İşletmede Yoğun İş Temposu (Newholland TT65 kepçe,kürek işleri)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

44lsiP.jpg

y1Wdbk.jpg

zrVLhq.jpg

wOqABG.jpg

VjUbFX.jpg

Stoktaki yemler
te1iuj.jpg

MrrLIh.jpg

FU4yBe.jpg

aCIIeL.jpg

uIe3iV.jpg

ngo3vQ.jpg

Haftalık zemin temizliği işi
zoVfYe.jpg

fSxLTp.jpg

ff3gKP.jpg

AHCz8R.jpg

XGc7TV.jpg

d8Ms1a.jpg

Kesif yem ve kaba yem için ambar yaptırıyorum orada bulunan silajın taşınması (2013 sezonunun silajı bu yılki silaja yeni geçiyoruz)
YbUUQe.jpg

SEquj4.jpg

aCsugs.jpg

bDk0Zd.jpg

Hayvancılık zor bir meslek grubu arkadaşlar çifçiler genelde kış aylarını dinlenmekle geçirirken biz hayvancılıkla uğraşanlar özellikle bu yılkı gibi yağışlı ve soğuk bir zamanda günlerimiz yoğun ve yorucu geçiyor ama insanın mesleğini severek yapması güzel bir şey,şahsen boş duramıyorum hergüne bir iş çıkıyor.

Ynt: İşletmede Yoğun İş Temposu (Newholland TT65 kepçe,kürek işleri)

Kolay gelsin abi, bu kış gününde gercekten yorucu oluyo ama dedigin gibi severek yapmak önemli bu arada tt55 nerelerde tesviye işlerinde tek çeker daha rahat olmazmı

Kolay gelsin abi ttye on kepçe takdirmayi düşünüyordun o konuda bir gelişme varmı?Senin sistem yine iyi abi serbest ahır olduğu için en azından mekanizasyon var kapalı sabit sistem oldumu çok zor oluyor hayvancılık.

Kolay gelsin ankara çubukta takıyorlar 7500 civarı çok güzel bir bak istersen aslanlar kepçe 0312 8482448

Paylaşım için sağol abi çok güzel fotolar ön yükleyici şart hakkaten sana hele yem karma makinesinden sonra ...

Birde bu fabrika yemlerini çuvallanmış değilde direk kamyona veya romorka döktürmek almak gibi bir imkan var mı daha ucuz olur mu acaba? hem direk yükleyeci ilede alınabilir...

kolay gelsın abı ;) calıskansın maasallah .

tt ye kepce takma konusunu bı daha dusun bence.., vıteslerı uygun degıl ,ılerı gerı shuttle yada levyelı olursa cok rahat oluyo .zaten tt nın gerı vıteslerı de sıkıntılı ;) karar senın

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar :)
ismail_17 link=topic=80701.msg957668#msg957668 date=1421259936' Alıntı:
İşçi çalıştırıyormusun .
İki öğünmü bakım yapıyorsun şu an.
Sabah bakımı saat kaçta başlıyorsun akşam bakımı saat kaçta.

Kolay gelsin bereketli olsun , yem karma romorku işleri hafifletecek
Bakım sağım vs. işler için işçi çalıştırıyorum abi sabit işçim var,temizlik balye gübre çekme vs. işlerini genelde kendim yapıyorum,2 öğün yemleme ve 2 öğün sağım yapılıyor akşam 4 sabah 4 sağım yemlemede sağım sonrası,yonca hacimce büyük olduğu için yem mikseri ihtiyacı doğuyor aslında elle miksergibi karma yapıyoruz.
ORION link=topic=80701.msg957681#msg957681 date=1421260927' Alıntı:
Paylaşım için sağol abi çok güzel fotolar ön yükleyici şart hakkaten sana hele yem karma makinesinden sonra ...

Birde bu fabrika yemlerini çuvallanmış değilde direk kamyona veya romorka döktürmek almak gibi bir imkan var mı daha ucuz olur mu acaba? hem direk yükleyeci ilede alınabilir...
Yemi damızlık aracılığı ile doğrudan fabrikadan alıyoruz yani piyasada 48 tl olan yemi şuan 41 tl ye alıyoruz bu şekilde şuan için dökme yeme ve yem yapma tesisine ihtiyaç yok.
ertac sahin link=topic=80701.msg957691#msg957691 date=1421263207' Alıntı:
kolay gelsın abı ;) calıskansın maasallah .

tt ye kepce takma konusunu bı daha dusun bence.., vıteslerı uygun degıl ,ılerı gerı shuttle yada levyelı olursa cok rahat oluyo .zaten tt nın gerı vıteslerı de sıkıntılı ;) karar senın
Haklısın Ertaç bende araştırmalarım sonucu hem tt65 in ön kepçe için küçük olduğuna hemde vites sisteminden dolayı uygun olmadığına karar verdim,yem mikseri aldıktan sonra 2. bie traktör ihtiyacı oluşacak gibi alırsam ozaman önden yükleyicili traktör almayı düşünüyorum.

İşletmedeki eksiklikleri zamanla yapmaya çalışıyorum şuan için yem mikseri aldım,mikser alınca kaba kesif yem deposu ihtiyacı doğdu onun anlaşmasını yaptım bu günlerde ambar yapımına başlayacağız,yazın İnşAllah ilk işlerden biri silaj için kalıp beton silaj depoları yaptıracağım.

kolay gelsin bereketli olsun haci.
çok güzel bir düzenin var masallah.
illaki zor ama nasip işte mesele bu oldumu severek yapıyoruz.
erkanın dediği gibi ön kepçe şart gibi.

hacimmet link=topic=80701.msg957708#msg957708 date=1421265120' Alıntı:
Yemi damızlık aracılığı ile doğrudan fabrikadan alıyoruz yani piyasada 48 tl olan yemi şuan 41 tl ye alıyoruz bu şekilde şuan için dökme yeme ve yem yapma tesisine ihtiyaç yok.
öncelikle kolay gelsin abi.
damızlık birliğine bizde kayıtlıyız bizde yemi 41 tl ye alabilir miyiz? Bunun için ne yapmamız gerekiyor yardımcı olursan sevinirim.
Birde abi yem karma işini el ile nasıl yapıyorsun? yani saman balyası, yonca , silaj ve yem hepsini bir yere döküp mü karıştırıyorsun?

Kolay gelsin abi kış şartlarında işler dahada zorlaşıyor ama senin ahır sistemi işi kolaylaştırıyorudr. Kepçe işi için TT ye yaptırdığına deymez. onun için shuttle lı bi traktör şart. İmkanlar el verdiği sürece 2. el temiz kepçe takılı traktör denk getirip alırsın abi ;)