OKUMAK MI YOKSA HAYVANCILIK MI

Sizce Okumak mı Doğa mı

• Kullanılan toplam oy
    236
Ynt: OKUMAK MI YOKSA HAYVANCILIK MI

Deliorman link=topic=80307.msg953143#msg953143 date=1420325106' Alıntı:
Üniversite adama akademik anlamda hiçbirşey katmasa dahi , ki katmaya gideni eliboş çevirmezler , en azından kişiye kendi kendine öğrenme, gerekli bilgiye ulaşma , analitik muhakeme yetisini kazandırıyor. Bence bu nitelikler ne iş yapılırsa yapılsın paha biçilmezdir !

okuyan kişi başkadır fakat günümüz şartlarında 3000 BİN TL MAAŞ İLE ÇALIŞAN MEMUR İZMİR DE KIT KANAT GEÇİNECEKTİR ASKERİ ÜCRETLE ÇALIŞAN 2 BİN TL İLE ÇALIŞANLAR EK İŞLERE GİDİYOR ŞUAN GÜNÜMÜZDE VE ATANAMAYAN BİNLERCE MEMUR DEVLET İŞÇİLERİ MESLEKTEN ATILMA OLDUMU BİRDE O OKUDUGUN 24 SENE ARTIK KARDEŞİM SİYASET VAR 24 SENE OKU HAYATININ YARISINI OKU NERDEYSE SONRA MESLEKTEN ATIL DAYANAMAYIP İSYAN ET HAPSE GİR BEN DEVLET E SIRTINI DAYAYAN KİŞİLERİ UMMUYORUM GELECEĞİ İÇN %70İNİ. ÖZEL SEKTÖR SERBEST MESLEK OLUCAKOKUYACAKSAN

KOPARANLI AHMET link=topic=80307.msg953251#msg953251 date=1420368602' Alıntı:
İnsanlardan üniversitede aklının alamayacagı kadar çesitte insan var.

Aynen hocam
şimdi 2 seçenek var..
birsiinde bir işe girip ayda 1 milyara çalışacaksın.. finans sektöründe..

1.SENECEK OKUYP MESLEK SAHİBİ MEMUR ASKERİ ÜCRETLE ÇALIŞMAK VS..

2.babadan kalma çiftlik inek vs hazır traktökr yer sapı samanı çıkartıcak tarla ekipman veya bu işe giricek yeni başlamak var tabi herşey olumlu yön digil 30-35kg süt veren 8 inek sana ayda 8-8500 bin getirecek fakat dogru bir en baba bakımla olucak olan bir iş bakım istiyor zaten hayatı o ineği döver veya ineğin bakılacak şartlarda bakamazssa 20 KG SÜt 15kg süt 22 kg süt alırsa O MESLEĞİ KÖTÜLEMEYECEK Kendini kötüleyecek yılda kazanacıgın belki 70 Belkide 80 a Sınıf bir inekte bilmiyorum 15-20 bin i gidermi masraf tabi kendin ekersen.
Fakat şu var sen 30 kazanıp 30 harcarsan inekçilik ölü demeye hakkın yok yemini hazır verirsen kolay yola kaçıp 5-10 ineğe bakıcı tutup yer kiralarsann gene kazanamssın 2 ay sonra kesime gidersin. olay bu hocam yani

1.seçenekte az kazanırsın ama sabah 9 da gider akşam 6 da çıkarsın. haftasonları çalışmazsın. güzel bir sosyal çevren olur. kibar insanlar. banka ortamı .beyaz yakalı kravatlı bir hayat. seneler sonra yükselirsin müdür olursun falan filan.

2.seçenekte kız bile görmezsin kolay kolay. toz toprak içinde olacaksaın her an. sabahın köründe kalkacaksın . genelde kaba saba insanlarla muhattap olacaksın.. ama bankadan çok daha fazla kazanırsın normal şartlarda .müdür yok tepende. kendi işinin patronusun :)
BU 1. VE 2. SEÇENEK KOPYALADIM BANA GÖRE de
sosyal çevre,kibar insanlar,beyaz yakalı kravatlı hayat falan filan..Bunlar seni aldatıyor/aldanıyorsun.Hiç de dışarıdan göründüğü gibi güzel bir hayat değil. 2.SEÇENEKTİR BANA GÖRE BENDE zaten diyorum arkadaşa.

