yeni erkunt aldık frenleri zor tutuyo

Ynt: yeni erkunt aldık frenleri zor tutuyo

Mehmet M. link=topic=80478.msg954887#msg954887 date=1420719456' Alıntı:
Arkadaşlar yeni erkunt aldım yüklüyken frenler tutmuyor hatta bayır aşağı el freniyle zor indim ne yapabilirim yardım edin

Traktörünüz yeniyse yapılabilecek en iyi şey servisiniz ile irtibata geçmek. Fren ayarlarını kontrol edip, ayarlayacaklardır.

Traktör sıfır alındıysa garanti kapsamında, bir dostum Nh aldı sıfır traktörün frenler tutmuyor ve el freni de çok az tutuyordu.

Servis çağrıldı ve sorun çözüldü.

Mehmet M. link=topic=80478.msg954909#msg954909 date=1420724165' Alıntı:
serviste baktı daha bunun frenleri açılır dedi

Öyle şey mi olur?
Motor mu bu açılacak?
Ne zaman tutmaya başlayacakmış peki?

Fren bu arkadaşım başka bir şeye benzemez! Sen frenlerim yok diyorsun, daha doğrusu çok az tutuyor diyorsun. Fabrika çıkışı öyle değil. Fakat bazen hata olabiliyor, buralarda insanlar iki yüklü römork arkada rampa iniyor.

Allah korusun frensizlik hiç bir şeye benzemez. Bu konuda bir iş var ama çıkaramadım. Ara Erkunt merkezini durumu anlat, direk sana dönerler.

Sorununuz bir an önce giderilir inşallah fren önemli bizim akraba da TD100D yle 8 ton yükle yokuş aşağı inerken fren tutmamış son anda el frenini çekip durdurabilmişler. Allah korusun kazaya yol açabilir ..

Öncelikle hayırlı olsun. bizim yerli firmalar galiba montaj maliyetini düşürmek için traktörleri yarım yamalak toplamaya basladılar. Bunlara kontrol edilmiştir yazıp piyasaya süren arkadaslara selam olsun

ENES4422 link=topic=80478.msg954918#msg954918 date=1420724831' Alıntı:
Öyle şey mi olur?
Motor mu bu açılacak?
Ne zaman tutmaya başlayacakmış peki?

Fren bu arkadaşım başka bir şeye benzemez! Sen frenlerim yok diyorsun, daha doğrusu çok az tutuyor diyorsun. Fabrika çıkışı öyle değil. Fakat bazen hata olabiliyor, buralarda insanlar iki yüklü römork arkada rampa iniyor.

Allah korusun frensizlik hiç bir şeye benzemez. Bu konuda bir iş var ama çıkaramadım. Ara Erkunt merkezini durumu anlat, direk sana dönerler.

doğru diyorsun kardeş ben bi servisi sıkıştırıyım da baksınlar sağolun...

erkunt fabrikasını musteri temsilcisini ara sanırım 105e+ motorun sıfır motor aldım soyle soyle oldu boyle şeymi olur boyle kalitesizlikmi olur diye soyle sıfır motorun tutmayacak frenleride eski motorunmu tutacak diye soyle kesin ilgilenirler sorununu cozerler. onu diyen servis motordan anlamıyo demekki.

Benim e serisi erkuntta öyleydi. Fren merkezlerinde hava varmış.alttan fren rekorunu gevşetti birkac kez fren pompaladi ordan yağ aktı biraz ve havasını aldı. Şimdi cuk diye tutuyor. Bir ihtimal daha var fren merkezlerin bozuktur.

ademin link=topic=80478.msg955017#msg955017 date=1420744192' Alıntı:
Benim e serisi erkuntta öyleydi. Fren merkezlerinde hava varmış.alttan fren rekorunu gevşetti birkac kez fren pompaladi ordan yağ aktı biraz ve havasını aldı. Şimdi cuk diye tutuyor. Bir ihtimal daha var fren merkezlerin bozuktur.

galiba senin dediğin sıkıntı var bi bakıtıyım köye gidince sağolun