Truva Travel Agency Extreme Driver Conditions 31.12.2014

Arkadaşlar 2014 ün son gününde Çanakkale ' ye gittim malum her yer kar ve yol boyunca birçok kaza vardı. Benim dikkatimi çekense o kara rağmen otobüsün bir hayli iyi gidiyor olmasıydı. 193 km boyunca hiç geçilmedik önümüze ne çıktıysa kamyon, otomobil, pickup, jip kenara itirip geçtik :) Malkara civarı gerçekten felaketti yaklaşık 50 otomobil kaza yapmış ve yardım bekliyordu. 2 traktör Malkara girişinde kalanlara yardım ediyordu ancak tipi yüzünden ilerlemek daha zor bir hale geldi neyseki sağ sağlim vardık.

TRUVA Travel Agency extreme driver conditions part 1

TRUVA Travel Agency extreme driver conditions part 2

TRUVA Travel Agency extreme driver conditions part 3

Ynt: Truva Travel Agency Extreme Driver Conditions 31.12.2014

Son video görüntülerinde, tipi var ve görüş mesafesi tahmini 30 metre. Şoför bu hava ve yol şartlarına göre biraz hızlı mı sürüyor? Videodan öylemi anlaşılıyor?

ENES4422 link=topic=80323.msg952517#msg952517 date=1420220222' Alıntı:
Son video görüntülerinde, tipi var ve görüş mesafesi tahmini 30 metre. Şoför bu hava ve yol şartlarına göre biraz hızlı mı sürüyor? Videodan öylemi anlaşılıyor?

Şoför biraz hızlıydı orda 80km/h civarında sürüyordu.

FEHİM link=topic=80323.msg952521#msg952521 date=1420220411' Alıntı:
hepte Malkara yı çekmişsin be hemşerim.

Son video Keşan civarındaydı kaza yapan araçlarında videosuda var fakat benim olduğum cam buz tuttuğu için hem tipiden hem camdan görüntü net değildi yüklemedim. Yolun geri kalanında da pek birşey yoktu Gelibolu ve Eceabat ' ta kar durumu daha az.

Sendeki de iyi cesaret bu havada yola çıkmışsın...:D Otobüste hızlı gidiyor. Ama alışmış adam heralde artık her şartta fark etmiyordur...:D Biz 2 sene önceki kışta otobüsle beylikdüzü bayırını çıkabilen son kişilerdik. Otobüs kar lastiği ve otomatik şanzımanı ile hiç kazımadan çıktıydı. Birde biz hiç araç girmemiş yerden yan yoldan çıktıktı. O zaman hayret ettim. O buzda tek biz çıkabildikti bayırı. Bir dahada yol kapandıydı zaten. Otobüsçüler fena oluyor böyle havalarda...:D

Karda önemli olan ilk izi sen açıyorsan kolay kolay kalmazsın.

Benim merak ettiğim bu otobüs şoförünün gözünde güneş gözlüğü takılımıydı. Eğer güneş gözlüğünüz varsa sisli-karlı havalarda mutlaka takın çok faydası var.

Yalnız şöför dayko daki cesarete bak son videoda adam sol şeriti kapatmış gidiyor :) Aynen Ömer abi onu bende duymuştum da hiç takmak aklıma gelmedi ama bir daha ki sisli havada unutmazsam deniycem :D

alipasalierkan link=topic=80323.msg952547#msg952547 date=1420222855' Alıntı:
Sendeki de iyi cesaret bu havada yola çıkmışsın...:D Otobüste hızlı gidiyor. Ama alışmış adam heralde artık her şartta fark etmiyordur...:D Biz 2 sene önceki kışta otobüsle beylikdüzü bayırını çıkabilen son kişilerdik. Otobüs kar lastiği ve otomatik şanzımanı ile hiç kazımadan çıktıydı. Birde biz hiç araç girmemiş yerden yan yoldan çıktıktı. O zaman hayret ettim. O buzda tek biz çıkabildikti bayırı. Bir dahada yol kapandıydı zaten. Otobüsçüler fena oluyor böyle havalarda...:D

Mecbur çıktım :D birara takometreye çarptı gözüm 3.850.000 küsür km yapmak fazlaca alıştırmıştır heralde :) Dikkatimi çeken otobüsün otomobillerden dahi iyi gidiyor olması oldu. Difransiyel kilidi, TCS, ARS ne ararsan var. Otomobil kullanan herkeste çok iyi kullanmıyor bu da bir gerçek. Ben zaten yoldaki tıkanmaları tamamen tecrübesizliğe bağlıyorum 4x4 aracı olan 4x4 gibi kullanmıyor konvoydaki arkadan çekişli otomobilleri doğrudan etkiliyor. Heleki rampada kamyonun durmasına sebep olursan geriden gelenin vay haline. Benim pişman olduğum nokta arabayla gitmemek oldu hususi araçla gitseydim çok daha fazla maceralı olurdu :) Epeydir off road turunada çıkmadım bir hayli kaşıntı var.

omeryucel link=topic=80323.msg952555#msg952555 date=1420224136' Alıntı:
Karda önemli olan ilk izi sen açıyorsan kolay kolay kalmazsın.

Benim merak ettiğim bu otobüs şoförünün gözünde güneş gözlüğü takılımıydı. Eğer güneş gözlüğünüz varsa sisli-karlı havalarda mutlaka takın çok faydası var.

