Kombine Mibzerler? (avantaj-dezavantajları)

Ynt: Kombine Mibzerler? (avantaj-dezavantajları)

sebazios link=topic=80353.msg953340#msg953340 date=1420388849' Alıntı:
Dik rotovatörlü 3m bi kombinede çalışmayacağını garanti ederim :D
altın öz firması rotavatör ile kombine yapmış güç ihtiyacı 90hp civarıydı galiba, Peki rotovatörde istenilen ekim hızına ulaşılabilirmi yılmaz abi :)
cevo link=topic=80353.msg953342#msg953342 date=1420389009' Alıntı:
benim de hep merak ettigim buydu 100 hp traktor cekermi bide combine yapmak icin kac metre miksere ihtiyac olunduguydu sayende 3 metreye uydugunu ogrenmis oldum sagol volkan 120 hp traktor bizim burda havali makine ile ekiyo
evet cevdet abi 3 metre bize ideal çünkü 6x45= 270cm ,, 4x70=280cm yapıyor,

Bir sonraki turda 70cm sıra arası olan için ( (300-280)/2 ) + (70/2) = 10+35=45cm ordanda 45*2=90 cm 90-70=20cm mesafeyi mikser tekrar işleyerek gidiyo :) yani üst üste biniyo. ekilmiş sırayla mikser arasında bi sonraki turda ise 45-20= 25 cm bi mesafe kalıyor...
45cm olan içinse ( (300-270)/2) + (45/2) : 15+22,5= 37,5cm (mibzerin iş genişliği ile mikserin genişliği arasında oluşan tek taraf farkı).. 37,5*2=75cm 75-45cm=30cm mesafeyi mikser tekrar işleyerek gidiyo :) yani üst üste biniyo. ekilmiş sırayla mikser arasında bi sonraki turda ise =45- 37,5= 7,5cm cm bi mesafe kalıyor...

bu şekilde galiba :)

volkanuzel link=topic=80353.msg953335#msg953335 date=1420388578' Alıntı:
Hadi hayırlısı bakalım, biz pancarcılara 3m tam denkgeliyor. Pratikte atıyorum 3m mikser ile 6 sıralı 45cm sıra arası pnömatik mibzeri kombine yapabilirken, aynı mikser ile 4 sıralı 70cm sıra aralı mibzeri de kullanabiliyoruz. Tabi icabında mibzeri ve mikseri ayrı ayrıda kullanma imkanı olmalı, Ençok merak ettiğimde bu şekilde bi kombine ile haşmet çalışabilir mi :/

Ön tarafa hidrolik yaparsan, sağlamda bir ağırlık dökerseniz bir ihtimal hafif tip ile çalışabilir. Şayet arazi fazla engebeli değilse. Güç olarak yeterli, hidrolik kapasiteside yeterli. Geriye birtek ön tarafı tartma problemi kalıyor. Bizim ARES ' ler kombineyi sallıyor. Ama Haşmet ' ten ağırlar. Yani seninde ön tarafa baya bir ağırlık döktürmen gerek. Oda Haşmet ' e fazla gelir diye düşünüyorum. Yani zarar verebilir. İki dingil arasıda dar Haşmet ' te biraz.....

alipasalierkan link=topic=80353.msg953647#msg953647 date=1420412238' Alıntı:
Ön tarafa hidrolik yaparsan, sağlamda bir ağırlık dökerseniz bir ihtimal hafif tip ile çalışabilir. Şayet arazi fazla engebeli değilse. Güç olarak yeterli, hidrolik kapasiteside yeterli. Geriye birtek ön tarafı tartma problemi kalıyor. Bizim ARES ' ler kombineyi sallıyor. Ama Haşmet ' ten ağırlar. Yani seninde ön tarafa baya bir ağırlık döktürmen gerek. Oda Haşmet ' e fazla gelir diye düşünüyorum. Yani zarar verebilir. İki dingil arasıda dar Haşmet ' te biraz.....
ağırlık sorun değilde işte dediğin gibi bu seferde traktör bölünebilir önü kaldıramayınca :)

volkanuzel link=topic=80353.msg953380#msg953380 date=1420393083' Alıntı:
altın öz firması rotavatör ile kombine yapmış güç ihtiyacı 90hp civarıydı galiba, Peki rotovatörde istenilen ekim hızına ulaşılabilirmi yılmaz abi :)

