erkunt ve yakıt tüketimi

Ynt: erkunt ve yakıt tüketimi

servet 80t tek çeker kullanıyorum... ve yakıt bu guçteki bi traktöre göre yok denecek kadar az.. traktöru kullanırken zaten 1500 motor devrini gecmek isteyeceginiz bi durum olmuyor bogulmuyor traktör.. ancak aşırı sürat yapmak isterseniz basabilirsiniz :) ve yolda cok seri.. inişlerde harika hiç vites küçültmeden 6-7 tonla istedigniz suratle inebilirsiniz ben 4 seriyle normalde 2-3 üncu vitesle fiyat ve mf lerin inmeye korktugu yerden 4 seriyle sanki boş muş gibi indim hayret ettm bu kadar iyi inebilecegini sanmıyordum.. 640tan sonra bunu kullanmama ragmen 640 asırı sıkıyordu bırakmıyordu traktöru guvenliydi ama agırdı inerken.. 285s ise insnaın ödunu patlatıyordu sanki boşa atmışssın gibi iniyor frenler olmassa inene kadar insanın canı agzına geliyordu bu 3unude kullandıgım için örnek verdim.. 2006 modellerin gurultu sevyesi dısında bi kusuru yok motora tam gaz verdiginde cok fazla sesli çalışıyor mf çilerin hoşuna gider ama nh çiler için biraz rahatsız edici olabilir.. :) yenilerinde sanırım eksozları falan degişmişler diye biliyorum..

yakıtı yolda fazla Boş gezdırmeye gelmıor ama ıyı kacıyor Arkadasında dedıgı gbı tarla ıslerınde uygun yakıt tuketımıne sahıp yolda basarsan yakıor...Rampa inişlerınde ise saglam kompresorunden dolayı ıstedıgınız hızda ınebılırsınız

yakıt güzel servis sorunu çözülürse mükemmel.güç de güzel her60-70-80 modelinin beygirlerinin çok üzerinde güçleri var özellikle kullanmayıp yorum yapanlara tek sorun servis.

selam arkadaslar bende erkunt80t 4 ceker kullanıyorum 2006 model trakyada alınan ılk traktörlerden sayılır. fakat modeldenmıdır bılmıyorum 5 li 10 numara pullukla dönum basına ınanmassınız normal surum 2 eger derin sürmeye calısırsam 4 kadar cıkıyor en kısa zamanda servıse bas vurmayı dusunuyorum sız ne dersınız ???.

mdurmaz link=topic=8994.msg226118#msg226118 date=1257371508' Alıntı:
selam arkadaslar bende erkunt80t 4 ceker kullanıyorum 2006 model trakyada alınan ılk traktörlerden sayılır. fakat modeldenmıdır bılmıyorum 5 li 10 numara pullukla dönum basına ınanmassınız normal surum 2 eger derin sürmeye calısırsam 4 kadar cıkıyor en kısa zamanda servıse bas vurmayı dusunuyorum sız ne dersınız ???.
sene 2009 3 senedir ne yaptın dostum o kadar yakıyorsa yak sen o motoru ben kendim denedim hatta videosu da var burda yakmaz o kadar imkanı yok ama avans falan kaydıysa çok değiştirir yakıtı tşk. de yanlışlıkla ettimm

bak erkuntata çıktı ben tn nın yakıtını araştırken 4.5 yakıt dien oldu şok oldumdu Özgür Abi Erkunt kullanan Arakadaşta 4 yakıo dior bu naısl iş yaw ;)
mdurmaz link=topic=8994.msg226118#msg226118 date=1257371508' Alıntı:
Ewed Özgür Abiye katılıyorum abicim sne 3 senedir nerdeydin bea;) hem nasıl yakıo o kadar anlamıyom beyaw :p :D
ozgurefe09 link=topic=8994.msg226127#msg226127 date=1257405307' Alıntı:
sene 2009 3 senedir ne yaptın dostum o kadar yakıyorsa yak sen o motoru ben kendim denedim hatta videosu da var
,iğşl burda yakmaz o kadar imkanı yok ama avans falan kaydıysa çok değiştirir yakıtı tşk. de yanlışlıkla ettimm

[size=10pt][size=10pt][size=12pt]arkadaslar eskıden sankı o kadar yakmıyordu ılk senelerde ıdealdı fakat bu yaz baya bı arttı yakıtı.[/size][/size][/size]

bizm akrabada war geçen sene ayçiçek ekerken almıştık t70 2008 model,1.5 teneke mozotla 50 dönüm yer ektik çift sıralı ayçiçek makinesiyle birde o 50 dönüme ot ilacı attık motorda hayla mozot wardı sizs düşünün?yolda ise 50 km hız yapıyor diyorlar ama bn inanmıyorm!neden derseniz çok çok daha süratlı gibi geldi 60 km yapıodr kesin!ama yüklü iken aşaya doğru sannki boşa atmış gibi gidiyor :D

ozkan723 link=topic=8994.msg226271#msg226271 date=1257437556' Alıntı:
bizm akrabada war geçen sene ayçiçek ekerken almıştık t70 2008 model,1.5 teneke mozotla 50 dönüm yer ektik çift sıralı ayçiçek makinesiyle birde o 50 dönüme ot ilacı attık motorda hayla mozot wardı sizs düşünün?yolda ise 50 km hız yapıyor diyorlar ama bn inanmıyorm!neden derseniz çok çok daha süratlı gibi geldi 60 km yapıodr kesin!ama yüklü iken aşaya doğru sannki boşa atmış gibi gidiyor :D
bu traktörün markasını anlayanadım.

