Başak-Hidromek Çakıl Çekiyo

Ynt: Başak-Hidromek Çakıl Çekiyo

kepçenin 1 dünya sıkıntısı var ama Allah için bi güzelliği varki dünyada eşi yok:)

ne vergi, ne muayene ne palaka.. hatta ne trafik çevirir.. gören yol verir.. kimse ne arar ne sorar anladığın:) ehliyet bile sormazlar zaten buna bilmeyen binmez diye.. ülkemzde biçok operatörün belgesi yoktur, yağcılıktan çıraklıktan yetişmiştir..

nerdeyse emekli olduktan sonra belge almaya gelenlerle karşılaştım desem inan:)

ahmtkskr link=topic=80457.msg954597#msg954597 date=1420626740' Alıntı:
Hayırlı olsun.Sende römork iki tanemiydi abi ?

ahmet bu videodaki kırmızı 0 km ayarı sonradan elimize geçti ve fazlalıktan sattık bu videodakilere.. adamlarda 3-4 motor vardı.. bizim sarı römork onların 3-4 ' ünün götürdüğünü 1 seferde götürüyo.. dedimki yazıktır.. agco MF 102 bg ' lik motora el arabası gibi römork bağlıyolar..

bi deneyelim dediler beğendi aldılar işte..

http://www.trakkulup.net/kazici-ve-yukleyiciler/hidromek-ve-traktorle-cakil-cekme/

UÖZKAN.77 link=topic=80457.msg954602#msg954602 date=1420627544' Alıntı:
kepçenin 1 dünya sıkıntısı var ama Allah için bi güzelliği varki dünyada eşi yok:)

ne vergi, ne muayene ne palaka.. hatta ne trafik çevirir.. gören yol verir.. kimse ne arar ne sorar anladığın:) ehliyet bile sormazlar zaten buna bilmeyen binmez diye.. ülkemzde biçok operatörün belgesi yoktur, yağcılıktan çıraklıktan yetişmiştir..

nerdeyse emekli olduktan sonra belge almaya gelenlerle karşılaştım desem inan:)
anladım abi bilgi için teşekkür ederim.Kepçenin ne tür sıkıntıları var abi ? hidrolik pompa arızası gibi mi ?

mesela 0 km olanların iyisi 150-200 bin tl.. onda bile aradığını bulamama olabilir..

2. el alayım desen 50-60 bin tl altı.. tam bi rus ruleti.. kelepir olup traktör parasına kepçe sahibide olabilirsin.. dertten veremde:)

eskiler şöyle der.. '50 yaşındaki traktör canlanır çalışır ama kötü-bakımsız 3-5 yıllık kepçeye bi o kadarda masraf etsen yine çalışmayabilir, yine tad vermez'.. nasip kısmet birazda..

Hidromek EN iyi değil ama en iyilerden biri..

Şimdiki aklım olsa JCB olurdu..

sonra senede bikaç hortum patlar, teker patlar, hatta yarar! yola traktör gibi gidemez.. ufak işte traktörden çok çok fazla yakar.. (gübre işine hep zetorla gidiyoz artık nerdeyse 2 katı az yakıyo) her operatör bi olmaz.. kaza bela riski fazla.. vs.

UÖZKAN.77 link=topic=80457.msg954605#msg954605 date=1420628801' Alıntı:
mesela 0 km olanların iyisi 150-200 bin tl.. onda bile aradığını bulamama olabilir..

2. el alayım desen 50-60 bin tl altı.. tam bi rus ruleti.. kelepir olup traktör parasına kepçe sahibide olabilirsin.. dertten veremde:)

eskiler şöyle der.. '50 yaşındaki traktör canlanır çalışır ama kötü-bakımsız 3-5 yıllık kepçeye bi o kadarda masraf etsen yine çalışmayabilir, yine tad vermez'.. nasip kısmet birazda..

Hidromek EN iyi değil ama en iyilerden biri..

Şimdiki aklım olsa JCB olurdu..

sonra senede bikaç hortum patlar, teker patlar, hatta yarar! yola traktör gibi gidemez.. ufak işte traktörden çok çok fazla yakar.. (gübre işine hep zetorla gidiyoz artık nerdeyse 2 katı az yakıyo) her operatör bi olmaz.. kaza bela riski fazla.. vs.
bilgi için teşekkür ederim abi.

kardeş sorunun devamı..

kepçelerde 250-300 saatte bi bakıma girer.. kendin yaparsan 300 tl civarı servis gelirse 500 tl civarı.. şimdi JCB bi tane çıkardı 500 saatte bi bakıma giriyo parçayı onlardan almak şartıyla..

yani kepçenin bakımı-yakıtı değilde kötüsü damı hasta eder.. hurdadan motor al toplar çalıştırırsın ama kötü bi kepçeyi nerye götürüsen götür tad vermeyebilir.. ne kamyona benzer ne traktöre..