Fakat bankada çalışanla çiftçide bir ne gibi fark var brisi okumuştur az kazanır diğeri biraz ona göre düşüktür bilgi açısından sonuçta ikiside insan bu dünyaya bi kere gelmişssin arkadaşım HANİ MASA BAŞINDASIN DEVLETİN MEMURLUGUNU YAPIYORSUN 1 BİN TL YADA 2 BİN TL VETYA 3 YILDA 20-30 BİN MASRAFLAR VS.
çiftçilikte Kendi işinin patronusun istediğin zaman ailede birisi varsa hayvancılıkta sabah bakar akşama kadar boşssun annne baba veya en güvendiğin bir bakıcı 1 günliğüne AMA MEMURLUKTA Öyle digildir BAYRAM TATİLİ YIL BAŞI TATİLİ İŞ YAPARLAR TORPİLDE İSTER ZOR YANİ BANA GÖRE

tabi Hiç çiftçilik gübre atma bağ bağlama ip kesme bağ budama ekin ekme hayvancılık hiç yapmamış hayatında görmemiş bu işi en az 3-4 sene tecrübe edinmeli fakat ben kaç yıldır bağcılıkla 3-4 sene önce 2-3 inek vardı bakamadıgımız yetişemdiğizden dolayı babam satmış ŞİMDİ BEN VARIM hayvancılıga tkrar atılacakz inş

Deediğinde dogru ve BU KONUYU DAHA ÇOK ÖZ KISA ŞEKİLDE DE AÇICAM

bantun111
senin yaşın kaç be gülüm?
etrafına olayları bir kenara bırakarak bir bak be gülüm.
hayvan bakan insanları kötülemek veya üzmek amacında değilim. sürçü lisan edersem af ola. ilk yazdığım yazıda da dediğim gibi 10 tane inekle sen o kadar para kazanamazsın.( tarla giderleri, yem giderleri, bağkur vb) bu işin piri olmuş insanlar o kadar para kazanabilselerdi şimdi hepsinin altında ikişer üçer fent traktör olurdu.
birde bu işin sermayesini hesaplar mısın ? birde gravatlının semayesini .... şimdi büyük başın büyük derdi olur derler gravatlıyı işten atan devlet sütü veya eti dışarıdan getirdi mi yandı gülüm keten helva. gravatlı gravatını çıkarır hammallık yapar evini geçindirir sen ortada çız cıbıldak kalırsın. hayvanı kessen bir zarar baksan başka bir zarar.
gerisini sen getir.

bu işi yapacak insan yda bu iş içinde değil herhangi bir esnaflık düşünen biri yada onuda boşver herneolrsa olsun okulunu okumalı.Bölüm kendi tercihi ama üniversite insana çok şeyler katar , bilinçlendirir farklı insanlar tanır vs vs hertürlü kazancı olur.Ben makina müh vede ingilizce olarak okudum, hertürlü işede girebilirim şuan ama ben hayvancılığı tercih ettim.Milletin yanında 2500 alacağıma kendi işimde 2500 alayım

okumaktaki amaç bir diploma sahibi olmaksa hiç okunmasın üniversiteler öyle kültür fışkıran , dünya vatandaşı yetiştiren yerler değil herşey kendi çabanla olur yoksa lisenin biraz kalabalık hali.

önce vizyonu olmalı insanın doğru okumalar yapmalı kendi hakkında. yapacağı işe yeteneği ve cesareti varmı onu bilmeli.
hayvancılık o kadar karmaşık bir yapıdırki en ufak hatayı affetmez acımaz. sistematik ve planlı yapılmazsa zarar kaçınılmaz olur.bir heves yada bir gazla yapılacak en son iştir hayvancılık.
bu işi 5 kuşaktır yapıyoruz ben bile hergün yeni bir şey öğreniyorum hala acemilik çekiyorum bazı konularda. ömrüm traktör üstünde ve ahırda geçti diyebilirim ama canlı ile uğraşmak bambaşka

yetiştirmenin yanı sıra pazarlama satınalma hesap yapma gibi gibi bir çok faktör var . en küçük çiftlik bile bir kocaman bir şirkettir .

ha şuda var bu dünyaya bir daha gelsem yine aynı işi yapmak isterim. çünkü o koku kanımıza işlemiş içimize çekmezsek yaşayamayız biz.

Kendimden yola çıkarsam . Ben sondajcilik yada ciftcilik yerine mühendisliği seçtim. Sonuçta bu topraklar bendende kardeslerimden de dışarı cikmicak. Mevzu ayağın toprağı deymesi ise ta küçükluklukten beri toprağa basıyorum hala da devam ayrilamiyorum. Zaten bu yüzden insaat seçtim 😆😆😆.

