Forterra 125-MAN Çekerken

Ynt: Forterra 125-MAN Çekerken

konaklı88 link=topic=80521.msg955315#msg955315 date=1420817663' Alıntı:
Böyle toprak kavrama hangi traktörde var ki helal zetora.
öyle çok videosu varki bunlara örnek ama gel gelelim servis parça ve arkasındaki firma korkusuna kimse almıyor.forumda nerdeyse haftada bi motor alınıyor üyeler tarafından ama kimse zetor almıyor.alırsak elimizde kalır korkusu çokta haklılar

murat bugün eskişehirde zetor alan osman amcanın oğlu aradı.. ya aldık ama iyi mietttik vs diye.. daha hiç iş görmemiş garajda yatıyo.. yazın çok balya işleri varmış.. çok video izlemiş hatta forumada giriyormuş..

'yazın arayıp hem canavar gibi çalışıyo hem çok az yakıyo' diyeceksin unutma bu lafımı dedim :)

senle, ercandan da bahsettim.. merak eden arkadaşlar var diye.. tamam dedi..

murat.. zetora bağlada neresine bağlarsan bağla.. bizimde bikaç kamyon-tır işi oldu:)

motora buldozer gördükte.. buda buldozere zetor... nazar değmesin diye çekip çıkarttığı an yok.. :)

zetor 12045 taha buldozer

UÖZKAN.77 link=topic=80521.msg955326#msg955326 date=1420818794' Alıntı:
murat bugün eskişehirde zetor alan osman amcanın oğlu aradı.. ya aldık ama iyi mietttik vs diye.. daha hiç iş görmemiş garajda yatıyo.. yazın çok balya işleri varmış.. çok video izlemiş hatta forumada giriyormuş..

'yazın arayıp hem canavar gibi çalışıyo hem çok az yakıyo' diyeceksin unutma bu lafımı dedim :)

senle, ercandan da bahsettim.. merak eden arkadaşlar var diye.. tamam dedi..

murat.. zetora bağlada neresine bağlarsan bağla.. bizimde bikaç kamyon-tır işi oldu:)

motora buldozer gördükte.. buda buldozere zetor... nazar değmesin diye çekip çıkarttığı an yok.. :)

zetor 12045 taha buldozer
abi şu turbo.un sesi hasta edıyo beni senin zetordada var mı bu ses.umut abi osman amcanın ogluna söyleyelim benim sameyle degişelim hem servisi var hem bayisi yedek parçası eskişehirde sıkıntı olmaz bilindik marka yakıt az vites fazla.üstünede 10000 lira vereyim

Ben şahsen çok düşündüm çok araştırdım babami bile ikna ettim bizde alinan mal satılmaz ki ikinci el sorun değil onu da geçtik gel gelelim kim satiyor servis parca var mi dedi mi orda filim kopuyor ışte niye almaz ki sağlam bi firma bi (ls) kadar da mi yok adamlar ham demirden makina yapmış niye kaliteyi sunmuyor kimse fiyatı da uygun sorular sorular sorular.

denemek, görmek isteyen herkese kapımız açık, sorun yok:)

murat ilkten belki adını sanını bilmediğinden kabul ederlerdi.. ama tüm videoları izledim dedi daha zor:) telefonunu atayım istersen..

karda, çamurda.. kamyoncu 'gel bi şansını dene, belki kurtarırsın' diye aradı arkadaşı 'kafayı mı yedin motor mu bizi kurtarcak' demiş.. sonra 2 ' side zetorcu oldu :) hem su hem onları çektim 3-5 gün.. işleri o kadar kolaylaştıki ayrılırken ağlayacak oldular, çok dua ettiler:)

ZETOR 90/KAMYON ÇEKERKEN/BAYBURT.

Zetor 90 Traktör + CAT/As 900 Kurtarma/Bayburt.

