Claas Jaguar 970 + Claas Quadrant 3400 - Kenevir Otu Slaj & Balya & Paket

Ynt: Claas Jaguar 970 + Claas Quadrant 3400 - Kenevir Otu Slaj & Balya & Paket

güzel paylaşım sistem güzel gerçekten .. bu büyük kare balya makinalarını rulolardan daha cok begeniyorum .. kuru otta dökme yapmıyor rulolar yapragın büyük kısmını heba ediyor kuruda .. demek bunlar yaş otta balyalayabiliyormuş ilk kez gördüm ..

hüseyin35.5 link=topic=80556.msg955895#msg955895 date=1420917864' Alıntı:
Peki türkiyede böyle bi sistem uygulanabilir mi gerçi bu kare paketlemelerden bildiğim kadarıyla yok dimi ama ruloyu yapan bunu da yapar pek bi fark yok sanırsam
kare balya makinası var türkiyede streçe saran makinada getirtilir sorun değil .. ancak daha çok yaş ot balyalamada rulo tercih ediliyor .. belkide kg olarak daha fazla balyalıyordur rulolar .. burda özlem yem çiftliğinde yonca ve fiğ slajı için rulo , kuru yonca balyalama için büyük kare balya makinası kullanıyorlar ..

aslan26 link=topic=80556.msg955909#msg955909 date=1420919337' Alıntı:
Direk neden traktöre takıp balya yapmadılarki sonuçta o balya makinasının haşbayıda otu parçalayabilir.
slaj yapıyorlar haşpayı dağıtır atar o ot yaş ot yapıyorlar yani..

FatihEFE link=topic=80556.msg955938#msg955938 date=1420925832' Alıntı:
John Deree 9680 wts Harvest Hemp

CLAAS 4000 Xerion Hennep oogst machine (Harvesting hemp / cannabis)

bunlarda kenevir hasadı
çok ilginç gelmişti bana hem üstten hem alttan biçiyor

Bana kenevir hasadının kendisi garip geldi :) Yahu silajı yapılıyor mu bunun :)

Bu arada fiziğe bakıp konuşacak olursak rulo balyalar daha avantajlı gibi, doğaya göre en dengeli şekil küredir, yani silindir vs. gibi şeyler de bu dengeye en yakın olanlar. Dikkat ettiyseniz streç bir yerde yırtılmış, köşe olduğu için. Bir de sıkıştırılmış yerlerde ister istemez köşeler zorla da olsa yuvarlanmış. Yani sert köşe iyi değil, tabi siz daha iyi bilirsiniz. Ama ağaçlara bakın silindir gibidirler, bir çok şey doğada o şekildedir, dengeli olur çünkü.

Geçende benim aklıma gelmişti, bu kendi yürürlerin arkasına balya makinaları bağlanılabiliyor mu diye soracaktım benim sormama gerek kalmadan cevap geldi :) Bir de FatihEFE ' nin paylaştığı videoda da kendi yürürün arkasında kasa olması da güzel, kamyona gerek yok :)

Bu sistemi yonca için kullansak nasıl olur makineyle biçip namlu yapıp kendi yürür arkasina Paketli ruloyu baglayip silaj paket yapsak nolur direk namludan sonra balya makinesinden gecmesinden farkı nolur???

DeHLiZ link=topic=80556.msg956045#msg956045 date=1420938286' Alıntı:
Bana kenevir hasadının kendisi garip geldi :) Yahu silajı yapılıyor mu bunun :)

Bu arada fiziğe bakıp konuşacak olursak rulo balyalar daha avantajlı gibi, doğaya göre en dengeli şekil küredir, yani silindir vs. gibi şeyler de bu dengeye en yakın olanlar. Dikkat ettiyseniz streç bir yerde yırtılmış, köşe olduğu için. Bir de sıkıştırılmış yerlerde ister istemez köşeler zorla da olsa yuvarlanmış. Yani sert köşe iyi değil, tabi siz daha iyi bilirsiniz. Ama ağaçlara bakın silindir gibidirler, bir çok şey doğada o şekildedir, dengeli olur çünkü.

Geçende benim aklıma gelmişti, bu kendi yürürlerin arkasına balya makinaları bağlanılabiliyor mu diye soracaktım benim sormama gerek kalmadan cevap geldi :) Bir de FatihEFE ' nin paylaştığı videoda da kendi yürürün arkasında kasa olması da güzel, kamyona gerek yok :)

İnekler için yem olarak kullanılıyor taze kenevir samanının besin değeri çok yüksek.

hüseyin35.5 link=topic=80556.msg956114#msg956114 date=1420984142' Alıntı:
Bu sistemi yonca için kullansak nasıl olur makineyle biçip namlu yapıp kendi yürür arkasina Paketli ruloyu baglayip silaj paket yapsak nolur direk namludan sonra balya makinesinden gecmesinden farkı nolur???
bu yonca slajı için düşünüyorsan harika olur .. yonca slajında özellikle rulo streçli balyada en büyük sıkıntı .. o rulodan ihtiyacın kadar yoncayı çıkartmak .. bu yüzden ya yonca slajı ya ben diyen bakıcılar var .. bir daha alırsan işi bırakırım diyenler var :) çünkü yoncayı bir bütün halinde sıkıştırdığı için o yaş haliyle fermantede olunca çıkmıyor arkadaş .. birde çok aşırı kullanamıyorsun .. rasyonda sanırım bi ineğe en fazla 1 kg verebilirsin üstü protein dengesini kaçırır yonca slajında %28 - % 32 arası protein oldugunu söylüyorlar .. ama kendi yürürün arkasına pickup tablayla aldıgında inceden parçalarsa hem slaj kalitesi hemde kullanım kolaylığı yönünden harika olur .. yapacak birini bulursan salihli ovasına bi iniversin iki dakka :)

Ali SARAÇ link=topic=80556.msg956155#msg956155 date=1420988953' Alıntı:
bu yonca slajı için düşünüyorsan harika olur .. yonca slajında özellikle rulo streçli balyada en büyük sıkıntı .. o rulodan ihtiyacın kadar yoncayı çıkartmak .. bu yüzden ya yonca slajı ya ben diyen bakıcılar var .. bir daha alırsan işi bırakırım diyenler var :) çünkü yoncayı bir bütün halinde sıkıştırdığı için o yaş haliyle fermantede olunca çıkmıyor arkadaş .. birde çok aşırı kullanamıyorsun .. rasyonda sanırım bi ineğe en fazla 1 kg verebilirsin üstü protein dengesini kaçırır yonca slajında %28 - % 32 arası protein oldugunu söylüyorlar .. ama kendi yürürün arkasına pickup tablayla aldıgında inceden parçalarsa hem slaj kalitesi hemde kullanım kolaylığı yönünden harika olur .. yapacak birini bulursan salihli ovasına bi iniversin iki dakka :)
Eyvallah abi sağolasın :)