Hasat Sonrası Hal Yolundayız...

Selam Trakkulüp :)

Pazar Günü Hasadına Başladığımız Ve Pazartesi Bitirdiğimiz Dolmalık Biberlerimizi Hava Muhalefeti Nedeniyle Hala Götürememiştik Ancak Bugün Akşam Üzeri Yağmurun Durması Sonrasında Götürebildik Yağmur Kesildi Dediysem Yağmur Ertesi De yağmur Kadar Etkiliydi...

Videoda Da Görebileceğiniz Gibi Aşırı Yağmurla Berbaber gelen Sel Bi Çok Serayı Sular Altında Bıraktı Neyseki Bende Herhangi Bi Hasar Yok Allaha Şükür Sadece Bi Kaç Camı Sera Üzerinden Sökmüş Rüzgar Ona Da Zarar Denmez...

Ulaşım Hala Tam Olarak Açılmış Değil Sadece Arazi Araçları Rahatça Geçebiliyor Halden Saat 17:30 Gibi Döndüm Sular İyice Artmıştı Dönüş Videosuda Mevcut Fakat Şu An Yükleyemeyeceğim Yarın Yüklerim Onuda...

Videoda Görülen Nar Bahçesi Benim Alışık Olduğum Gibi Yine Sular Altında :)

Video Sonunda Yanımdaki Amca Dayanamayıp Küfrediyor Kusura Bakmayın...

Muhabbetler Gülümsemeye Değer :)
Ve Yine Biraz Fazla Konuşmuşum :)

Bi Gün Yine Hale Biber Götürüyoruz...

Videoda Da Söylediğim Gibi 'Şartlar Ne Olursa Olsun Bizde Uçuşlar İptal Olmaz...' :D

Ynt: Hasat Sonrası Hal Yolundayız...

nailyetek link=topic=80668.msg957254#msg957254 date=1421190724' Alıntı:
Kolay gelsin Kubi, inşallah emeğinin karşılığını almışsındır.
Not; Portakal bahçesi çok ilgimi çekti :D

Saolasın Nail Abi Sezona Yeni Başladık Denebilir Daha 4.Hasadımız Fiyatlar Geçen Yıla Göre Yarı Yarıya Ama Hala Umudum Var Umarım Emekler Zayi Olmaz..
Sorma Portakaldan Çok Dertliyiz Bölge Olarak Pazarda Pahalı Diyene Tekme-Tokat Dalıyor Ahali :D Kamerayı Gördükçe De Malum... :D

Selam Millet Bugün Öğle Saatlerinde Sular Tam Anlamıyla Çekildi Birçok Sera Zarar Görmüş Durumda Allah Yardımcıları Olsun

Öte Yandan Gündüz Gözüyle Bahçeyi İnceledim Bu Yıl 3 Gün Boyunca Su Durduğunu Düşününce sanırım Gövde zamklanacak ve Kuruyacak Gibime Geliyor Yapacak Bişey Yok Zaten Pek Gelir Getirmiyordu Silajlık Mısır Falan Ekeriz En Olsa :)

Buda Dün Bahsettiğim Dönüş Videosu Yaklaşık 1.5-2 Saat Sonra...
Pehlivan Çekinin Üzerinde Dikiliyorum Yinede Bileklerime Kadar Su Çıktı

Dönüş...

volkanuzel link=topic=80668.msg957269#msg957269 date=1421193004' Alıntı:
kolaygelsin kubilay geçmiş olsun, Nasıl bi mahalleymiş orası su hep eynı seviyede, kurulmadan önce tesviye yapılmış gibi

saolasın volkan mahalle dediysem köy olanlardan :) burası eski dere yatağı bilader son 45 yıla kadar burada oluşan su sadece 5 cmdi seraların artmasıyla ve su yollarının daralmasıyla 5 yılda koca bir dereye sahip olduk...

ALANYALI07 link=topic=80668.msg957299#msg957299 date=1421218709' Alıntı:
bolgeye gecmis olsn muhabir sensin galiba :)

saolasın hemşom. aynen muhabir benim :)

m.aktaş75 link=topic=80668.msg957302#msg957302 date=1421219959' Alıntı:

saolun teşekürler

ismail_17 link=topic=80668.msg957327#msg957327 date=1421224228' Alıntı:
Sudan çıkınca traktör ben bile burada oh be dedim.

:)

DeHLiZ link=topic=80668.msg957332#msg957332 date=1421224932' Alıntı:
Aynen :) Bayağı çukurda kalıyor herhalde seralar.