Zetor 90/Tanker Kurtarma/Turkiye.

konaklı88 link=topic=80521.msg955332#msg955332 date=1420819191' Alıntı:
Ben şahsen çok düşündüm çok araştırdım babami bile ikna ettim bizde alinan mal satılmaz ki ikinci el sorun değil onu da geçtik gel gelelim kim satiyor servis parca var mi dedi mi orda filim kopuyor ışte niye almaz ki sağlam bi firma bi (ls) kadar da mi yok adamlar ham demirden makina yapmış niye kaliteyi sunmuyor kimse fiyatı da uygun sorular sorular sorular.
inan devlet işine girmemiş olsaydım eninde sonunda sıfır yada ikinci el zetor alacaktım.herşeyi göze almıştım.piyasadaki çogu bilindik markayı harcar zetor kendi kullandıgım same deutz grubuda dahıl.istanbuldaki elde kalan zetorlar için aradım yazdan ama satılmışlar olsaydı 2 tane 90lık alacaktık

UÖZKAN.77 link=topic=80521.msg955335#msg955335 date=1420819399' Alıntı:
denemek, görmek isteyen herkese kapımız açık, sorun yok:)

murat ilkten belki adını sanını bilmediğinden kabul ederlerdi.. ama tüm videoları izledim dedi daha zor:) telefonunu atayım istersen..

karda, çamurda.. kamyoncu 'gel bi şansını dene, belki kurtarırsın' diye aradı arkadaşı 'kafayı mı yedin motor mu bizi kurtarcak' demiş.. sonra 2 ' side zetorcu oldu :) hem su hem onları çektim 3-5 gün.. işleri o kadar kolaylaştıki ayrılırken ağlayacak oldular, çok dua ettiler:)

ZETOR 90/KAMYON ÇEKERKEN/BAYBURT.

Zetor 90 Traktör + CAT/As 900 Kurtarma/Bayburt.

Zetor 90/Tanker Kurtarma/Turkiye.
valla bilseydim baştan bastırırdım.eger işlere başlarda motorun performansını görürlerse hiç degişmezler

Osman amcada ustalıkta varmış.. nasip işte komşusu bayburtluymuş.. buda 70-66 ' yı değişmeyi düşünüyo.. çok menunum ama klima yok diye galiba..

bayburtlu komşu diyoki.. bizim istanbulda akraba borca karşılık bi motor almış uygun verecek.. adı zetor.. büyü ihtimal 2 ' si de adını İLK kez duyuyorlardır:) neyse gidip almışlar işte..

osman amca bizim gübre yükleme videosunu seyretmiş.. camdan telefonu alıp aradı beni:)

ben başladım zetoru övmeye.. 'gerek yok bende ustalık da var, motoru yakında inceledim' dedi.. 'gübre yüklerken cat kepçe gibi çalışıyo izledim' dedi:)

geçende aradı 'yaz gelsede bi denesek şunu diye sabırsızlanıyom' dedi..

yani işin zorlaştı murat.. nasip..

UÖZKAN.77 link=topic=80521.msg955343#msg955343 date=1420820161' Alıntı:
Osman amcada ustalıkta varmış.. nasip işte komşusu bayburtluymuş.. buda 70-66 ' yı değişmeyi düşünüyo.. çok menunum ama klima yok diye galiba..

bayburtlu komşu diyoki.. bizim istanbulda akraba borca karşılık bi motor almış uygun verecek.. adı zetor.. büyü ihtimal 2 ' si de adını İLK kez duyuyorlardır:) neyse gidip almışlar işte..

osman amca bizim gübre yükleme videosunu seyretmiş.. camdan telefonu alıp aradı beni:)

ben başladım zetoru övmeye.. 'gerek yok bende ustalık da var, motoru yakında inceledim' dedi.. 'gübre yüklerken cat kepçe gibi çalışıyo izledim' dedi:)

geçende aradı 'yaz gelsede bi denesek şunu diye sabırsızlanıyom' dedi..