Akademi bambaşka bi yer ben suan ki yaşantımı odemiste ki ailemle yasamimi bir tutamam burada bana sunulan firsatlar la topraktaki fırsatlar bir değil.
Burada yaptığım işle daha üst seviye rahat cikabilicekken topraktan ise cikacagim kademe çok daha sınırlı .
Mezun olabilirsem Sayet 😆😆😆 özel sektörde sansimi denicem baktım olmuyor holstein sutculugine devam.

Öteki yandan kültürel gelişim ise tahmin edersinizki çok çok daha farklı burada sizi gelişmeye iteliyor şartlar yerinizde durursaniz siradanlasirsiniz.

eeemreee link=topic=80307.msg953682#msg953682 date=1420432215' Alıntı:
Kendimden yola çıkarsam . Ben sondajcilik yada ciftcilik yerine mühendisliği seçtim. Sonuçta bu topraklar bendende kardeslerimden de dışarı cikmicak. Mevzu ayağın toprağı deymesi ise ta küçükluklukten beri toprağa basıyorum hala da devam ayrilamiyorum. Zaten bu yüzden insaat seçtim 😆😆😆.

Akademi bambaşka bi yer ben suan ki yaşantımı odemiste ki ailemle yasamimi bir tutamam burada bana sunulan firsatlar la topraktaki fırsatlar bir değil.
Burada yaptığım işle daha üst seviye rahat cikabilicekken topraktan ise cikacagim kademe çok daha sınırlı .
Mezun olabilirsem Sayet 😆😆😆 özel sektörde sansimi denicem baktım olmuyor holstein sutculugine devam.

Öteki yandan kültürel gelişim ise tahmin edersinizki çok çok daha farklı burada sizi gelişmeye iteliyor şartlar yerinizde durursaniz siradanlasirsiniz.
saolun hocam bilginiz için

Okumak ile herhangi birşeyin karşılaştırılması abesle iştigal. Oku ki farklı düşüncelere açık ol, etrafındakilerden farklı insanlar tanış, kendini ve işini geliştirmeye açık ol, araştırmayı öğren. En kötü yapacağın işi birkaç sene ertelemiş olursun. Hayvacılığın yaş sınırı yok, Eğitimde ise biraz var.

[size=12pt]
Forum halkı dün gördük. sultanahmet ' de 1 polis şehit verdik BU ******** Foruma ayıp olmasın diye küfür etmek istemiyorum bu Ölen polisin ne suçu vardı ? Fizik öğretmeni olmuş atanamamış Polislik yapmış bu adam 30-35 yaşında KAÇ SENE BOYUNCA Bunun içinmi okudu Belkide polis olmasa halk a göre yorumluyorum ölmezdi ha eceli ile ölmüyor yani böyle bir türkiyenin içindeyiz düşünebiliyormusunuz hani hiç birşey yokmuş gibi

ADAMI VURUYOR SANKİ HİÇ BİRŞEY YOK GİBİ GİDİP PATLATIYOR ÖLÜYOR BASİTMİ BU KADAR BU KADAR ADİLEŞTİMİ ÜLKEMİZ MEMUR LARIN SİGORTA? ÖNLEMİ VAR MI YOK HAYAT SİGORTASI İMİŞ ÖLDÜKTEN SONRA TRİLYON VERSELER NOLACAK KEFENİN CEBİ YOK

BEN ONUN İÇİN BEN OKUMADIM VE HALA DAHA OKUMAM PİŞMANDA OLMAM KENDİ İŞİN KENDİ EVİN KENDİ KÖYÜN BİZ KÖYDE OKUYORUZ YAŞIYORUZ KASABA YANİ BAĞ VAR YAPRAK ALIYORUZ VS HAYVANCILIKIA GİRCEZ BU İŞLER BU KADAR BASİT BİZ MANİSANIN KÜÇÜK BİR ŞEHRİNDE KÜÇÜK BİR SEMTİNDEYİZ hani demek istediğim Bizim buraları cennet İyiki istanbulda yaşamıyoruz izmir vs İSTANBUL ANKARA KENDİ BAŞINA BİR DEVLET...

