süt hayvanı işletmesine işçi aranıyor

Aydın da süt hayvanlarımızla ilginecek, onların bakımını üstlenecek, tecrübeli bir aileye ihtiyacımız var.Eğer bu konuda bir düsüncenız varsa buyrun 05443274720 no lu telefonu arayıp işletme kosullarını konusabiliriz.

Ynt: süt hayvanı işletmesine işçi aranıyor

kayamehmet707 link=topic=80446.msg954562#msg954562 date=1420622569' Alıntı:
Günumuzun en büyük sıkıntısı çaliştıracak adam bulamıyorsun.
evet bide işsizlikten şikayet var düşün
ben bu yaz depo yaptırdım inşaatta çalışacak adam bulamadım civar köylerde dahil arabamla ilçeden getirdim götürdüm
adamlar akşama kadar kahvede oturuyorlar çay içecek paraları yok aç durayım dinç durayım deyip götünün üstünde oturuyorlar

hatta ilçede bile çok zor bulduk işçiiyi işçi kahvesine gittik biraderle etrafımızı sardılar abi işçi mi lazım ne taşıncak abi kömürmü çekcez abi falan
dedik evet işçi lazım ama etrafımızda 7 8 kişi biz varız yaparız kömürmü ev mi falan
dedik inşaat kum çekilcek harç karılcak
hepsi bi geri dönüş yaptı masalara aynı anda kahvenin ortasında dımdızlak ayakta kaldık noldu gelen yokmu dedik yövmiyeli işe gitmezmişler beyfendiler

FatihEFE link=topic=80446.msg954564#msg954564 date=1420623502' Alıntı:
evet bide işsizlikten şikayet var düşün
ben bu yaz depo yaptırdım inşaatta çalışacak adam bulamadım civar köylerde dahil arabamla ilçeden getirdim götürdüm
adamlar akşama kadar kahvede oturuyorlar çay içecek paraları yok aç durayım dinç durayım deyip götünün üstünde oturuyorlar

Hükümetin en büyük yanlışlarından biride bence bu insanlarımızı tembelliğe alıştırıyor. paraya ihtiyaç duymuyor insanlar verilenle yetiniyorlar fazlasını da istemiyor. sonuç olarak kahveler işsiz tembel insanlarla doluyor.

Caliscak insani buldun diyelim güven cok önemli. Bende bir kac gün önce duydum ise yeni alinan bakici aile ise basladiklari ciftlikte 1 ay sonra 150 baslik süt sigirciligi isletmesinden sahibi eve gidince gece 12 tane inegi kamyona sarip gitmisler. Tabi hemen yakalanmislar. Kime güveneceksin bu devirde.

Bizim köyde 100 başlık ineği olan çiftlik var adam sırf eleman bulamamaktan hayvan sayısını düşürecek .Eleman bulmanın yanında kalifiye yani işden anlayan bulmak lazım yoksa özellikle canlı hayvan işinde bilgisiz eleman hayvan teleflerine varan sonuçlar doğurabilir.

FatihEFE link=topic=80446.msg954567#msg954567 date=1420623735' Alıntı:
hatta ilçede bile çok zor bulduk işçiiyi işçi kahvesine gittik biraderle etrafımızı sardılar abi işçi mi lazım ne taşıncak abi kömürmü çekcez abi falan
dedik evet işçi lazım ama etrafımızda 7 8 kişi biz varız yaparız kömürmü ev mi falan
dedik inşaat kum çekilcek harç karılcak
hepsi bi geri dönüş yaptı masalara aynı anda kahvenin ortasında dımdızlak ayakta kaldık noldu gelen yokmu dedik yövmiyeli işe gitmezmişler beyfendiler
:D :D bizimde başimiza geldi aynı şekilde

Ağabeyim ile eniştem metal kablo kanalı üretiyor, ilk açtıkları zaman işçi konusunda çok sıkıntı yaşadılar, hala da yaşıyorlar. İstanbul Hadımköy ' deydi ilk üretim yerleri, şimdi Selimpaşa ' da.

İlan verdiler, işçinin biri gelmiş görüşmeye, ilk başta 4-5 işçi ile başlayacakları için servisleri yoktu, adam 1 senedir işsiz, kahvede oturuyor servis var mı diye sormuş, ağabeyim de 'Yok ama yolu karşılıyoruz' demiş ama adam 'neyse ben bir düşüneyim' demiş, çalışmaktan vazgeçmiş :) Ki o zaman asgari ücret 800 TL idi ağabeyimler 1000 TL veriyordu, sigortası yemeği yolu her şeyi de karşılıyorlardı, şimdi de 1300 gibi bir şey veriyorlar. Asgari ücretten mutlaka fazlasını verirler, bir de fazla mesai falan oldu mu mutlaka fazla mesaileri ödenir işçilere. Hiçbir şekilde eksiği verilmez. Yılbaşı, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim bile tatil, ben tatil yapmıyorum, hatta hiçbir büyük özel şirket ve fabrika da yapmıyor. Buna rağmen uzun süre işçi bulamadılar, şimdi bile sıkıntı çekiyorlar.