yani işin zorlaştı murat.. nasip..
nasip abi.ama baharda nadaslar başlasın osman amcada kabul ederse binelim sürelim deneyelim zetoru.umut abi tarmasandanda bi cacık olmaz.iyi bi firma almalı anca öyle

daha öncede dedim murat.. azıcık sağlam bi firma arkasında dursa.. inan ülkemiz traktör piyasası ÇOK renklenir, çok ses getirir..

bi ara geçen sene..Sanko holding (paraya para demiyolar, başağın biçok iş makinasını sahibi).. toptan zetorun tapusunu almaya kalkıştı.. sadece türkiye temsilciliği veya montaj vs deseydi olurdu.. tabi vermedi adamlar 70 yıllık mazi, firma sonuçta..

bu haliylede anca meraklısı alır zaten.. alışandan bırakamaz:)

yaşanmış bi hikaye.. geçen zetor özel gezici servis yılmaz usta geldiğinde anlattı..

amasyada bi yaşlı amca.. hasta zetorcu.. damadı yada oğlu yada ikisi ithal güzel bi motorun bayi.. motoru değişcek yeniliyecekler.. bu tutturuyo zetorda zetor.. başka motora binmem..

iş inada biniyo.. oğluyla damadı 0 km cıncık gibi motoru kapıya koyup gidiyolar.. bu geliyo.. haber yolluyo gelip bunu alsınlar diye.. iş iyice sarpa sarıyo..

oğluyla, damadı atıp tutuyolar adamın arkasından.. kızı duyup gelip haber veriyo.. baba zoruma gidiyo diye.. babası osmanlı demekki.. 'kızım ne derlerse sende onayla, söverlerse sende söv' kötü olma kocanla diyo :) ama zetor alıyo..

UÖZKAN.77 link=topic=80521.msg955353#msg955353 date=1420820917' Alıntı:
daha öncede dedim murat.. azıcık sağlam bi firma arkasında dursa.. inan ülkemiz traktör piyasası ÇOK renklenir, çok ses getirir..

bi ara geçen sene..Sanko holding (paraya para demiyolar, başağın biçok iş makinasını sahibi).. toptan zetorun tapusunu almaya kalkıştı.. sadece türkiye temsilciliği veya montaj vs deseydi olurdu.. tabi vermedi adamlar 70 yıllık mazi, firma sonuçta..

bu haliylede anca meraklısı alır zaten.. alışandan bırakamaz:)

yaşanmış bi hikaye.. geçen zetor özel gezici servis yılmaz usta geldiğinde anlattı..

amasyada bi yaşlı amca.. hasta zetorcu.. damadı yada oğlu yada ikisi ithal güzel bi motorun bayi.. motoru değişcek yeniliyecekler.. bu tutturuyo zetorda zetor.. başka motora binmem..

iş inada biniyo.. oğluyla damadı 0 km cıncık gibi motoru kapıya koyup gidiyolar.. bu geliyo.. haber yolluyo gelip bunu alsınlar diye.. iş iyice sarpa sarıyo..

oğluyla, damadı atıp tutuyolar adamın arkasından.. kızı duyup gelip haber veriyo.. baba zoruma gidiyo diye.. babası osmanlı demekki.. 'kızım ne derlerse sende onayla, söverlerse sende söv' kötü olma kocanla diyo :) ama zetor alıyo..
hastası olmak farklı

merkezde sanayiye çok yakın.. hatta motoru sanayide garaj depo gibi bi yere koymuş galiba.. o zetor %99 ihtimal 2011 ' in sonunda ülkeye girenlerden..0 km daha hiç kullanmadı..

osman amcanın demesine bizdeki 90 ' lığın aynısıymış.. bizim videoları izlemiş.. telefonu ordan görüp aramıştı öyle tanıştık..

balya işleri çokmuş ve baya zormuş.. 70-66 sürüngene kadar düştüğü oluyormuş..