bizim buralarda yaşayan kimse aç kalmaz 5 saaat kelter çeker 60TL Vs Onudamı yapamadın Meradan git mantar topla Git ağacı silkele gene aç klamssın ALLAH A binlerce kez dua ediyorum ibadetimide yapıcam bu ara aksattım Ölücek gibi yapıcam İbadet ölmüyecek gibide Çalışacam Sizin görüşleriniz bilmiyorum fakat burda olsaydınız ki meğet bennim düşüncelerimi Düşnürdünüz herkes kendi ovasına göre yorum yapmış FAKAT ŞU VAR

ATANAMAYAN 100 BİNLERCE MEMUR ASGARİ ÜCRETLE+EK İŞLERE GİDEREK AÇ KALMAMAK İÇİN SAVAŞANLAR
BEN KENDİM BİZZAR LİSE HOCAMDAN ŞAHİT OLDUM KARISI HAMİLE KENDİ ÖĞRETMEN OKUL ONUN İÇİN YARDIM TOPLADI. YAZIK DİGİLMİ 2 BİN TL
maaş ile çalışan hocamıza bu kadar kredi kart borçlar taksitler genel borçlar ev giderleri hastahen masrafları vsvs topladık işte verdik

Düşünebiliyormusunuz ALAŞEHİR( MANİSANIN İLÇESİ) 100 BİN NUFUSLU Burda 2.5 BİN TL MAAŞ İLE GEÇMİNİ ZOR ZOR SÜRDÜREN ARABAYI 5-10 SENE TAKSİTLE VEYA BİR ARABA İÇİN YILLARINI VERİP OKUMAK SAÇMA DİGİLMİ BEN KARŞI DİGİLİM FAKAT ELİNDE BAŞKA BİR İŞ KENDİ İŞİNİ YAPACAK TARLA SI BOŞ ARSA VS VARSA OKUMASIN..@@

AMA OKUMAKTA TAHSİL KÜLTÜR VS ONLARIDA DİYORSUNUZ BİR DİPLAMA İÇİN DEĞERMİ? BABANIZIN CEBİNİZE ZARAR VERMEYE BABANINIZIN EK İŞLERDE ÇALIŞMASINA GÜNAHTIR HELE 2SENELİK VEYA ÜNİVERSİTE ORTAM İÇİN GİDENİN ALLAH CEZASINI VERİR ER YADA GEÇ. KIZ HİÇMİ GÖRMEDİNİZ BANA GÖREDE SAYIN FORUM HALKI KIZ NAMUSLU ÇALIŞKAN HAYIR SEVER EV HANIMI OLUCAK SOSYATE GELENEĞİ KIZLAR ŞEYTANDIR ÖBÜR DÜNYADADA SORARLAR BU DÜNYA GELECEK GEÇİCEK FAKAT ÖLÜCEK GİBİ ÇALIŞ ÖLMEYECEK Gİİ İBADET YAPICAKSIN

BANA GÖRE OKUMAK İLE HAYYVANCILIK INI ARASINDAKİ FARK BUDUR OKUMAK SABAH 8DE GİDERSİN AKŞAM 5 DE ÇIKARSIN HAYVANCILIKTA AİLENDE VARSA KÜÇÜK ORTA ÇAPLIK ÇİFTLİK YAPARSAN EVİNİN AVLUSUNA SABAH BAKARSIN 10-20 HAYVAN NEYSE AKŞAM BABAN VEYA ANNEN BAKAR 300 KG SÜT VERİOSA 100KG Sİ 2 TLDEN MAHALLEYE ÜSTÜNÜ SÜTÇÜYE DÖKÜLMESİ GEREKİR. HA İŞİN OLUR 1-2 HAFTA TATİLE E GİDERSİN HER AKŞAM GEZMEYE GİTME ŞANSIN VAR YAZIN BABAN A DE 1 HAFTA BAK AİLENE DE İŞTE 1 HAFTA ÇIK TATİLE HAYVANCILIKIN ZOR TARAFLARI VAR ONLARI ANLAMAYACAK BİLİYORSUNUZ FAKAT MEMURLU ÖYLE DİGİLDİR BAYRAM YILBAŞI ÖZEL GÜNLERDE PAT DİKERLER TOPRİL YOKSA HAYANCILIK SÜREKLİ EVİNDESİN KENDİ İŞİN DAHA ÇOK PARA SEBST MESLEK İNSANLAR NE B*K YERSE YESİN DİYORSUNUZ BAKIYORSUNUZ KENDİ İŞNİİZE... BU KADAR BENİM GÖRÜŞLERİM VAR KÖTÜLEYECEKLER YORUM YAPMASIN GÖRÜŞLERİNİ SÖLEYEBİLİRİSİNİZ​
[/size]

Hayvancılık işindeki başarılı firmalara, para kazananlara, işini geliştirerek büyütenlere, bakmak gerek. Acaba bunları yönetenler eğitimli insanlar mı yoksa eğitimsiz olanlar mı? Ekonomik koşullar el vermezse tabiki de yapacak birşey yok. Eğer seçeneğin var ise eğitimin insanı geliştirdiğine inanıyorum. Belki belli bir süre ailene daha fazla yük binebilir ama daha sonra bu farkı kapatmak daha kolay olur.

