg951967 date=1420115052' Alıntı:
Asıl cold start ' ı ben yaptım Kubilay. Hayvanlara silaj çıkarmam gerekti yığından. Dayanamadım soğuktan, yığının içine, brandanın altına girdim de öyle çıkarabildim.

Az önce meteoroloji ' nin sayfasına bakıyorum. Hissedilen sıcaklık -17

-17 mi :O bizim bağcığı yolluyorum oraya burnu sürtsün biraz :D ama çalışmayabilir soğuğu görünce trip atıyor :D

alipasalierkan link=topic=80283.msg951981#msg951981 date=1420116244' Alıntı:
Güzel paylaşım Yılmaz abi. Kubocan buz tutmuş vallah. Aslında tipi olmasa kar yağsa hiç sıkıntı değil. Ama böyle tipi sıkıntı yaratıyor.

Erkan gözünü açamıyorsun. Kör gibi yürüyon :)

Sahi akşam programı kaçırmışım. Tekrarını verirler inşallah.

sebazios link=topic=80283.msg951968#msg951968 date=1420115295' Alıntı:
Yağsın, yağsın. Kaç yıldır aram akıllı bi soğuk yapmıyordu. Düzgün kar yağmıyordu. Hem mahsüller, hem hayvanlarda garip garip hastalıklar görülmeye başlandı.

Geçen yıl buğdayları pastan zor kurtardık. Bizde yoktu ama çevre sürülerde 'mavi dil ' denen bi hastalık kusalar oldu. Çok sıkıntı çekenler oldu.

Eskilerin deyimi ile 'mikrop kırılır' bari en azından.

Bi tek kanolalara iyi gelmeyebilir bu hava. O da hava açtıktan, kar kalktıktan sonra belli olacak.
Aynen Yılmaz abi çok doğru söylüyorsun özellikle bu yıl abuk sabuk hastalıklar, böcekler çıktı onlar için iyi kurtuluruz temizlenir özellikle fareler filan. Dediğin gibi abi tek sıkıntı kanola onlara da yapcak bi şey yok.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=80283.msg951994#msg951994 date=1420117649' Alıntı:
oooo ıyi kış gelmiş oraya. Bi hattat gördüm sanki

Hattat arkadaşın. Arabayla çıkamayınca mecbur onunla gittik.

aslan26 link=topic=80283.msg951996#msg951996 date=1420117956' Alıntı:
Kolay gelsin abi suan canlı yayında Tekirdağ- Kırklareli yolunu gösteriyor ulaşım durmuş tek çeker tumosan traktör ile batan araçları çıkarmaya çalışıyorlardi.

Rıdvan bizim yolların tamamı kapalı. Dünden beri traktörle diğer çiftlik sahibi arkadaşlara servis çekiyoruz.

2 gündür sütü verememiş olan iki ağabeyimiz aradı az önce. Toplam 600-700 litre süt birikmiş. 2-3 saatte süt teslim edilmezse dereye dökülecek. Gittik onları çıkardık az önce.

Tipi işi bozuyor:

http://youtu.be/TE8duMzP15w

paylasım ıcın tesekkurler abi. Anlasılan sarkoyunde bızım buradan farkı yok. süt işi bela tam. 2 gundur yol acmaktan anam agladı. Bu sabah 5bucukta kalktım boyum kadar yerler var. kımı alcaklarda traktor boyunca kar var. Kameraman yoktu yoksa ne vıdeolar cekerdık:)

ayrıca asfalt yolunuda actım 1 saat once sarkoy yolu acık heralde 1 saatte 15 araba felan gectı. Oğleden sonra ulaşım nıspeden normale dondu sanırım.

emrekaptan59 link=topic=80283.msg952048#msg952048 date=1420123329' Alıntı:
paylasım ıcın tesekkurler abi. Anlasılan sarkoyunde bızım buradan farkı yok. süt işi bela tam. 2 gundur yol acmaktan anam agladı. Bu sabah 5bucukta kalktım boyum kadar yerler var. kımı alcaklarda traktor boyunca kar var. Kameraman yoktu yoksa ne vıdeolar cekerdık:)

ayrıca asfalt yolunuda actım 1 saat once sarkoy yolu acık heralde 1 saatte 15 araba felan gectı. Oğleden sonra ulaşım nıspeden normale dondu sanırım.

Öğleden sonra bi grayder yolu açmış ama zincirsiz imkanı yok gidilecek gibi değil. Ulaman / Bulgur sapakları bildiğin buz pisti olmuş.

Traktörün arkasına bıçağı taktığın an kamu hizmetleri personeli oluyorsun :D

Kötü yanı, her yer aynı değil. Tipi ile yağdığından kimi alanlarda hiç kar yok, kimi yerlerde (özellikle kapı önleri oluyo buraları) 1 - 2 metre yığma yapmış.

Şimdi soğuk çok fena ama. Tam erkek havası.

sebazios link=topic=80283.msg952060#msg952060 date=1420125536' Alıntı:
Öğleden sonra bi grayder yolu açmış ama zincirsiz imkanı yok gidilecek gibi değil. Ulaman / Bulgur sapakları bildiğin buz pisti olmuş.

Traktörün arkasına bıçağı taktığın an kamu hizmetleri personeli oluyorsun :D

Kötü yanı, her yer aynı değil. Tipi ile yağdığından kimi alanlarda hiç kar yok, kimi yerlerde (özellikle kapı önleri oluyo buraları) 1 - 2 metre yığma yapmış.

Şimdi soğuk çok fena ama. Tam erkek havası.
bır suru 34 plaka gördum motor ayşeye gıtmıyorsalar kesın sarkoye gelıyorlardır. Can pazarına donmese barı bu gece don olursa dedıgın gıbı her yer buz pisti olur.

UÖZKAN.77 link=topic=80283.msg952067#msg952067 date=1420126570' Alıntı:
dünya tersine döndü galiba.. normalde çoruh nehrinin donduğu burda.. şu an itibariye koyunlar otlayabiliyo..

Umut Abi bizde ara ara oluyo böyle. Hatta daha çok daha beterleri de oldu (2001-2002 kışı tüm elektrik direkleri yıkıldı. İlçe merkezine 8 gün elektrik verilemedi) 2 yıldır yapmamıştı, iyi oldu.