Kiralık Keriz Araniyor, Yakalanırsa Öpülecek...

Merak ettim arazinin mülkiyeti ne kadar, kabaca kirası 2.000.000$ ise bu hesapla 20.000.000$ ediyor...

Ynt: Kiralık Keriz Araniyor, Yakalanırsa Öpülecek...

Hermiyas link=topic=80675.msg957306#msg957306 date=1421220382' Alıntı:

Merak ettim arazinin mülkiyeti ne kadar, kabaca kirası 2.000.000$ ise bu hesapla 20.000.000$ ediyor...

unsal Hoca ' ya soralım belki tanıyordur ilan sahibini :D

Ağabey toprak altı damla sulama yapıyormuş bu seneden parasını çıkarmayı düşünüyor arkadaş herhalde :) unsal Hocam bak aklında bulunsun, sen bence boşuna ekiyorsun :D

aslan26 link=topic=80675.msg957354#msg957354 date=1421228379' Alıntı:
Dönümüne asağı yukarı 1800 tl civarında para istemiş .Adam o tarlaya gidip o kadar para vereceğine gider baska yerden o fiyata aynı büyüklükte tarla alır.
Hatta daha ucuza alıp içine 3-5 tane kuyuda çakar.

Aslında bu başlık altına herkes kendi yöresindeki icar bedellerini yazsa da piyasayı görsek, ya da böyle bir başlık var mı zaten?

DeHLiZ link=topic=80675.msg957333#msg957333 date=1421225395' Alıntı:
unsal Hoca ' ya soralım belki tanıyordur ilan sahibini :D

Ağabey toprak altı damla sulama yapıyormuş bu seneden parasını çıkarmayı düşünüyor arkadaş herhalde :) unsal Hocam bak aklında bulunsun, sen bence boşuna ekiyorsun :D

:)))) ben her sistemi kurup o sekilde satacam araziyi hadi buda benden 1000 dekar arazi( 2 parca ) son sistem sulama sistemleri , 3 adet traktor her turlu ekipman dahil 7.000.000 euro
İşin gercegi arazi fiyatları su an için dekarı 8-12 bin tl civarında ama derik bolgesine yapılan işlemler gap projesi için yapılan su tutmak için yapay göl ve kapalı sistem su iletim boruları dogal olarak devletimiz herhalde istimlak yapmayı unutmuş gibi görünüyor :)))
Bahsedilen su dagıtım amaclı yapılan yapılacak toprakaltı su iletim boruları bölgedeki Tek kek benim su anda toprakaltı yapan :)
Bölgede kira mantıgı fiyat yerine ürün bazında oransal paylasım yani arazi benden ekim dikim biçim senden gelen mahsul yarı yarıya gibi