Rotovatör ' ün devri yeterli yüksekliteyse çalışır. Burda iki nokta önemli. Bir rotovatör yüksek devirlerde çalışabilecek sağlam, dayanıklı bi alet olmalı. Ikincisi de yüksek pto devri verebilen bi traktör olmalı. Ikisi birleşirse gayet güzel bi çalışma hızı yakalanır.

Aslında bizim mantık da buna yakın lakin daha önce dediğim gibi alınması gereken daha çok yol var.

Numarada Altın Öz ' ün sitesini komple taradım ama dediğin aleti bulamadım.

sebazios link=topic=80353.msg953651#msg953651 date=1420413000' Alıntı:
Rotovatör ' ün devri yeterli yüksekliteyse çalışır. Burda iki nokta önemli. Bir rotovatör yüksek devirlerde çalışabilecek sağlam, dayanıklı bi alet olmalı. Ikincisi de yüksek pto devri verebilen bi traktör olmalı. Ikisi birleşirse gayet güzel bi çalışma hızı yakalanır.

Aslında bizim mantık da buna yakın lakin daha önce dediğim gibi alınması gereken daha çok yol var.

Numarada Altın Öz ' ün sitesini komple taradım ama dediğin aleti bulamadım.

Bahsettiğim bu linkte..

http://www.altinozltd.com/rototiller-pnomatik-ekim-makinasi-kombinasyonu.html

ROTOTILLER_PNOMATIK_EKIM_MAKINASI.jpg

Kombine sallamak tespih sallamaya benzemez arkadaşlar karıştırmayın :) Volkan sen nasıl bir sistem düşünüyosun ben pek anlamadım videodaki gibimi ? Bu imkansız olur hafif tip sırtlanır model kombineyi bile çalıştırmaz pnömatik makine ile belllki ama belki. JD 6430 Premiumun önüne uzatma yaparak bir set daha çanta ağırlık dizdik 2tanede çuval attık ona rağmen tat vermedi. 1000 devir pto verebilen 100hp lik bir motorla bu işi yapmak kombine tasarımında teneke malzeme kullanmadan hayal olur üstelik Haşmet kısa bir traktör Haşmet için hayli hayli imkansız olur.

O verdiğin Altınöz marka kombinasyonun teknik özelliklerinde sıkıntı var doğru değil

dustero link=topic=80353.msg953659#msg953659 date=1420414332' Alıntı:
Kombine sallamak tespih sallamaya benzemez arkadaşlar karıştırmayın :) Volkan sen nasıl bir sistem düşünüyosun ben pek anlamadım videodaki gibimi ? Bu imkansız olur hafif tip sırtlanır model kombineyi bile çalıştırmaz pnömatik makine ile belllki ama belki. JD 6430 Premiumun önüne uzatma yaparak bir set daha çanta ağırlık dizdik 2tanede çuval attık ona rağmen tat vermedi. 1000 devir pto verebilen 100hp lik bir motorla bu işi yapmak kombine tasarımında teneke malzeme kullanmadan hayal olur üstelik Haşmet kısa bir traktör Haşmet için hayli hayli imkansız olur.

O verdiğin Altınöz marka kombinasyonun teknik özelliklerinde sıkıntı var doğru değil

Teneke olsun, bizim olsun Sülüman ' ım. Herkesin Amazone ' u yok :D

Bak millet ne şartlarda, ne kombinelere ekim yapıyo: (biçere dikkat)

http://youtu.be/uot-AggyziI

sebazios link=topic=80353.msg953663#msg953663 date=1420415950' Alıntı:
Teneke olsun, bizim olsun Sülüman ' ım. Herkesin Amazone ' u yok :D

Abi estağfurullah doğruları demek durumundayım :) Tabiki yapalım bizim olsun onda sıkıntı yok. Biçer canavar detaylı bakmadım ama bölge Hindistan sanırım adamlar azimle uğraşıyor.

dustero link=topic=80353.msg953665#msg953665 date=1420416799' Alıntı:
Abi estağfurullah doğruları demek durumundayım :) Tabiki yapalım bizim olsun onda sıkıntı yok. Biçer canavar detaylı bakmadım ama bölge Hindistan sanırım adamlar azimle uğraşıyor.

