Hızlı Tahıl Yükleme Makinası

Ynt: Hızlı Tahıl Yükleme Makinası

Makine guzel ama buyuk deposu olanlar icin walinga agri vac makine bence daha iyi bildigin elektrikli supurge polatlida da uretiliyo fakat buyuk isletmelere gore video yukleye miyorum telefondan baglandigim icin

alper4u link=topic=80524.msg1007681#msg1007681 date=1434016968' Alıntı:
Güzel paylaşım Ahmet.Aleti yapan iyi düşünmüş hamala gerek duymadan 1 bilemedin 2 kişi kamyon yükleyebilir.İş gücünden tasarruf edilmiş olur.Bende bunu buldum.
https://www.facebook.com/irfan.ekmen/videos/vb.629139451/10152921667524452/?type=2&theater
Alet helezondan daha iyi bence eğer taneleri kırmıyorsa.Bence fiyatı uygunsa çiftkliklerde alabilir.Hamal derdine son.
Alper abi havalı,fan sistemi sanki daha güzel :)

Iki makinanın da işlevi farklı. Ağrı var dar alanda, çukur içinde, biçimsiz yerlerde çok iyi aktarma yapar ama ilk makinadaki kadar iş hızı olacağını sanmıyorum. Bir de tehlikeli. Itfaiye hortumu gibi eline alıp yığına girdi mi çok dikkat etmek lazım. Hava sirkülasyonu ile çalıştığından paçadan yakaladı mı affetmez. Hortumun başında bir sürü 'tehlike & dikkat' uyarısı vardı. Farkettiyseniz kullanan arkadaş mümkün mertebe uzak duruyor.

İlk makina ise Ufuk Abi ' nin dediği gibi iç mekanda çalışmaya müsait. Bu makineyi kanatlı tıra yükleme yaparken hayal ediyorum, rüzgarlı havada ciddi zaiyat olur. Bir de ilk makinayı dümenleme için daha pratik bi sistem düşünselerimiş güzel olurmuş. Makinanın ön tekerleğine zincir ile bağlanmış bi elektrik motorunu var. Sürekli yığına doğru itiyor kendini ama yönlendirme esnasında operatörün konumu tehlikeli.

Sonuç olarak her iki makina da çok güzel makinalar. Geriye kalan tek soru işareti, ne kadar tane kırıyor, ne kadar zaiyat veriyorlar.