Universite düşündüğünüz gibi bir yer değil. Orada dersleri kırıp kız peşinde koşan, kahvelerde boş vakit geçirende var, dersine çalışıp boş vakitlerinde çalışanda var. Eğitim almayıp, kimseye muhtaç olmadan işini yapan da var. Hem eğitimi olmayıp hem ailesine yük olanda var. Önemli olan adam mısın değil misin? Gerisi boş.

Not: bu arada Bantun111 uslubuna biraz daha dikkat etmelisin ve bu forum insanların hayvancılık ile bilgilerin i fikirlerini paylaştığı bir yerdir. Politika ile ilgili görüşlerin konuşulduğu bir yer değil. Mümkün olduğunca da argo ve küfürden uzak durmaliyız.

Guney46 link=topic=80307.msg955029#msg955029 date=1420746364' Alıntı:
Hayvancılık işindeki başarılı firmalara, para kazananlara, işini geliştirerek büyütenlere, bakmak gerek. Acaba bunları yönetenler eğitimli insanlar mı yoksa eğitimsiz olanlar mı? Ekonomik koşullar el vermezse tabiki de yapacak birşey yok. Eğer seçeneğin var ise eğitimin insanı geliştirdiğine inanıyorum. Belki belli bir süre ailene daha fazla yük binebilir ama daha sonra bu farkı kapatmak daha kolay olur.

Universite düşündüğünüz gibi bir yer değil. Orada dersleri kırıp kız peşinde koşan, kahvelerde boş vakit geçirende var, dersine çalışıp boş vakitlerinde çalışanda var. Eğitim almayıp, kimseye muhtaç olmadan işini yapan da var. Hem eğitimi olmayıp hem ailesine yük olanda var. Önemli olan adam mısın değil misin? Gerisi boş.

Not: bu arada Bantun111 uslubuna biraz daha dikkat etmelisin ve bu forum insanların hayvancılık ile bilgilerin i fikirlerini paylaştığı bir yerdir. Politika ile ilgili görüşlerin konuşulduğu bir yer değil. Mümkün olduğunca da argo ve küfürden uzak durmaliyız.

ÜŞENMEDİM YAZILARINIZI SONUNA KADAR OKUDUM. HEPSİDE DOĞRU AYNEN KATILIYORUM SADECE ' ' AİLEYE YÜK OLMADAN KÜLTÜR İÇİN CAHİL KALMAMAK İÇİN SONUNA KADAR OKUMALI BİR İNSAN. AMA DEDİĞİM GİBİ KİMSEYİ ZORA SOKMAYACAK...

poyraz2030 link=topic=80307.msg955033#msg955033 date=1420746754' Alıntı:
ÜŞENMEDİM YAZILARINIZI SONUNA KADAR OKUDUM. HEPSİDE DOĞRU AYNEN KATILIYORUM SADECE ' ' AİLEYE YÜK OLMADAN KÜLTÜR İÇİN CAHİL KALMAMAK İÇİN SONUNA KADAR OKUMALI BİR İNSAN. AMA DEDİĞİM GİBİ KİMSEYİ ZORA SOKMAYACAK...

Hocam zora sokmamak için oku diyorsun en sonunda çalışıp çalışıp okul bitince 2 bin-tl veya en düşük asgari ücretle 940tl ile çalışacaksın hocam ya o polisler gibi atılırsak ya doğuya atanırsak ya borçları ödeyemez çalışırken aylık ücretler ++ek işlere gitmeye başlıyacan Hayatın sürekli 1+1 ile geçecek. Ne yazıkki hayvancılık yapanlar günümüzde kendisinin yaptıgını başkasının yapmasını istemiyor hayatın boyunca kıt kanat geçineceksen sadece ayda bin-2 bin tl için 4 sene okuyacaksın kardeşim zor bunlar DOKTOR AVUKAT YÜKSEK RÜTBE süper zeka olduktan sonra okunur.Normel şartlarda memurlar kıt kanat geçimlerini sürdürüyor devletimizde ekonomi yüksek değerlerde tutuluyor elektirik ,su gıda maddeleri vsvs