Otobüsler olmasa iz miz olcağı yok zaten bilinçli olarak karın üstünden gidiyor refüje mümkün olduğunca yaklaşıyor diz boyu kar var izlerin kenarında otobüs için hiç farketmiyor. Gözlük yoktu ama bir hayli iyi bir sürücüydü güneş gözlüğü siste çok yarıyor gerçekten.

DeHLiZ link=topic=80323.msg952633#msg952633 date=1420230836' Alıntı:
Yalnız 2. videoda karayolları ya da belediye kimse orada sorumlu hiç çalışma yapmamış arkadaş. Bu kadar olmaz ya!

Karayolları sağolsun sürekli çalışıyordu Malkara ' ya girerken son bayırda 2 tır yüzünden trafik tıkandı yaklaşık 1 saat 45 dakika boyunca karayollarının 2 tuzlama ve kar küreme kamyonu 1 adette greyder yolu açmak için sürekli çalıştı 2 adette traktör yolda kaza yapan ve kalan otomobilleri kenara çekmek için çalıştı.

dustero link=topic=80323.msg952658#msg952658 date=1420231848' Alıntı:
Mecbur çıktım :D birara takometreye çarptı gözüm 3.850.000 küsür km yapmak fazlaca alıştırmıştır heralde :) Dikkatimi çeken otobüsün otomobillerden dahi iyi gidiyor olması oldu. Difransiyel kilidi, TCS, ARS ne ararsan var. Otomobil kullanan herkeste çok iyi kullanmıyor bu da bir gerçek. Ben zaten yoldaki tıkanmaları tamamen tecrübesizliğe bağlıyorum 4x4 aracı olan 4x4 gibi kullanmıyor konvoydaki arkadan çekişli otomobilleri doğrudan etkiliyor. Heleki rampada kamyonun durmasına sebep olursan geriden gelenin vay haline. Benim pişman olduğum nokta arabayla gitmemek oldu hususi araçla gitseydim çok daha fazla maceralı olurdu :) Epeydir off road turunada çıkmadım bir hayli kaşıntı var.

Otobüsler olmasa iz miz olcağı yok zaten bilinçli olarak karın üstünden gidiyor refüje mümkün olduğunca yaklaşıyor diz boyu kar var izlerin kenarında otobüs için hiç farketmiyor. Gözlük yoktu ama bir hayli iyi bir sürücüydü güneş gözlüğü siste çok yarıyor gerçekten.

Karayolları sağolsun sürekli çalışıyordu Malkara ' ya girerken son bayırda 2 tır yüzünden trafik tıkandı yaklaşık 1 saat 45 dakika boyunca karayollarının 2 tuzlama ve kar küreme kamyonu 1 adette greyder yolu açmak için sürekli çalıştı 2 adette traktör yolda kaza yapan ve kalan otomobilleri kenara çekmek için çalıştı.

O zaman tamam, ben de celallenmeye amma meyilliymişim ha :)

Metronun otobüsumuydu.Onun şoförleri genelde biraz hızlı kullanırlar[emoji4] Bizde bu sene Bursa tarım fuarına giderken otobüs sisten yarım saat tehirli geldi bindik otobüse çıktık Bursa yoluna yolda da yoğun sis ama otobüs bir gidiyor yolda tır, kamyon, otomobil ne çıkarsa solluyor [emoji4] sonrasında Bursaya tam saatinde vardık.

aslan26 link=topic=80323.msg952699#msg952699 date=1420233538' Alıntı:
Metronun otobüsumuydu.Onun şoförleri genelde biraz hızlı kullanırlar[emoji4] Bizde bu sene Bursa tarım fuarına giderken otobüs sisten yarım saat tehirli geldi bindik otobüse çıktık Bursa yoluna yolda da yoğun sis ama otobüs bir gidiyor yolda tır, kamyon, otomobil ne çıkarsa solluyor [emoji4] sonrasında Bursaya tam saatinde vardık.

Hayır Truva. Benim bildiğim Metro şirketi otobüslerinin arıza yapmasıyla meşhurdur :)

dustero link=topic=80323.msg952739#msg952739 date=1420237483' Alıntı:
Hayır Truva. Benim bildiğim Metro şirketi otobüslerinin arıza yapmasıyla meşhurdur :)

Metro, Pamukkale, Truva ben bu otobüs firmalarından uzak dururum :) Mecbur kalmazsam binmem, uzun yola hele hiç binmem :) Pamukkale ' yle bir kere Marmaris ' e gittim otobüs şoförü makas atıyordu, Metro da aynı şekilde :) Truva ' yı da yollarda gördüm. Kamil Koç, Ulusoy haricinde binmemeye çalışıyorum. Eskiden bu firmalar arasında çok büyük fiyat farkı vardı ama artık yok gibi bir şey. 5 TL oynuyor bazı yerlerde hiç yok fiyat farkı. Ama yine de canımdan kıymetli değil :) Daha fazla veririm emniyetli giderim :)

dustero link=topic=80323.msg952739#msg952739 date=1420237483' Alıntı:
Metronun otobüsleri kaza yapmasıylada meşhurdur. Bu harmanda bicerdovere parça lazım oldu ustaya gittik elinde yokmuş Istanbul dan gelecek gece saat 22:00 da gelir otogara gelip alın dedi, gece otobüsun geliş saatine doğru otogara vardım başladık beklemeye neredeyse 2 buçuk saat bekledik ve saat 24:00 sıralarında otobüs geldi firmaya bir baktım metro turizm kendi kendime bizim bu kadar beklememiz normal sonra ustada ben 3 saatten fazla beklediğim zamanlar oldu bu yine fazla bekletmedi dedi [emoji4]