Biber Hasadı...

Selamlar Trakkulüp Ailesi 2 Yıldır Domatesten Hüsrana Uğrayınca Yine Biber Üretimine Yöneldik Tam Olarak İstediğimiz Çeşitleri Yapamamış Olsakta Biber Üreticiliği Domatese Göre Çok Daha Rahat Ve Temiz Üstelik Faydalı Böcekler İle Entegre Mücadele Yaptığımız İçin İlaçlama Derdimizde Yok :)

Rusya ' daki Sıkıntılar Her Ne Kadar Satışımızı Ve Fiyatlarımızı Etkilemiş Olsada Biber Konusunda Hala Umutlarım Tükenmiş Değil Umarım Fiyatlar Biraz Yükselir De Bizim İçin Zorlu Bir Sezon Olmaz

Çeşit:35-403 RZ F1

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Bunlarda Aralardaki Boşluklara Diktiğim 'HABİB' Adlı Şili Cinsi Acı Biberlerim Genelde Doğu Bölgelerimize satışı yapılan Endüstride İse Biber Gazı Yapımında Kullanılan Bir Biber Çeşidi...

image.jpg

image.jpg

image.jpg

-TEŞEKKÜRLER-

Ynt: Biber Hasadı...

Seranız güzelmiş, bereketi bol olsun. O kırmızı biberler çok acı oluyor, bir kere tatmıştım :) Pul biber yaparlar Hatay ' da ondan :)

Domatesin çok sıkıntılı olduğunu duymuştum, bibere dönmeniz iyi olmuş, bir de salatalıktan bayağı memnun olanlar var. Sonuçta hepsi hepsi sürekli tüketilen sebzeler, güzel tercih :)

DeHLiZ link=topic=80636.msg956796#msg956796 date=1421100728' Alıntı:
Seranız güzelmiş, bereketi bol olsun. O kırmızı biberler çok acı oluyor, bir kere tatmıştım :) Pul biber yaparlar Hatay ' da ondan :)

Domatesin çok sıkıntılı olduğunu duymuştum, bibere dönmeniz iyi olmuş, bir de salatalıktan bayağı memnun olanlar var. Sonuçta hepsi hepsi sürekli tüketilen sebzeler, güzel tercih :)

teşekkürler :) acılığı fena onların küçük bi ısırıkla uzaya fırlamak mümkün :)

domatesteki sıkıntı daha büyük iç piyasa bi yere kadar alıyor fazlasıda şuan satılmıyor biber o kadar değil ama fiyatlar çok farklı olurdu eğer ihracat olsaydı salatalık çok işçilik gerektiriyor o yüzden 3-4 yıldır dikimini yapmıyoruz..

ALANYALI07 link=topic=80636.msg956798#msg956798 date=1421100939' Alıntı:
bereketli olsn kubi bole degisiklikler umut verir insana ama biber domatinin verdi tonazi vermz bide fiyt yoksa vah halimize

saolasın hemşom burada domates yapıncada tonaj olmuyor kokteyl cinsi yaygın o yüzden domattada fiyat lazım ;)

ibrahim_11 link=topic=80636.msg956799#msg956799 date=1421101214' Alıntı:
bereketli olsun kubilay çiftçinin malı nezaman para ettide şimdi ediçek ekmiyorum hiç bişe artık bundan sonra daşın kökünü yesinler fiyatını pahalı pahalı diyenler :mad:

saolasın ibrahim abi :) sen ekmesen ben ekmesem kim ekicek? :D

volkanuzel link=topic=80636.msg956820#msg956820 date=1421106800' Alıntı:
Bereketli olsun kubilay güzel ürün yetiştiriyosun maşallah.

saolasın volkan ;)

Ercan AYKUŞ link=topic=80636.msg956849#msg956849 date=1421134120' Alıntı:
Bereketli olsun Kubilay güzel paylaşım :)
3-5 tane uzatta dolduralım akşama müşteri memnuniyeti kalite kontrol vs ;)

saolasın ercan abi :) 3 biber 350-400 gr pirinç alıyor abi ona göre pirinci hazırla biber kolay :D

Seneye acı bibere yüklen dostum bu iktidar olduğu sürece ihtiyaç bitmeyecek nasılsa.
Bu gün bağkur ödedim 304 TL, olmuş, aralık ayı primim 273 TL idi. Neden %6 oranında enflasyon olduğu iddia edilen ülkede prim artışı %12 oluyor. Neden maaşlara %3+3 zam yaparken emeklilik primlerine %12 zam yapıyorsun.

ibrahim_11 link=topic=80636.msg956799#msg956799 date=1421101214' Alıntı:
bereketli olsun kubilay çiftçinin malı nezaman para ettide şimdi ediçek ekmiyorum hiç bişe artık bundan sonra daşın kökünü yesinler fiyatını pahalı pahalı diyenler :mad:

İbrahim sen bari isyan etme :)