Hocam bana göre okumak çare digil O Oniversitede çalışırken adamın sana bağrıma ezmesi vs herşeye katlanabilecekmisin? Katlanmadın karşılık verdin iş bulabilecekmisin hemen? sınavarına çalışacak vakit gelecek mi memur olduktan sonra 1+1 ek işe giderek mi sürdürecek hayatı büyük şehirlerde

Bizim burda günümüz şarlarında 30-35 Kg süt veren holstein ineklerden 120 bin tl kredi çeken arkadaşım 2 sene önce çekti bire bir yaşandı hocam

10 bintl borçlarını kapattı
10 bin tl toros bir araba vs erzak gerzek ev vsvs.işleri
20 bin yarı açıkk çiftlik(kendi avlusuna)
57 bin tl ye İnek 8 adet
15 bin tl traktörk+ ekipman

Bu adamın sadece 20 bin TL Geliri var dayıbaşılık yapıyor günlük gelir 3 ay yapıyor 20 bin tl ediyorr her sene yapıyor
8 inekden günlük 250kg süt verip 50kg süt ü 2 TL Den mahalleye satıyor ayrı@200tl yide sütçüye 1.135 gibi fiyattan verioyor

Aylık sütçüden gelen 6.800tl +(50*2=100 tl aylık 3 bin+3000=9.800 tl@ Yıllık 10 ayda 95 BİN PARA EDER DİYELİM

YEM SLAJ+MISIR+ BİRAZCIK %20DE YONCA EKİYOR@ ÜSTÜNÜ HAZIR ALIYOR %60 KAAR I VAR SÜTTEN VEYA %70 BANA GÖRE TABİ ALDIGI FİYATLAR NET AMA BİLMİYORUM 20 DÖNÜM SAMAN 20 DÖNÜM SLAJ I VAR AZCIKTA YONCA @

95 BİN İN 60 BİN CİVARI YILLIK KAAR YAPIYPR+ GÜBRE+ BUAZAĞI+PRİMİ VAR HOCAM SİGORLARIDA YAPIYOR SON 2 SENE DE TÜM BORÇLARININ %80 İNİ KAPATTI BU SENEDE KAPATIR SÖZDE 5 SENE YAPMIŞTI ŞİMİDİDE SON MODEL BMW MERCEDES ARAÇ ALICAK VEYA ARAZİ ARACI OKADARINI BİLMİOM BUDA NORMEL STANRDA YILDA 20 BİN TL İLE GEÇİMİNİ KIT KANAT AMELE İŞLERİNE GİDEN GEREĞİNDE BİRİSİYDİ FAKAT KÖŞE OLDU@

BU KADAR HOCAM YANİ YAA ADAM BİLİYOR KENDİ ÇALIŞIOR SADECE BİRDE HANIMI VE OĞLU VAR ONLARDA YARDIM EDİOYR OĞLU ZATEN ÇALIŞYIOR DÜZENİ KURDURLAR SENEYEDE EV İ YIKACAK BİNA YAPICAK BAŞTAN KREDİ ÇEKCEM DEDİ BANA ADAM NASIL OLDUDA 2-3 SENE İÇİNDE 8-10 İNEKLE ŞUAN 20 KADAR VAR BURALARA KADAR UZANDI

ADAM DİYOR BEN BU KADAR İNEK YETER GÖZÜM YÜKSEKLERDE DİGİL BÖYLE İDEAL KAFAMI AĞRITAMAM DİO BUNLAR BÖLE OLUO

TABİ HERKES YAPMAZ 40 DÖNÜM BOŞ YERİN OLACAK + ÇİFTLİK YERİN OLACAK VSVSVS

Eğitim, hayvancılık yapmaya engel değil ki. Mesela ben İstanbul universitesi İksisat fakültesi maliye bölümü mevzunuyum fakat büyükbaş besi yapıyorum. Eğitim almak illa ki memur olmak hayvacılık yapmamak değil. İkiside birbirinden farklı bir konu.

slm Batuhan ben öğretmenim aynı zamanda cifçiyim bendeki durum ikisi bir arada olduğu için mutluyum daha doğrusu mutlumuyum mutsuzmuyum düşünmeye zamanım yok istersen ikisi bir arada istersen sade ama kendini nasıl iyi hissedersen öğretmen ortaminda çifçiyim çifçi ortamında öğretenim demek bu özgürlük gibi geliyor bana

