Bu yıl gübre ve ekine ne kadar para verdiniz

Ynt: Bu yıl gübre ve ekine ne kadar para verdiniz

atacankocer23 link=topic=8995.msg95356#msg95356 date=1226433746' Alıntı:
ben busene 1200-1300 dönüm ektim fakat bizim toprakta gübre ve tohum çok atılır kompoze attım dönümüne en düşük 25 kg ideali 26-26,5 tir gübreyi biraz kıssak olmuyor
haklısın abı toprağa gore tohum ve gubre...allah biçmek nasip etsin bol kazanclar

sanırm 25-26.000ytllik gübre alcaz biraz aldık ama toplamını söylüyrm....
tohum kendi tohumumuz...750ytl de mazot yansa 35.000ytlyi falan bulabilir tohumla birlkte 450 dönm yer

30 ton üzeri gübre 40 milyarı buluyor
mazot bir ay önce 40 milyardı
sulama elektrikli 25 milyar
ektiğimiz dekar 380 dekar buğday 200 dekar havuç

VALA ARKADAŞLAR BEND E 1200 DÖNÜM YER EKTİM 35 MİLYAR MAZOT 15 TON ARPA 20 TON BUGDAY SACTIM..YENİ BİR GÜBRE CIKMIŞ BUSENE BENDE ONU ATTIM ORGANİK GÜBRE TAVUK GÜBRESİNİN KURUTULMUŞ HALİNİ FIRFIRLA ATTIM SONRA KAZAYAGI CEKTİM ÖYLE EKTİM

Ben tohum ekme zamanı köyde olmadığım için bilmiyorum ne kadar masraf yaptığımızı (ama 120 dönüm yer ekiyoz siz tahmin edin) Daha yazdıklarınızın yanına baharda ilaç parası yazın biçerci,balyacı parası sonra işci parası bunların yanına bidaha mazot paraları hepsini eklerseniz bu seneden sonra ya verim yüzyılın en iyi verimini verecek herkes parasını çıkaracak yada aradan çıkıp bide üstüne zarara girip yorulduğumuzla kalcaz.Allah ' ım büyüksün.

ne el atsan para kardeşim ama bizim yetiştirlemize tuvalet almıyorlar
milyarları tutan tarım laetleri var .ama elde avuçda bir şey yok yazıklar olsun bu hükümete
çiftçin dostu yok kalmamış ben artık pancar soğanda ekmiyorum sadfece buyday 2 trakdör var biçer döver var kamyon var hurdalık gibi tarım aleti var sehirde esnafılık yapsak en küçük ciftçin hurdasın almaya gücü yetmeyen insanlar bizde daha rahat bizde aylık yook br yıl boyunca ek bak ve hasat almayı bekle onuda çıkar öldü parasına ver artık çiftçi bir olup ayaklanmamız gerekiyor arkadaşlar slm amasya / suluovadan barbaros

ayaklanmamıza gerek yok kardaş yerel secımler yakın tepkını orda goster yınedegoturecek gıbı gorunuyorlar ama genel secımlerde kı oyun altına ınerlerse belkı bız nerde yanlıs yaptık derler