bezostaja nasıl bir tohumdur iç anadoluda verimli olurmu

Ynt: bezostaja nasıl bir tohumdur iç anadoluda verimli olurmu

Bezosta diğer adıyla rus buğdayını biz iç anadolu şartlarında hem kuruda hem suluda yetiştiriyoruz.Kuruda yıl iyi olursa 250-500 kg arası verim aldığımız oluyor.Suludada 600 kg görebiliyor.Ama ekildiği yerde domuz çoksa hiç tavsiye etmem çünkü domuzun çok zarar verdiği bir buğday cinsi.

ben bir sene ektim ektiğime de pişman oldum 75 dekar tarla komlpe yattı yagmuru yedıkce sarı pas falan oldu 200 kg verim yaptı yalnız gluteni çok yüksekti . . . iç anadoluya en uygun yüksek verimli ve dayanıklı buğday ekizdir . . . ben her arazime ekiz ekiyorum 500 kg altında hıc verim almadım sulanırda 800 850 kg verim yapıo pancar yeri ayçiçek mısır yerlerinde

Toprak Ağası link=topic=80458.msg954656#msg954656 date=1420638457' Alıntı:
ben bir sene ektim ektiğime de pişman oldum 75 dekar tarla komlpe yattı yagmuru yedıkce sarı pas falan oldu 200 kg verim yaptı yalnız gluteni çok yüksekti . . . iç anadoluya en uygun yüksek verimli ve dayanıklı buğday ekizdir . . . ben her arazime ekiz ekiyorum 500 kg altında hıc verim almadım sulanırda 800 850 kg verim yapıo pancar yeri ayçiçek mısır yerlerinde
Hocam Ekizi kaç kg atıyosunuz ? Kaç kg gübre veriyorsunuz bide ?

sulanırda 25 kg atıyorum dekara nadaslara 22 23 kg atıyorum . . . taban gübresi dap ;20 kg yazlık gübre olarakta 10 kg üre bı ay sonra da 7 8 kg 33 lük atıyorum . . .