Detaylı bak..

Biçerin üstünde traktör var! Kıyıcıdan hiç bahsetmiyorum.

sebazios link=topic=80353.msg953667#msg953667 date=1420417522' Alıntı:
Detaylı bak..

Biçerin üstünde traktör var! Kıyıcıdan hiç bahsetmiyorum.

Ahaha aynen ordan burdan saç ile iskelet oluşturup traktörden güç almışlar helal olsun yaaa kombine dediğin böyle olur :D

dustero link=topic=80353.msg953668#msg953668 date=1420417741' Alıntı:
Ahaha aynen ordan burdan saç ile iskelet oluşturup traktörden güç almışlar helal olsun yaaa kombine dediğin böyle olur :D

Süleyman kombine mibzerler arkadaki traktörlere takılı olanlar :D

Bir taraftan makina biçiyo, diğer taraftan traktörler kombine mibzerler ile ekim yapıyorlar :D

sebazios link=topic=80353.msg953669#msg953669 date=1420418000' Alıntı:
Süleyman kombine mibzerler arkadaki traktörlere takılı olanlar :D

Bir taraftan makina biçiyo, diğer taraftan traktörler kombine mibzerler ile ekim yapıyorlar :D

Abi yanlış anlamada bunlar neyaptığını bilmiyorlar ben böyle işçilik yapsam çiftçilikten soğurum hicara verir kaçarım :D

gaggoş link=topic=80353.msg953036#msg953036 date=1420311167' Alıntı:
141204_titelbild_aerosem.jpg

AEROSEM Altın 'Agrarfuchs' ödülünü kazandı
PÖTTINGER Wels Agraria Show ' da üst ödülü alır (AT)

Avusturya ' nın en büyük tarım gösterilerinden biri - - Wels Agraria Show ' da PÖTTINGER Altın ödülü 'Agrarfuchs' ödülünü kazandı. Yenilik için bu ödül pnömatik delme ve hassas tohum bir arada sunan eşsiz konsepti için AEROSEM sunuldu.

pnömatik ekim matkaplar yeni nesil - AEROSEM 1002 - tamamen benzersiz teknolojisi ve esneklik en üst düzeyde sağlamak için PÖTTINGER tarafından revize edilmiştir. Böyle Hassas Kombi Yayımlamak (PCS) ve Akıllı Distribütör Sistemi (IDS) gibi en son gelişmeleri kullanarak, bu pnömatik ekim makinesi tamamen yeni bir lig girin. Her iki sistem de zaten diğer uluslararası ödüllerin yanı sıra, Agritechnica Gümüş Madalya kazandı. AEROSEM da 'Yılın 2014 Makine' seçildi. Şimdi altın 'tilki' line-up eklenmiştir.

Tek bir makinede benzersiz konsepti
Hassas Combi Tohum Sistemi PCS - pnömatik ekim matkap entegre Bireysel tohum delme teknolojisi

AEROSEM pnömatik ekim matkap yeni gelişme ile, Pöttinger standart pnömatik ekim matkap bireysel tohum sondaj teknolojisini entegre, eşsiz bir yeteneği tasarladık. Her iki dünyanın avantajları sondaj mısır ve ayçiçeği için uygundur tek bir makinede birleşmiş edilmiştir. Matkap 37.5 cm veya 75 cm (ve AEROSEM ADD 12.5 cm) bir satır aralığı için 10 ayrı tohum elemanları ile donatılmıştır. Uygulama özel gübreleme de bu makineye inşa edilmiştir. Eklemek bir distribütör kafası standart ölçüm sistemini kullanarak, gübre tohum satırlar arasında uygulanabilir. Çim tohumu, aynı zamanda en iyi erozyon koruma sağlamak üzere, her bir tohum delme ile birlikte, eş zamanlı olarak delinebilir. Geleceğe bir adım daha!

