Şoförün Çıldırdığı An!!! 1.12 ye Dikkat :)

Ynt: Şoförün Çıldırdığı An!!! 1.12 ye Dikkat :)

Bence eleman, 'bu bayırın bi de inişi var' diye düşününce krize girdi..

Yalnız aletin bayırcılığı iyimiş. Kaygan arpa sapında çıkıyo ordan, uyandırayım.

dustero link=topic=80684.msg958781#msg958781 date=1421448080' Alıntı:
Bu paylaşım ortalık karıştırır demedi demeyin :D
Aman hocam karışmasın :)
Kaptanın aktardığı , diferansiyel kilidinin olmaması çok olumsuz etki yapıyormuş.
Ben makinadan anlamam , makina alma ihtimalim olsa muhtemelen NH veya Claas alırım.
Markaya karşı bir önyargım yok , ama malum çiftçiyiz , bu işlere meraklıyız.
Markayı ve makinayı kötüleme laf atma gibi bir kaygımda yok , sadece bu durumu paylaşmak istedim.

ufukk link=topic=80684.msg958787#msg958787 date=1421448602' Alıntı:
Aman hocam karışmasın :)
Kaptanın aktardığı , diferansiyel kilidinin olmaması çok olumsuz etki yapıyormuş.
Ben makinadan anlamam , makina alma ihtimalim olsa muhtemelen NH veya Claas alırım.
Markaya karşı bir önyargım yok , ama malum çiftçiyiz , bu işlere meraklıyız.
Markayı ve makinayı kötüleme laf atma gibi bir kaygımda yok , sadece bu durumu paylaşmak istedim.

Ufuk abi difransiyel kilidi olmazsa olmaz birşey şayet bunun farkını bir hayli tecrübe etme imkanım oldu. Bunu sadece üst modellere koymak yerine her makineye koymak gerekir ki bu bence üretimden çalmaktan başka birşey değil. Aks kesebilir, zıplamdan ötürü şanzıman dişlilerinde hasar oluşturabilir hatta hidrostatik sistemine zarar verebilir.

dustero link=topic=80684.msg958790#msg958790 date=1421449150' Alıntı:
Ufuk abi difransiyel kilidi olmazsa olmaz birşey şayet bunun farkını bir hayli tecrübe etme imkanım oldu. Bunu sadece üst modellere koymak yerine her makineye koymak gerekir ki bu bence üretimden çalmaktan başka birşey değil. Aks kesebilir, zıplamdan ötürü şanzıman dişlilerinde hasar oluşturabilir hatta hidrostatik sistemine zarar verebilir.
TC dışındaki serilerde var mı peki?