DeHLiZ link=topic=80307.msg952391#msg952391 date=1420201757' Alıntı:
Kardeşim yine sen bilirsin de, şu 'üniversitede yedin içtin gezdin, kızlar vs. öbür dünyada bunu sormayacaklar mı?' kısmına feci taktım! Kusura bakma da üniversiteyi siz ne sanıyorsunuz? Efendi olan adam gider okur, dersini çalışır, girdiği gibi çıkar. Aylık şu kadar para masraf demişsin, benim arkadaşım vardı Adıyamanlı, 11 kardeşlerdi, kardeşlerin en büyüğü bu, babası vefat etmişti. Hem okudu, hem çalıştı, üstüne eve para gönderdi. Şu anda da durumu iyi.

Ha 200 puan anca alır demişsin, daha vakit var çalışır daha üstünü alır da, ama bu düşündüklerin yanlış, hayatından 2 sene ya da 4 sene gitmiyor, edindiğin tecrübe ile 4 sene öne bile geçebiliyorsun. Ama tabi gidip de hayatından 4 sene de 10 sene kaybeden de olur, bu tamamen seçimlerle alakalı bir durum. Çocuğa çok güvenemiyorsanız, 'bunları yapamaz, ne çalışır ne çabalar üstüne gidip babasının parasını yer' diyorsanız zaten bu çocuk hayvancılık da yapmasın, gider hayvanları satar onların da parasını yer. Ahlakı almış, ailesini düşünen biri ise gider okur, kimseye yük olmaz, üstüne gelir babasına yardım eder. Bu kadar net.

Aygün ATALIK link=topic=80307.msg952395#msg952395 date=1420202186' Alıntı:
Aynen abi her universiteye giden kızlar icinmi gidiyo.adamda azcık dusunce varsa gider adam gibi calisip okulunu bitirip gelir. Bizim koylu birisi var suan uni.okuyo babasi koyde kahvehane isletiyo durumlari pek iyi degil. Bu cocuk yazin babasina yardim ediyo kisin gidip hem okuyo hem calisiyo yani eer okumak istiyosan ailene yuk olmadan okuyabilirsin.

Üniversiteye, karı-kız yada ortam için giden de olur beyler. Niye hor görüyorsunuz bu kadar! Alındım valla :D

Yani kendimden biliyorum, süper oluyor. 18-20 yaşında yapmayın 50 ' den sonra mı yapmak makbul :D

Çözemedim valla..

1 kere geliyorsun dünyaya. O yaşta ne yaşaman gerekiyorsa, yaşayacaksın. Bu kadar net.

Tabi üniversiteyi kazanmamdaki en büyük etken bu değildi. Açıkçası en büyük etken, keçi çobanlığından kurtulmaktı. Allah sizi inandırsın, 21 gün hiç ilçeye inmeden, insan yüzü görmeden dağda kaldığım. Olurdu.

Ee, pabuç pahalı. Artık o keçiler nasıl bi motivasyon sağladıysa, Sözel mezunuyum. Ilçe birincisi oldum :D

Ha yüksek lisansın en büyük faydası, koyun çobanlığına terfi oldu belki ama pişman değilim.

iskender link=topic=80307.msg952426#msg952426 date=1420208554' Alıntı:
LÜLEBURGAZIN KÖYÜNDENİM ARKADAŞLARIMDAN BİRİNDE 500 ADET KOYUN VE 100 BÜYÜKBAŞ HAYVANI VAR 350 DÖNÜM TAPULU ARAZİSİ BİR ADET 285S BİR TANE 165. KENDİSİ ULUDAĞ ÜNÜVERSİTESİ ULUSLARARSI İLİŞKİLER MEZUNU.; AMA KISMETSİZLİKMİ DEYİM BİLEMİYORUM ADAM 1980 DOĞUMLU HALA İYİ BİR KIZCAĞIZ BULAMADI...

Ah İskender Abi çok hassas bi konuya girdin, diyecektim ama yetişemedim. Gürsel okumuş mesajı :D

Ner neyse, konuyu özetleyecek video Adaşımdan gelsin:

Son cümleye dikkat!

http://youtu.be/qDjHtmmnXiI

sebazios link=topic=80307.msg955223#msg955223 date=1420802218' Alıntı:
Üniversiteye, karı-kız yada ortam için giden de olur beyler. Niye hor görüyorsunuz bu kadar! Alındım valla :D

Yani kendimden biliyorum, süper oluyor. 18-20 yaşında yapmayın 50 ' den sonra mı yapmak makbul :D

Çözemedim valla..