Benzersiz patentli IDS akıllı dağıtım sistemi

IDS tohum malzeme kullanımı tasarrufu, her satır için tohum tutarlı akışını garanti dünyada benzersiz bir sistemdir. Benzersiz, tamamen yeni IDS dağıtım sistemi piyasa tarafından talep edilen tüm özellikleri karşılayan. Bir GÜÇ KONTROL terminali veya traktörün ISOBUS sistemi tarafından kontrol edilen bir elektrik ölçüm sürücüye dayanmaktadır. distribütör kafası sola veya sağa geçiş Seyir koridoru genişlikleri, parça genişlikleri, özel Seyir koridoru modları, ikili reachable sistemleri ve yarım genişlikte yelpazesi sunmaktadır. Tohum akış tramlines ve yarım demiryolu geçiş için otomatik olarak azaltılır. Tüm çıkışları bir BUS sistemi tarafından kontrol edilir.

Yukarıdaki parametrelerden herhangi uygulanabilir Çünkü, makine her durum ve ihtiyaç için esneklik sunar. Bu üst-sınıf müşteri yakınlığı. Yeni AEROSEM her ekilebilir tarım uzmanı için kolaylık yanı sıra saf hassasiyet sunuyor.

hem mısır ekiyo hem buğday mükemmel bişey...

Siteyi gündelik takip edelim gençler, 1 yıl geriden geliyorsunuz :) => http://www.trakkulup.net/ekim-dikim-ekipmanlari/1-mibzer-yeter-poettinger-pcs-ne-istersen-eker

Öyle demeyin, ben çok saygı duyarım Hintliler ' e, adamlar ne zor şartlarda neler yapıyorlar inanamazsınız. Tam Hint fakiri tabirinin hakkını veriyorlar :D Bakınız şu olaya :D

Hindistan ' da Diş Tedavisi!

Aha biz bunu yapmaya kalksak burada bilmiyorum ne olur :D

Run a Tractor on Bio Gas Plant call +92(0)3003576455 Construction Company Rahim Yar Khan Pakistan

Burada da biyogazla çalışan traktör görüyoruz :D Pakistan diyor ama aynı millet, Pakistan Müslüman sadece :) Adamlarda yok yok arkadaş :) Yakında mibzerleri de kendileri bir şekilde kombine hale getirirler :D

Bu arada Süleyman, gösterdiğin videoda o mibzeri de anca o traktör çekebilir herhalde :) Mibzerin ağırlığı kaç?

Hermiyas link=topic=80353.msg953707#msg953707 date=1420448370' Alıntı:

Murat Abi konular farklı. Sadece bir mesaj senin konudan alıntılanmış kusura bakma. Ilk videodaki pòttinger mibzerler de mekanik.

Senin de görüşlerini bekliyoruz bu arada.

sebazios link=topic=80353.msg953741#msg953741 date=1420454241' Alıntı:
Murat Abi konular farklı. Sadece bir mesaj senin konudan alıntılanmış kusura bakma. Ilk videodaki pòttinger mibzerler de mekanik.

Senin de görüşlerini bekliyoruz bu arada.

Sabah sabah hafta başında ne bu asabiyet Zihni Sinir :) Relax Relax.... :)

Konunun içeriğini biliyorum sadece bilgilendirmek istedim arkadaşları....

Waktim dar müsait olunca yazacağım...

Hermiyas link=topic=80353.msg953746#msg953746 date=1420454521' Alıntı:
Sabah sabah hafta başında ne bu asabiyet Zihni Sinir :) Relax Relax.... :)

Konunun içeriğini biliyorum sadece bilgilendirmek istedim arkadaşları....

Waktim dar müsait olunca yazacağım...

Yok Murat Abi, yanlış anlaşılmış. Asla sinir-asabiyet yok. Şimdi ben da tekrardan okudum mesajı da, yanlış bi duygu aktarımı olmuş. Yazı ile jest, mimik aktarılamadığından olsa gerek.

Bi dahakine gülen yüz koymayı unutmamak lazım :D