Class Arion 430

Ynt: Class Arion 430

dustero link=topic=80295.msg954763#msg954763 date=1420650915' Alıntı:
:) bilader kötü bir anlam içermemekle beraber samimiyetle kardeşlik duygusu içinde kardeş olmadığımız kişilere söylediğimiz yakınlık kelimesidir. Ortada bir art niyet yok yani abi farkettiysen siz sız diyede hitap ettim oha kelimeside o traktörün üstünde olduğum an ile ilgiliydi :) Konuya dönecek olursak şunu söyleyeceğim başkasının yaşadığı deneyimleri kendimiz yaşamış gibi anlatırsak ortada birtakım yanlış anlamalara yanlış yönlendirmelere sebep oluruz. Ayrıca o arkadaş dediğiniz kişi Claas sevmiyor koyu bir New Holland ' çı da olabilir :) Köylünüzde var olduğunu bahsettiğiniz Arion 400 model tipi ve Gaspardo kombine tipi nedir bilmem muhtemelen hafif tiplidir ama kolay kolay kaldıramayacağınıza heleki çuval koyduktan sonra eminim.
ben classı kötülemedim zaten.bırak classı bizim motorlarımızda zıplıyor ben sadece okadar büyük motor alıyosan süspansiyonda olmalı anlamına getirdim.sonuçta süspansiyon olmayan her motor zıplar.agır tip hafif tip die varmı mikserin ve mibzerin bilbilmiyorum ama mibzeri doldurup ekim moduna aldımı önünü alıyo onlarda daha rahat dönsün yastık başlarında diye kum çuvalı koyuyorlar

arapörenli link=topic=80295.msg954769#msg954769 date=1420651682' Alıntı:
ben classı kötülemedim zaten.bırak classı bizim motorlarımızda zıplıyor ben sadece okadar büyük motor alıyosan süspansiyonda olmalı anlamına getirdim.sonuçta süspansiyon olmayan her motor zıplar.agır tip hafif tip die varmı mikserin ve mibzerin bilbilmiyorum ama mibzeri doldurup ekim moduna aldımı önünü alıyo onlarda daha rahat dönsün yastık başlarında diye kum çuvalı koyuyorlar

Ozaman bu süspansiyon konusu çiftçi muhabbetlerinde olmalı abi olup olmaması başka, ihtiyacı olup olmaması başka birde ihtiyacı olmayıpta oluşu başka.

Yenilerde artık kabin süspansiyonu ve tam havalı koltuk ile zıplama sorunu kalmadı. Ama Claas ' ın Türkiye ' ye getirdiği ilk traktörlerde kabin süspansiyonu opsiyoneldi. O da bize denk geldi zaten. :D bol bol zıplıyoruz.