ozkan723 link=topic=8994.msg226271#msg226271 date=1257437556' Alıntı:
aga şimdi 1.5 teneke derken kç litre oluyo :D birde T70 nasıl motor erkuntmu ? ;) o motor yolda 60 gidiomu bea :D

1,5 teneke derken bir teneke 18 litre+9 litre=27 litre eder.50 dönüm de 80 dekar eder.iki sıralı ayçiçeği ekim makinesinde traktörün bir izi hep daha önceki gittiği izin üzerinden gider.iki sıra 70 er den 140 cm.yani traktör birinci vitesle 57 km. yol gitmiş olur.zehir makinesi de 8 metre yer götürür.80 dekarda o da ikinci vitesle 10 km yol gitmiş oluyorsun.

ayçiçeği ekimi bu şartlarda 8-10 saat sürmüş olması lazım.hadi teorik olarak bir tenekeyi ayçiçeği ekimine yarım tenekeyi de ilaçlamaya ayıralım.senin motor bu şartlarda.bir litre mazotla 4,5 dekar yer ekiyor.ve bir litre mazotla 10 dekar yere zehir atıyor.gelde ortandan yarılma.

ali_kockaya link=topic=8994.msg226292#msg226292 date=1257439572' Alıntı:
1,5 teneke derken bir teneke 18 litre+9 litre=27 litre eder.50 dönüm de 80 dekar eder.iki sıralı ayçiçeği ekim makinesinde traktörün bir izi hep daha önceki gittiği izin üzerinden gider.iki sıra 70 er den 140 cm.yani traktör birinci vitesle 57 km. yol gitmiş olur.zehir makinesi de 8 metre yer götürür.80 dekarda o da ikinci vitesle 10 km yol gitmiş oluyorsun.

ayçiçeği ekimi bu şartlarda 8-10 saat sürmüş olması lazım.hadi teorik olarak bir tenekeyi ayçiçeği ekimine yarım tenekeyi de ilaçlamaya ayıralım.senin motor bu şartlarda.bir litre mazotla 4,5 dekar yer ekiyor.ve bir litre mazotla 10 dekar yere zehir atıyor.gelde ortandan yarılma.
abi sen nası hesap yapıyon yaww..

ali_kockaya link=topic=8994.msg226275#msg226275 date=1257438081' Alıntı:
bu traktörün markasını anlayanadım.
konunun ismi erkunt ve yakıt tüketimi olduna göre erkunttan bahsediyorm!
ali_kockaya link=topic=8994.msg226292#msg226292 date=1257439572' Alıntı:

istediğin yerden ayrıla bilirsin :D ama bn gerçeği söylüyorm!! ya senin hesaplarda war bişiy yada motorda :D

şöyle baktım katılayım dedim.erkunt bir teneke deginiz yaklaşık 20 litre ve 1000m ' 2 den 20 dekarı rahat sürüyor.4 lü14 lü pullukla.nasip oluras hafta sonu 5li aydın alpler 14 lü ile yer aktaracagım.arzim çok dik ve rampra yakıt yine 1 litr cicarında olacak kesinlikle.servt 80 4x4 4 yılıma giriyorum ve yakıt olarka çekiş olark bir 3 silindir canavar olarak td95 mf 85-95 lerle aynı işi ve az yakıtla yapıyorum.mutlu ve huzurluyum.

demek bu trakyadaki erkuntlarda var bişey bizzat kendim denemedim ama herkes yakıtının çok olduğunu söylüyor benim landini 3lü18 no pullukla kurakta 2.2l yakarken 80dt kullanıcısından 3lü16 no ile 3L küsür yaktığını duydum

şuan tarladan geldim.ve yazıyorumç5 li 14 inç çok rampa ve ça mur bir arazide 1 litrenin çok az üstünde.gramla ölçmedim.onuda ölçecegiz ama 1.100-1.150 lire 1000 metre kare dönüm ölçüsü 50 dönö yer sürdük 61 litre yaktı eve gelmek şartıle 4 km yol geliş 4 km gidiş 1500 1600 devirde tarla bir ve yol bir karma çok rampada tarla 1 düz ve rampa aşagı yol bir.haftaya tekrar deneyecegiz.ve bayagı bir kalabalık olacak yalaı dolanı olmadan hilesi olmadan bunda daha titiz ve davranacagız.1600-2000 devir arasında.deneme yapacagız.hafta sonu yağmur olmassa.ama mutlaka deneyecegiz. elimde çok güzel gerçek çekim dürüst çekim videoler var.yakında gönderecegiz.

köylü link=topic=8994.msg227077#msg227077 date=1257704041' Alıntı:
şuan tarladan geldim.ve yazıyorumç5 li 14 inç çok rampa ve ça mur bir arazide 1 litrenin çok az üstünde.gramla ölçmedim.onuda ölçecegiz ama 1.100-1.150 lire 1000 metre kare dönüm ölçüsü 50 dönö yer sürdük 61 litre yaktı eve gelmek şartıle 4 km yol geliş 4 km gidiş 1500 1600 devirde tarla bir ve yol bir karma çok rampada tarla 1 düz ve rampa aşagı yol bir.haftaya tekrar deneyecegiz.ve bayagı bir kalabalık olacak yalaı dolanı olmadan hilesi olmadan bunda daha titiz ve davranacagız.1600-2000 devir arasında.deneme yapacagız.hafta sonu yağmur olmassa.ama mutlaka deneyecegiz. elimde çok güzel gerçek çekim dürüst çekim videoler var.yakında gönderecegiz.

videolarını sabırsızlıkla bekliyorum abi