Kubilay hem geçmiş olsun hem kolay gelsin diyelim :)

seralar çukurda değilde dere yatağına konuşlanmış son yıllarda giderek artan sera yapımı neticesindede suyu emicek toprak kalmadı su yollarıda daralınca kaçınılmaz durum bu

saolun :)

ertac sahin link=topic=80668.msg957357#msg957357 date=1421228609' Alıntı:
kolay gelsın be kubı ;) bagcık yuzmede bılıyo :D :D

saolasın biladerim :) bilmez mi hiç 'sahil bağcığı' bu :D :D

erol demirbağ link=topic=80668.msg957473#msg957473 date=1421239101' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler. Emeğin, herşeyin bir anda uçup gidivermesi.
Zarar görenlerin Allah yardımcısı olsun, sabır versin.

saolun emek karşılığını alamamak helede bu emeklerin gözünüzün önünde uçup gitmesi en zoru

ibrahim_11 link=topic=80668.msg957486#msg957486 date=1421240160' Alıntı:
kolay gelsin kubilay allah beterinden korusun

saolasın ibrahim abi amin

kubilay07 link=topic=80668.msg957549#msg957549 date=1421247510' Alıntı:
Selam Millet Bugün Öğle Saatlerinde Sular Tam Anlamıyla Çekildi Birçok Sera Zarar Görmüş Durumda Allah Yardımcıları Olsun

Öte Yandan Gündüz Gözüyle Bahçeyi İnceledim Bu Yıl 3 Gün Boyunca Su Durduğunu Düşününce sanırım Gövde zamklanacak ve Kuruyacak Gibime Geliyor Yapacak Bişey Yok Zaten Pek Gelir Getirmiyordu Silajlık Mısır Falan Ekeriz En Olsa :)

Buda Dün Bahsettiğim Dönüş Videosu Yaklaşık 1.5-2 Saat Sonra...
Pehlivan Çekinin Üzerinde Dikiliyorum Yinede Bileklerime Kadar Su Çıktı

Dönüş...

saolasın volkan mahalle dediysem köy olanlardan :) burası eski dere yatağı bilader son 45 yıla kadar burada oluşan su sadece 5 cmdi seraların artmasıyla ve su yollarının daralmasıyla 5 yılda koca bir dereye sahip olduk...

saolasın hemşom. aynen muhabir benim :)

saolun teşekürler

:)

seralar çukurda değilde dere yatağına konuşlanmış son yıllarda giderek artan sera yapımı neticesindede suyu emicek toprak kalmadı su yollarıda daralınca kaçınılmaz durum bu

saolun :)

saolasın biladerim :) bilmez mi hiç 'sahil bağcığı' bu :D :D

saolun emek karşılığını alamamak helede bu emeklerin gözünüzün önünde uçup gitmesi en zoru

saolasın ibrahim abi amin
lastikler gıçır gıçır olmuş :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=80668.msg957706#msg957706 date=1421264853' Alıntı:
kubi çok üzüldüm inan..
mevlam emeklerinin karşılığını versin inşallah.
yapabileceğimiz bişeyler varsa hazırız...

saolasın yusuf abi seralarına su giren hemşerilerime bende üzüldüm fakat yapılabilcek bişey yok

bundan 2 yıl öncede böyle bi sel felaketi olmuştu hatta su iyice şişti traktörle geçtiğim yol içerisinde bi tane mf 240 bi tanede hyundai h100 yutmuştu yapılan araştırmalar sonrasında köylülerin seralara su girmesin diye dere yatağını denize bağlayan düdenleri betonladıklarını(biraz daha fazla yer için(!)) anlamıştık o günden sonra akıllandılar sanırım neyseki öyle bi durum olmadı bu yıl su geldi önündeki seraları bastı yolunu buldu aktı gitti

2 yıl önceki sel felaketinde bizim bahçede 1.5 gün su durmuştu hemen baharına ağaç gövdeleri zamklandı verim düşüşü ve kurumalar başladı tedavi etmek için o günden beri uğraşıyordum bu sezon yeni yeni toparladıydı bahçede pazartesiden beri su duruyor toprak doymuş olacakki hala durmaya devam ediyor sanırım 3-4 gün daha duracak bahçe konusundaki ümitlerim tükendi kuruma başlarsa tedavi etmeyeceğim nasıl olsa boşa gidiyor en olsa keser yazlık mısır dikerim plajda bi tezgah açar 'corn!!!corn!!!' diye bağırır satarım :D :D :D

yapılabilecek bişey yok abi şuanda bunu duymak bile yeterli düşündüğünüz için teşekkür ederim :)

hacimmet link=topic=80668.msg957774#msg957774 date=1421272152' Alıntı:
Geçmiş olsun Kubilay,kolay gelsin Mevlam kolaylık versin.

saolasın hacı abi cümlemize.