Tavuk Büyütme YARDIM Edin

Merhaba,
1 dönüm evimiz ' in arkasıda boş yer mevcut dün birisiyle konuştum dediki bana Firma sana Mesela 10 bin tavuk veriyor,
Tavuk digilde civciv bunları 40 gün bakıp firmaya geri veriyorsun firma senden,
5 bin tanesini alıyor kalan 5 bin senin oluyor bin-tanesi öldü ise senin 4 bin kalıyor yem giderleri yapım maliyeti
hepsini firma karşılıyor bizden istenen sadece büyütmek ve boş yer tapulu olması imiş

Bu Konu hakkında düşüncelerinizi alabilrimiyim? 1 Dönüm yer e duvarla çevirsek ne kadar Civciv Sığdırabiliriz?
Bakması nasıl oluyor temizlemesi vsv

Ynt: Tavuk Büyütme YARDIM Edin

bu verdikleri civcivler etlik cinsi bahçeyi çevirip beslemek olmaz kapalı tesis olacak kırk günde canlı 2,5 3 kilo ağırlığa ulaşması gerekir bence bulaşma derim tavuk yapmayı düşünüyorsan mutlaka kapalı alan olması gerekir uzaktan göründüğü kadar kolay iş değil..

Bu sistem kapalı entegre tavuk çiftliginde olur açıkta yapılmaz. Benim amcamında 10000 başlık tavuk çiftligi var. Şirket ona civcivleri gönderiyor onlarda 35-40 gün bakıp geri kesime gönderiyor. Ama sistem kapalı ve tamamen eldeğmeden çalışan makinalarla çalışıyor.

Yapabiliyorsanız öyle bi sistem varsa 1000 m2 de 18 bin hayvan bakabilirsiniz. Ama bu iş tarla çavirmeye benzemez o kadar hayvana bakmak için yemlik nipel soba silo fan pet bafıl vs vs bir sürü gerekli ekipman almanız gerekli. Yani tavukhane yapmış olursunuz bi nevi. Buda evin bahçesinde olacak iş değil malesef.