boz ırk sığır nerede bulabiliriz?

Ynt: boz ırk sığır nerede bulabiliriz?

UÖZKAN.77 link=topic=80662.msg957161#msg957161 date=1421180548' Alıntı:
sakarya-kocaeli devamında trakyanın dağlık, ormanlık yörük köylerinde..

EN kolay şöyle ulaşırsın; tarım il-ilçe müdürlüğü veteriner biriminden sorarak.. çünkü oralarda koruma altında desteği var.. KESİN kayıtları vardır..

kocaeli-sadece boz ırktan oluşan bi çiftlik-geçen gidip sene bizde gezmiştik..

http://kocaeli.tarim.gov.tr/Haber/46/Il-Mudurlugumuzden-Yerli-Boz-Irk-Sigir-Cinsi-Isletmelerine-Ziyaret

Umut Ağabey bir başlık açılmıştı bu ziyaret ile ilgili sanırım, senin miydi başlık? Bulamadım...

benimdi bende bulamadım:) ama üstte attığım linkteki gezinin yapıldığı çiftlik orası işte.. arkadaş ek iş olarak başladı.. sonra uzaktan olmuyo diye devretti.. hatta sen burda olsan birlikte yapardık dedi..

UÖZKAN.77 link=topic=80662.msg957649#msg957649 date=1421258546' Alıntı:
benimdi bende bulamadım:) ama üstte attığım linkteki gezinin yapıldığı çiftlik orası işte.. arkadaş ek iş olarak başladı.. sonra uzaktan olmuyo diye devretti.. hatta sen burda olsan birlikte yapardık dedi..

http://www.trakkulup.net/buyukbas-hayvancilik/boz-irk-sigirkocaeli/msg862366/#msg862366

Umut Ağabey azmettim buldum hehehehehe Sen kendi başlığını bulamazsın ama ben bulurum :D

DeHLiZ link=topic=80662.msg957653#msg957653 date=1421258906' Alıntı:
Yılmaz bana anlattığın sığırlar değil mi bunlar :) Hani adamın oğluyla yaşıt bir ineği vardı :D

Onlar Gürsel. Tamamen doğal ortamda yetişiyorlar. Ahır yok, dam yok, besleme çok çok ekstrem durumda.

eskzk link=topic=80662.msg957677#msg957677 date=1421260512' Alıntı:
inşallah bizim işte bir terslik çıkmazsa o zaman sana burdan ulaşsam irtibata geçsek olurmu?

Ne zaman isterseniz. Numaram, tanışalım bölümündeki 'Trakkulüp telefon rehberi' isimli konuda mevcut.

bizim kocaeli-çenedağ civarında bildiğimiz gördüklerimiz.. aynen şöyle.. salıyon gidiyo ormana geyik gibi otluyo yaz kış.. kışın çok çok verilse bikaç balya ot ormanda yayıldıkları yerde hergün aynı yere atılır.. zaten yeri saati bilir gelir yerler.. kurt yemese ormanda yatıya da kalır..

hepsi bu:)

çok ilkel basit görünebilir ama geçen sene 500 tl/baş/yıl desteği vardı.. sütü sağılmıyodu ama eti lezzetli.. veterinerle vs hiç işin olmaz.. HİÇ bi ekipman vs lazım değil vs.. çıkma saçla 2 tarafı kapalı bi sundurma yap.. zaten toprağa yatıp kalkıyolar vs..

evet abi bakımı çok zahmetsizmiş birde yiyebildiği herşeyden neredeyse tam anlamıyla faydalanıyormuş.hesaplar tutarsa alıp denemeyi düşünüyorum tabi melezleme falan yapmadan.şöyle kazanırım böyle kazanrım gibi hayallerimde yok zaten ilk iki üç yıl kendilerini idare etseler yeter.ondan sonra Allah ömür verirse duruma göre bi yol seçeriz artık.bu arada hepinize çok teşekkür ediyorum bu site gerçekten süper bu zamana kadar çok ilgilenme şansım olmadı ama yinede ne sorduysam herkes elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştı...inşallah zamanla sizlerle tanışma şansımda olur.