AMATÖR KULUÇKA MAKİNASI

Arkadaşlar nasip olursa mart ayında bu makinayı yapmaya karar verdim. 20-30 yumurta kapasitesi olan yapımı çok basit ve çıkım oranı %85 gibi olan bir makina ..bu yapacam makina fiyat olarak en ucuz fiyata yapabilecemiz bir makina...

gerekli olan malzemeler

gazlı termostad --15 tl
plastik saklama kabı 30 litrelik --- 15tl
2 adet pc fanı --- 10tl
2 adet ampul duyu --- 5 tl
2 adet 20 w ampul --- 10 tl
1 adet 12 v adaptör ---15 tl
kablo,fiş,bant vida ve muhtelif malzemeler 20 tl

+-------------------------------------------------------------
toplam 80 tl

Ynt: AMATÖR KULUÇKA MAKİNASI

usta hiç girme o işe üç adet tavuk bastırsan gurk olsa yöresel olarak terimler değişebilir 15 şerden 45 yarısı cıksa 22.5 ::) hem civcivleri büyütecek anaları olur hem de masraf etmemiş olursun sebebine gelince 1000 adet yumurta kapasiteli makine yaptım iş göründüğü gibi deyil en baştan ısıyı 37.5 a sabitleyemessin lamba ile bir nemiydi çevirmesiydi havalandırması 18. günden sonra %75 nemi vs. vs. iş sıkıntılı insan umduğunu bulamayınca üzülüyor yapacağın makine ile yumurtaların çoğunu pişirirsin bunları yapanları gördük kimi cins yumurtalar pahalı 5-10 tl arası gerisini sen düşün şimdiden kolay gelsin herzaman ucuz etin yahnisi yavan olur saygılar

Ya haklisin o konuda katiliyorum dijital termostad var oda 75 tl pahali..gurk olan tavuklarim varda bazen cok sevdigim hosuma giden cinsler oluyor..yumurtasini denk getiriyorum o esnada tavuk gurk olmuyor zamani tutturamiyorum..benimki öyle bi heves yapim bakalim olursada olmaSada

Denenmemiş makinalarda Murat Ertugal arkadaşımızın yazdığı gibi sonuçlar kötü olabiliyor.
En azında dijital termostat kullanmanızda yarar var. Denemeyi fazla yumurta ile yapmayın.
Sonuçları buradan paylaşırsanız. İhtiyacı olan arkadaşlara örnek olabilir.
Denemeden sonuca ulaşılmaz. Başarılar.
Not: Devamlı çıkış yapmayacak arkadaşlar çevrelerinde bu işi yapan arkadaşlardan yardım isteyip yumurtalarını kuluçkaya koyabilirler.