Hayvancılık Kredisi Hakkında Bildikleriniz Neler?

Arkadaşlar Bu haberi bilen var bilmeyenlerde var bu konuyu açıkça bilen birisi yazabilirse bende konu başlıgını düzelticem Ziraat bankasının sayfasından altın yaparak mesaj yazmayın birebir nasıl oluyor Anlatın Soru şekilinde soraryım cevap verebildiniz yerleri veriniz

Minumun 10 Düşük hayvan Veriliyor muş..

Kaç Kefil ve Hipotek İstiyorlar?
Başka Esnaflık Gibi odalara Üyelik varsa Buna engel Oluyor mu ? Veya ordan Kredi Çekti hala Daha ödüyorsa?
Sigorta yapılıyorsa Ücretlerini kim ödüyor?
İnekler ' i satabiliyormuyuz peki?
Evimin arkasına Küçük çiftlik yaptırcam 20 bin civarı İstiyorum Banka yapıcagı için Maliyeti onlarmı ölçüp biçiyorlar?
Ödeyemediğmiz takdirde ne oluyor?
Seçeceğimiz inekler Süt oranlarına göre bizmi seçiyoruz yoksa rastgelemi?
Yaptıgı çiftliğin ruhsaı İneklerin ruhsatı veya tapusu Kime ait oluyor
Büyük çiftlik oranlarında Faiz kaç lira uygulanıyor

Bu sorularımızı Cevaplayabilirseniz eminim Forum ' ada yardımcı olucasınız Konu yok bende Merak ediyorum diğer bilmeyenlerde Faydalanır

Ynt: Hayvancılık Kredisi Hakkında Bildikleriniz Neler?

Sız alacağınız hayvanı bulup bankaya bildiriyorsunuz çünkü banka krediyi size vermiyor ve aldığınız hayvanın pasaportu ile hayvanın sahibi bankaya gidiyor ve banka onun alacağı miktarı sizin krediden onun hesabına aktarıyor. Kredi 2 yıl odemesiz, 5 yıl ödemeli toplam 7 yıl vadeli bildiğim kadari ile inek cinsi önemli değil. Sigorta ücretinı hayvanın sahibi ödüyor.

2 kefil kefili geçtik 1,5 - 2 katı ipotek isterler
kimse senin hayvanının sigortasını ödemez sen sigorta yaptıracaksın
inekleri satamaman lazım normal şartlarda ama bu hayvan satışında ruhsat yok ziraat bankasına rehinlidir yazısı yok :)
ödeyemezsen ipotekler gümler aran bankayla iyiyse belki bir miktar yatırıp erteleme alabilirsin
hayvanları kendin seçersin
ruhsat senin adına olur ama gel görki 20 binle ruhsatlı birşey yapamazsın projesi belediye ruhsat bedeli maliyet vs aşar gider o rakamı
varsa ilçede köyde biyerin kazmayı vurup yapacaksın

gel gelelim asıl konuya ziraat bankasına hayvan alım kredisi için gittiğin takdirde
senden ruhsat yada kira sözleşmesi isterler halledersin
ipotek vs mal varlığına bakar
zamanında çok sahtekar çekmiş bu krediyi sağım ünitesi soğutma tankı isterler
ziraat bankası ekibi gelip işletmeni gezip ona göre sana kredi verirler
farklı bir çok kredileri var yem kredisi hayvan alım kredisi vs ödeme şekilleride farklılık gösteriyor

en güzeli kendin bir 15 dk ayır sor bütün sorularını hem tanışmış olursun

n_sayan link=topic=80634.msg956776#msg956776 date=1421097907' Alıntı:
2 kefil kefili geçtik 1,5 - 2 katı ipotek isterler
kimse senin hayvanının sigortasını ödemez sen sigorta yaptıracaksın
inekleri satamaman lazım normal şartlarda ama bu hayvan satışında ruhsat yok ziraat bankasına rehinlidir yazısı yok :)
ödeyemezsen ipotekler gümler aran bankayla iyiyse belki bir miktar yatırıp erteleme alabilirsin
hayvanları kendin seçersin
ruhsat senin adına olur ama gel görki 20 binle ruhsatlı birşey yapamazsın projesi belediye ruhsat bedeli maliyet vs aşar gider o rakamı
varsa ilçede köyde biyerin kazmayı vurup yapacaksın

gel gelelim asıl konuya ziraat bankasına hayvan alım kredisi için gittiğin takdirde
senden ruhsat yada kira sözleşmesi isterler halledersin
ipotek vs mal varlığına bakar
zamanında çok sahtekar çekmiş bu krediyi sağım ünitesi soğutma tankı isterler
ziraat bankası ekibi gelip işletmeni gezip ona göre sana kredi verirler
farklı bir çok kredileri var yem kredisi hayvan alım kredisi vs ödeme şekilleride farklılık gösteriyor

en güzeli kendin bir 15 dk ayır sor bütün sorularını hem tanışmış olursun

Süt Üreticileri Birliği ile Ziraat Bankası arasında kredi anlaşması imzalandı.Ziraat Bankası Yenişehir Şubesi Müdürü Hacı Ahmet Doğan, süt parasını kendi bankalarından alan üreticilere ipoteksiz ve tek kefille kredi vereceklerini belirterek, “Yine isteyen üreticiye ihtiyaç ve konut kredisi de verebileceğiz” dedi.Yenişehir ve İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, bu protokolün Süt Üreticileri Birliği Genel Merkezi ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü arasında imzalandığını söyleyerek, “Süt üreticisine ipotek istemeden tek kefille kredi verilmesi bizim için çok önemli. Bazı üreticilerimiz sadece hayvancılık yapıyor, üzerine kayıtlı tarla ya da ev yok. Bu yüzden kredi kullanamıyordu. Bin 700 üyemiz var” diye konuştu.

:)

[size=12pt]Süt Üreticileri Birliği ile Ziraat Bankası arasında kredi anlaşması imzalandı.Ziraat Bankası Yenişehir Şubesi Müdürü Hacı Ahmet Doğan, süt parasını kendi bankalarından alan üreticilere ipoteksiz ve tek kefille kredi vereceklerini belirterek, “Yine isteyen üreticiye ihtiyaç ve konut kredisi de verebileceğiz” dedi.Yenişehir ve İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, bu protokolün Süt Üreticileri Birliği Genel Merkezi ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü arasında imzalandığını söyleyerek, “Süt üreticisine ipotek istemeden tek kefille kredi verilmesi bizim için çok önemli. Bazı üreticilerimiz sadece hayvancılık yapıyor, üzerine kayıtlı tarla ya da ev yok. Bu yüzden kredi kullanamıyordu. Bin 700 üyemiz var” diye konuştu.[/size]

Bugün şubeyi aradım kar nedeni ile yollar kapalı idi gidemedim şehre telefon sorayım dedim Arazi gelir belgesii getirin dediler kefil ve Hipotek de istiyorlarmış Buna ne diyecez? Ben arazi belgeierim yok araziyok üstüme hepsi pederin üstüne o zaten bulaşmaz ? Ben sadece kefil bulabilirim ve ev var üstüme? Yardımcı olun çeken olduumu yakınlarda yardım.. ? Buralardan şimdilik haber etmek istemiyorum kimseye

ziraat bankasıyla kim ne imzalarsa imzalasın banka senin bu parayı ödeyebilme gücüne bakar çks ne göre hayvan varlığına göre gelir hesaplarlar