Traktör kullanmaya kaç yaşında başladınız ve traktörün marka ve modeli ne ?

Ynt: Traktör kullanmaya kaç yaşında başladınız ve traktörün marka ve modeli ne ?

11 12 yaslarımda 255 turbo ile basladım balya çekerken 97 modeldi işin ilginc tarafı odun direksiyondu donuduruyodum 1 takviyede hala efsane 255 i kullanıyorum 3 tane alınca dedemın arkadaslarında var ondan sonra oldu

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Ynt: Traktör kullanmaya kaç yaşında başladınız ve traktörün marka ve modeli ne ?

oncelıkle bu konuyu açan arkadaşa teşekkur bende 10 11yaşlarında 444 enter ıle oğrendım traktor kullanmayı ondan sonra hep devam ettı traktor kullanmak halan bana taksımı traktormu deseler traktor derım

• Beğen

Bizim traktör yoktu babam birinin 175 Massey ' i sürerdi 15/16 yaşında öğrendim. Abim izne gelince genelde o kullandırırdı sürerken hep bi tarafa eğilip bakıyordum abim öyle yapma yoksa bi tarafa vurur yada çukura düşersin dedi.Daha sonra 203 165 Massey aldı babam emektarı bu sene ağustos 6 ' da 65 Case ile takas ettik onunla devam tabi ben sürekli memlekette değilim :)

• Beğen

10-11 yaş sanırım 55-46 ile başladık genellikle onla devam :)
düz tarlalarda balya yüklerken veya hafif eğimli yerlerde korka korka takviyede giderek sürmeye çalışııyodum işin garibi kimsede debriyaja bas gaza bas cart curt demeden sürmeye başlamıştım :D dayımlara bakarken pedal olayını kapmışım demekki ama vites olarak ileri kaktırırdım sadece oda takviye 3 oluyor :D

12 - 13 yaşında başladım sanırım. İlk gazlı Fergusondan dönme Levend motorlu bir traktörümüz vardı onunla öğrenmiştim. Traktör ağır devirli olmasına rağmen korka korka giderdim. :)

bence çok guzel bır konu bakın nerde ıse herkes çekırdelten şofor derlerya aynı onun gıbı başlamı traktor kullanmaya bana lısede ıken bır hocam dedıkı ıyı bır şofor olmak ıstersen bolbol traktor kullan demıştı bu tavsıyesını hıç unutmam ve halan traktor benım ıcın bır sevdadır çok severım kullanmayı