arkadaslar %50 hibeli tarım makineleri 2014 bitti die bişi duydum bilgisi olan?

Ynt: arkadaslar %50 hibeli tarım makineleri 2014 bitti die bişi duydum bilgisi olan?

geçen bakan ve tüm tayfası burdaydı.. en yetkili ağızlardan biri bu iş resmen BİTTİ dedi.. ama şimdilik kimsenin haberi yok..

çok saçma, kimseye yaramayacak.. tczb kredisi gibi bi şekil olcakmış.. üretici makineyi alıp faturayla bankaya gidecek ve uzun vadeli düşük faizli kredi vs alacakmış..

tahminim şu; makinenin kalbi konya.. başbakan konyalı ve seçim geliyo.. bi ara formül yada uzatma olu gibi..

Ynt: arkadaslar %50 hibeli tarım makineleri 2014 bitti die bişi duydum bilgisi olan?

Bencede bitsin ya tarim makinalari bu yuzden iki katina cikti. Simdi fiyatlar duser en azindan sanayiciyi zengin etmekten baska bisey degildi...

bu desteğin fiyatları artırdığı doğru olabilir ama üretici makineyle tanıştı bu sayede..

burda 2000 ' lerin başında SADECE 3-4 tane balya makinesi vardı.. hatta görseler bu ne derlerdi.. şu an 250 ' yi geçti.. 10 yaşındaki çocuk ne olduğunu biliyo:)

onun dışında; taş toplama, gübre dağıtma römorku vs hep bu sayede girdi buya.. HİÇ yoktu..

UÖZKAN.77 link=topic=80663.msg957151#msg957151 date=1421179219' Alıntı:
bu desteğin fiyatları artırdığı doğru olabilir ama üretici makineyle tanıştı bu sayede..

burda 2000 ' lerin başında SADECE 3-4 tane balya makinesi vardı.. hatta görseler bu ne derlerdi.. şu an 250 ' yi geçti.. 10 yaşındaki çocuk ne olduğunu biliyo:)

onun dışında; taş toplama, gübre dağıtma römorku vs hep bu sayede girdi buya.. HİÇ yoktu..
Abi 2000 lerde turkiyede bise yoktu ki zaten ;) wallahi bitsin hibe isi inan cifti bu isten kar etmedi edemeyecekte ;) bu is yukarda dendigi gbi konyali sanayiciye ozellikle de mibzercilere yaradi ;))

İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=80663.msg957179#msg957179 date=1421182240' Alıntı:
Bu iş bitti diye bişey yok.Benim bildiğim 14. çağrıdan sonra ipard 1 bitip ondan sonra ipard 2 başlayacak mış.
Ipart 2 ,1 den farklımi olacakmis o konuda bir bilginiz varmı?

IPARD farklı zaten TÜM illeri kapsamıyo..

bu bakanlığın %50 makine hibesi sonrası.. ülkedeki makine-ekipman üreticileri tek kelime ile ÇAĞ atladı.. şuan biçok firma dünyaya da mal veriyo.. ihraçat yapıyo.. AR-GE yapıyo vs.. HEP bu sayede oldu.. :)

şimdi soruyom şu forumda bile EN az 1 makineden yaralanmayan kaldı mı:)

Hiç kimse kusura bakmasın eğer bu hibe işi biterse en çok ben sevinirim

çevremde en kapsamli çiftçiyim ama 3 yil dir hic bi hibe cikmadi hatta en yüksek puanlama ile dosya yaptığım halde
2014 annem ve babam adina ayrı ayrı başvurdum tarla ve hayvan sayısı fazlasi ile olduğu halde...

öyle yada böyle makina-ekipman alımına biraz faydası oldu tabi arazin varsa ve birçok bölgeye hibeler sayesinde değişik ve işlevsel makinalar girdi fakat son bi kaç yıldır cılkı çıktı bayilerin usulsüz satımları türkün dolambaçlı yollardan işleyen zekası sayesinde böyle olunca şartlar ağırlaştı arazisi olmayan üretici yararlanamaz oldu

benim bölgemde %90 yararlanamıyor bu desteklerden çünkü araziler küçük ve herkeste çok arazi yok sanayicininde işine geldi ekipman fiyatları yükseldi zaten ekipmana ulaşamayan kesim bu sefer ulaşmakta dahada zorlandı

bende yararlanamayan kesimin içindeyim gidip kredi çekipte ekipman alıcam ha bu iyi değil destek olmamasıda öyle ama fiyatların katlanması hepsinden vahim...

tahminim seçim önü bi ayarlama yapacaklardır ama denetimi eksik olan birşeyin yürürlükte olması gariptir zaten...

UÖZKAN.77 link=topic=80663.msg957187#msg957187 date=1421182448' Alıntı:

ben yararlanmadım umut abi bölgemdeki bi çok çiftçi gibi bırakın dosya hazırlayıp sunmayı yeterli arazimiz bile yok dosya hazırlayacak :/

Ynt: arkadaslar %50 hibeli tarım makineleri 2014 bitti die bişi duydum

Ben tavsiye etmem. Bizim burada bu destek 2 seneye yakındır veriliyor. Hem de başvuranların hepside kazandı ve ekipmanları aldılar lakin ekipman fiyatları neredeyse 2 katına çıktı. eskiden 4 veya 5 bin lira olan makinelere şimdi 8 bin 10 bin istiyorlar. el insaf :mad:

bu bakanlığın %50 makine hibesi sonrası.. ülkedeki makine-ekipman üreticileri tek kelime ile ÇAĞ atladı.. şuan biçok firma dünyaya da mal veriyo.. ihraçat yapıyo.. AR-GE yapıyo vs.. HEP bu sayede oldu.. :)

Bencede bu hibe genelde sanayiciye yaradı.Ama bizde faydalandık.Bir ilaçlama birde balya makinesi aldık.

kardes aynı eve zaten çıkmıyor bosuna ayrı yapmayın ben yaptım gereksız yere yaptıgımı soledı tarım ıl mudurlugu aynı aileden sadece bir kişiye veriolarmıs

İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=80663.msg957179#msg957179 date=1421182240' Alıntı:
Bu iş bitti diye bişey yok.Benim bildiğim 14. çağrıdan sonra ipard 1 bitip ondan sonra ipard 2 başlayacak mış.

Abi tkdk ayrı bi olay yüzde 50 makına ekıpman desteği ayrı kafalar karışmasın

Kaldı. Ben.