1 kere geliyorsun dünyaya. O yaşta ne yaşaman gerekiyorsa, yaşayacaksın. Bu kadar net.

Tabi üniversiteyi kazanmamdaki en büyük etken bu değildi. Açıkçası en büyük etken, keçi çobanlığından kurtulmaktı. Allah sizi inandırsın, 21 gün hiç ilçeye inmeden, insan yüzü görmeden dağda kaldığım. Olurdu.

Ee, pabuç pahalı. Artık o keçiler nasıl bi motivasyon sağladıysa, Sözel mezunuyum. Ilçe birincisi oldum :D

Ha yüksek lisansın en büyük faydası, koyun çobanlığına terfi oldu belki ama pişman değilim.

Ah İskender Abi çok hassas bi konuya girdin, diyecektim ama yetişemedim. Gürsel okumuş mesajı :D

Ner neyse, konuyu özetleyecek video Adaşımdan gelsin:

Son cümleye dikkat!

http://youtu.be/qDjHtmmnXiI

Yılmaz Fenonemdir bu paylaştığın :D

Bir de senin o dediğin okumanın yanındaki nimetler :D Kimi de kızların yanında okumak gibi görebilir tabi :D Gelene git demek bize yakışmaz :p

DeHLiZ link=topic=80307.msg955233#msg955233 date=1420803529' Alıntı:
Yılmaz Fenonemdir bu paylaştığın :D

Bir de senin o dediğin okumanın yanındaki nimetler :D Kimi de kızların yanında okumak gibi görebilir tabi :D Gelene git demek bize yakışmaz :p

Kardeşim okumak ayrı koyun güdmek daha bir ayrı evinde avlunda çiftlik hayvancılık sütçü inekçiliği yapması başka birşey hepsinin iyi yanları var Hocam dünyaya 1 kere gelip şu zihniyet e bakmıyorum bakanlarıda birşey demiyorum 18-20 yaşında içecek gezecek yiyecek vs 25 yaşına kadar devam edicek süreç sonrasında hayata atılacak Belki asgari ücretle veya sözleşmeli memur olup Maaaş almaya başlıyaack 1-4 bi zaman sonra aylık yetmeyecek ve babasından yediği paralar aldıgı telefonlar gittiği mekanlar bu seferde ekonomi dönmeyecek belki evli is hanımı da çalışır çifter maaş alıp geçinip giderler fakat öyle yüksek vs zor durumlarıda olur taksitler artar vsvs 36 ay a 20 bin e 30bin e araba veya 60 a a taksit yaptıyorlar bu seferde maaşdan düşüyor bu sefer ihtiyaçlarda daralma oluyor benim demek istediğim okuyacaksa 18-20 YAŞINDA

GEZMEK DİĞİLDE SÜREKLİ AMA SÜREKLİ ÇALIŞIP TIP OKUYUP VEYA YÖNETMEN SANATÇI ARTİST yetenek Varsada bunları olsun Bunlar zorlugu Var şöhret olanlara Sorabilirsiniz araştabilirsiniz BASIN YALANLAR DOLANLAR DAHA ÇOK SAYARIM Ama deliler gibi Çalışıp Tıp hakim savcı olabilenler varsa okusun Artık onlar bile işten Meslekten atılıyorlar DEVLET DEVLET OLMAKTAN ÇIKTI hocam onun için ben tavsiye etmiyorum tabi bu imkanları varsa etmiyorum ha hiç yeri damı çiftliği boş arsası ekkn trakötkr ekipman vs Hiç bir durumu olmayan birisi OKUSUN VAR GÜCÜ İLE DURUMU OLANLAR YERİ SAPI SAMANI OLANLAR TAVSİYE ETMİYORUM YUKARIDAKİ ARKADAŞTA BİR ZAMANLAR MİLLET E MUHTAÇTI ŞİMDİ İSE ONA MUHTAÇ OLANLAR WAR DEVİR BÖYLE

HESAB I KİTABI AKIL I KULLANANBİLİRSEN ZENGİN OLURSUN

FAKAT KENDİ İŞİNİN PATROUNU OLURSAN KİMSE KARIŞANIN YOK İNSANLARLA UGRASMIYORSUNUZ EKONOMİ DAHA YÜKSEK VSVS :) HOCAM KONUŞULUR BU KONU HAKKINDA SABAHA KADAR KONUŞULUR :)