Ben anlamadım arkadaş, millet işimiz yok diyor, iş veren işçi bulamıyor. Hadi gece gündüz çalıştırılıp sömüren fabrikaları yerleri anlarım da, ağabeyim gibi işçinin hakkını veren onlarca yer var yine de yok! Ne istiyor bu insanlar ben de bilmiyorum :) Kömürde çalışanlar diyorlar ki 'Çiftçilik bitti, hayvancılık bitti biz de o yüzden kömürde çalışıyoruz', bir yandan da bakıyorum burada bir çok kişi çiftlikte çalıştıracak adam bulamamaktan yakınıyor! O kadar derinde çalışmak, hayvanda çalışmaktan daha mı güzel geliyor? Kalacak evinden giyeceğine yiyeceğine kadar her şeyi veriyor çoğu çiftlik sahibi, yine de bulamıyor. Hakikaten ben anlamıyorum :)

DeHLiZ link=topic=80446.msg954618#msg954618 date=1420632989' Alıntı:
Ağabeyim ile eniştem metal kablo kanalı üretiyor, ilk açtıkları zaman işçi konusunda çok sıkıntı yaşadılar, hala da yaşıyorlar. İstanbul Hadımköy ' deydi ilk üretim yerleri, şimdi Selimpaşa ' da.

İlan verdiler, işçinin biri gelmiş görüşmeye, ilk başta 4-5 işçi ile başlayacakları için servisleri yoktu, adam 1 senedir işsiz, kahvede oturuyor servis var mı diye sormuş, ağabeyim de 'Yok ama yolu karşılıyoruz' demiş ama adam 'neyse ben bir düşüneyim' demiş, çalışmaktan vazgeçmiş :) Ki o zaman asgari ücret 800 TL idi ağabeyimler 1000 TL veriyordu, sigortası yemeği yolu her şeyi de karşılıyorlardı, şimdi de 1300 gibi bir şey veriyorlar. Asgari ücretten mutlaka fazlasını verirler, bir de fazla mesai falan oldu mu mutlaka fazla mesaileri ödenir işçilere. Hiçbir şekilde eksiği verilmez. Yılbaşı, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim bile tatil, ben tatil yapmıyorum, hatta hiçbir büyük özel şirket ve fabrika da yapmıyor. Buna rağmen uzun süre işçi bulamadılar, şimdi bile sıkıntı çekiyorlar.

Ben anlamadım arkadaş, millet işimiz yok diyor, iş veren işçi bulamıyor. Hadi gece gündüz çalıştırılıp sömüren fabrikaları yerleri anlarım da, ağabeyim gibi işçinin hakkını veren onlarca yer var yine de yok! Ne istiyor bu insanlar ben de bilmiyorum :) Kömürde çalışanlar diyorlar ki 'Çiftçilik bitti, hayvancılık bitti biz de o yüzden kömürde çalışıyoruz', bir yandan da bakıyorum burada bir çok kişi çiftlikte çalıştıracak adam bulamamaktan yakınıyor! O kadar derinde çalışmak, hayvanda çalışmaktan daha mı güzel geliyor? Kalacak evinden giyeceğine yiyeceğine kadar her şeyi veriyor çoğu çiftlik sahibi, yine de bulamıyor. Hakikaten ben anlamıyorum :)
Türkiye de tarım ile sanayinin kapasite artıramamasının en önemli faktörü işçilik çünkü bir fabrika sahibi olsun veya çiftlik sahibi işini büyütecek ama çalıştıracak eleman bulamıyor haliyle iş aynı kapesitede sürüp gidiyor.Birde ülkemizde işsizlik sorunu yok iş beğenmeme sorunu var ,adam işi beğenmiyor çalışmıyor sonrada onun adı işsiz ve işsizlik oluyor.

DeHLiZ link=topic=80446.msg954618#msg954618 date=1420632989' Alıntı:

Hadi çocuğu olanı anlarım çocuğun okulu dolayısıyla istemeyebilirler ama çocuğu olmayanda hanım istemiyormuş çiftliğe gitmek şehirde oturacakmış bunu anlamıyorum kira ödemek güzel geliyor herhalde
atalarımız güzel demiş acıma yetime döner koyar gö*üne diye
benim bu yaz yaşadığım sıkıntıdan sonra kafama dank etti bu söz
bu adamların çoğunun 5 10 dekar tarlası var eski bi traktörü habire ilaç makinası çapa pulluk römörk istemeye gelirlerdi bundan sonra gelsinlerde görelim bakalım zaten birine soktum lafı kahvenin ortasında gık diyemedi

