Tarımsal Muhasebe Programı - 2015'te Aldığımızı-Verdiğimizi Bilelim Diye..

merhaba değerli trakkulup üyeleri daha önce bu durumla ile alakalı bi konu açmıştım ve güzel paylaşımlar olmasına ragmen bi sonuç alamamıştık
Şimdi ise kendi hazırladıgım Excel Gelir Gider Takip amaçlı orta düzeyli kapsama sahip tabloları sizlerle paylaşıyorum umarım bikaç dostumuzun işine yarar ve bi faydası dokunur.

Resimlerle açıklamaya çalıştım ama yinede kısaca bahsedeyim

BİTKİSEL HAMMEDDE---- tohum gübre ilaç gibi hammade giderlerimizi giriyorz
BİTKİSEL ÜRETİM---- ürettigimiz ürünleri satış tutarları ile birlikte giriyoruz
DİĞER ÖDEMELER ve ALACAKLAR----- borçlarımız ve alacaklarımızı buradan takip ediyorz
ENERJİ --- kullandıgımız enerji maliyetlerini mazot ve ekeltrik cinsinden giriyoruz
MAKİNA İKMAL --- alıp sattıgımız yada bakımını yaptıgımız araç traktör ve ekipmanların kaydını burada tutuyoruz
NAKLİYE VE HASAT --- ankliye ve ürün hasadı için yaptıgımız masrafların giderleri buradan
PERSONEL --- çalışan kayıtlarımızı tuttugumuz yer

GENEL olarak bunların dısında ANALİZ adlı bir excel dosyasında bir yıl boyunca elimize geçen paraları, yaptıgımız ödemelri ve borçlarımızı ve kategorilenmiş olarak görebiliyoruz .

Sadece açık mavi renkli alanlara veri girişine izin verdim formlar üzerinde değişiklik yapmak isteyen ve kendine göre daha iyi uyarlayacak arkadaslar için Office2010 da GÖZDEN GEÇİR sekmesinde Sayfa Korumasını Kaldır seçenegini kullanmaları gerekicektir. Şifre: trakkulup

https://drive.google.com/file/d/0B1I3zAlRlkWbeHd4ejZUM2s0blk/view?usp=sharing

Ynt: 2015 te ALDIĞIMIZI VERDİĞİMİZ BİLELİM DİYE....

Paylaşım için teşekkürler abi güzel bir çalışma olmuş girdi çıktıları daha temiz ortamda kayıt altına almışsın yalnız yinede yedeklemeni tavsiye ederim pc sağlam olur ama işin düştüğü zaman bozuluverir en yakın örnek dayım çalışan işcilerin çalışma-bitirme mola saatlerini telefona kaydetti telefon çöktü :)

sanal ortam her zaman risklidir talhacım o yüzden dedigine katılıyorum hatta bi ekleme niteliginde olsun mutlaka yedek alınmalı ve kagıt üzerinde yapılan hesaplar arsivlenmeli ki kayıplar yaşanmasın =)

sefayuksel link=topic=80286.msg952173#msg952173 date=1420136988' Alıntı:
tşk.ler güzel çalışma ama açılmıyor hata veriyor şifreyi girince
mesajınız üzerine tekrar indirip şifreyi yazdım .rar dosyasında sorun yok.
.rar dosyasının şifresi:trakkulup
excel koruma şifresi:trakkulup

tekrar denemenizi öneririm