FatihEFE link=topic=80446.msg954625#msg954625 date=1420633745' Alıntı:
Hadi çocuğu olanı anlarım çocuğun okulu dolayısıyla istemeyebilirler ama çocuğu olmayanda hanım istemiyormuş çiftliğe gitmek şehirde oturacakmış bunu anlamıyorum kira ödemek güzel geliyor herhalde
atalarımız güzel demiş acıma yetime döner koyar gö*üne diye
benim bu yaz yaşadığım sıkıntıdan sonra kafama dank etti bu söz
bu adamların çoğunun 5 10 dekar tarlası var eski bi traktörü habire ilaç makinası çapa pulluk römörk istemeye gelirlerdi bundan sonra gelsinlerde görelim bakalım zaten birine soktum lafı kahvenin ortasında gık diyemedi

Hocam benim tanıdığım var, adamların köyde ilkokul yok, kendi arabasıyla bakıcının çocuğunu okula getirip götürüyor. En büyük sorun kadınlar, ben hep derim, kadınlar olmasa erkekler çok iyi geçinir gider, sen hiç erkek evi naz evi diye bir şey duydun mu? Duyamazsın, kız evi naz evi var ama, sen hiç düğünde şu olsun bu olsun diyen erkek gördün mü? Göremezsin, çeyize her şeyi sokuşturmaya çalışan kadınlar.

Eski kadınlar yok artık, televizyonda 'Benim aylık kuaför harcamam 6000 TL' dedi ya geçen bir tanesi! Suratına bakmazsın o derece! Televizyon dizilerinden bir tanesi doğru düzgün köy hayatını övmez, hepsi zenginliği hepsi güzel yaşantıları gösterir, Herkes İstanbul ' a özenir, taşı toprağı altın derler de, aslında onun b.k olduğunu bilmezler. Hem de ne b.k! Adam gelmiş o hayalle, varoşta oturuyor, köydeki evini mumla arıyor, belki köyde ufak bir bahçesi vardır, hiç olmazsa bir kaç metrekare yere domates biber bir şeyler eker, 5-10 tavuk ile yumurtası, etini temin eder. Yok burada kirası, yemeği, yolu bilmemnesi her şeyi para! Neye özeniyorsun be kadın? Bir anlasam?

Biz Siirt ' te şehir merkezindeydik, müstakil evimiz vardı, dedemlerin 3 kat 6 dairelik yar apartman sayılabilecek bir binası. O binada bile 200-300 m2 bir bahçe, binanın tepesinde de 200 m2 lik bir dam bulunuyordu. Dam ' da güvercinleri vardı dayımların. Bağ da yakındı, yürümeyle 1 saat arabayla 5 dk :) Babam avukat olduğundan bize sürekli köylüler kuzu, keçi tavuk-horoz-hindi getirirlerdi, biz de bir süre bakar sonra keserdik. Bak düşün babam avukat olduğu halde erinmez o hayvanlara bakardık. Güya şehirdeydik :) 20 sene öncesine kadar bile yoktu böyle çok şehir köy ayrımı. Şimdi Siirt ' e gitmek istemiyorum, her yer apartman olmuş, bahçeli ev kalmamış hiç, b.k varmış gibi İstanbul ' a benzetmeye çalışmışlar ama olmuş sana Bağcılar...

Kadın hayvan kokusunu beğenmiyormuş, yahu o binaların içinde leş gibi kömür kokusu var, leş gibi hava var, hayvanın ne kokusu var öyle? Varsa da en azından zehirlemiyor seni! Eski Siirt olsa dakika durmam geri dönerim ama, hem değişme hem de malum olaylar ( Can derdine düşüyor orada insan, 7 yaşımdayken evimizin önünde roket atar mermisi geçti) buna engel oluyor. Zaten yakında erken emeklilik yapıp yakın bir köye yerleşmeyi düşünüyorum, İstanbul cidden bunalttı beni, daha gelsinler bunlar izleyip izleyip o dizileri!

valla gelen işci ve ailesıne evini ayarlıyoruz , elektrık su kıra vs. giderlerının hıcbırı yok. Dünyanın parasını verıyorsun yıne de calışsmıyorlar çekip gidiyoralr...Sonra da diyorlar ki ülkede işşizlik çok.

hüseyin koç link=topic=80446.msg955016#msg955016 date=1420743930' Alıntı:
valla gelen işci ve ailesıne evini ayarlıyoruz , elektrık su kıra vs. giderlerının hıcbırı yok. Dünyanın parasını verıyorsun yıne de calışsmıyorlar çekip gidiyoralr...Sonra da diyorlar ki ülkede işşizlik çok.
Evet genelde dediğiniz gibi oluyor bizde bu dertten muzdaribiz adam ise başlıyor tam sezon ortasında işi bırakıp gidiyor. Sonra adam ariyon bulamıyon .Madem çalışmıyacaksın baştan işe baslama.

Hocam en güzeli adama kıymete binmedigini hissettirmek. Şayet anlarsa kıymete bindigini başlıyor kaprisleri . Sanirisn biz ona çalışıyoruz. Geçici olduğunu kavramasi lazım. Zoraki endüstriyel uretime gecirecekler bunlar.
Hamburger üretimi gibi basit parçalara bölüp isi işçiye eyvallah vermeden devam ettirmek.