motorinde indirim

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik

motorinde indirim

15 Ocak 2015

Akaryakıt dağıtım şirketleri, benzinde ortalama 3 kuruş, motorinde ise 9 kuruş indirim yaptı.

ANKARA

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Ankara ve İzmir ' de litresi 4,11-4,12 liradan satılan 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı 4,08-4,09 lira oldu. İstanbul ' da ise benzinin litre fiyatı 4,08-4,09 liradan 4,05-4,06 liraya düştü.

Motorinin litre satış fiyatı ise Ankara ' da 3,67 liradan 3,58 liraya, İstanbul ve İzmir ' de 3,60 liradan 3,51 liraya geriledi.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Ynt: motorinde indirim

ibrahim_11 link=topic=80736.msg958251#msg958251 date=1421357185' Alıntı:
15 Ocak 2015

Akaryakıt dağıtım şirketleri, benzinde ortalama 3 kuruş, motorinde ise 9 kuruş indirim yaptı.

ANKARA

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Ankara ve İzmir ' de litresi 4,11-4,12 liradan satılan 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı 4,08-4,09 lira oldu. İstanbul ' da ise benzinin litre fiyatı 4,08-4,09 liradan 4,05-4,06 liraya düştü.

Motorinin litre satış fiyatı ise Ankara ' da 3,67 liradan 3,58 liraya, İstanbul ve İzmir ' de 3,60 liradan 3,51 liraya geriledi.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

İbrahim, mazotu nasıl depoluyoruz biliyor musun :D Bilen biri varsa anlatsın bize, uçmadan nasıl depolarız diye :p Benden söylemesi 3.40 ' a düşer daha düşmez sonra, o ara alınır sonra yaza 4 ' e çıkar parayı kırarız ha :p 3,80 ' den satsak yeter :p

DeHLiZ link=topic=80736.msg958259#msg958259 date=1421357692' Alıntı:
İbrahim, mazotu nasıl depoluyoruz biliyor musun :D Bilen biri varsa anlatsın bize, uçmadan nasıl depolarız diye :p Benden söylemesi 3.40 ' a düşer daha düşmez sonra, o ara alınır sonra yaza 4 ' e çıkar parayı kırarız ha :p 3,80 ' den satsak yeter :p

abi mazotun uçtuğunu bilmiyordum ? ama bekleyince özelliğini yitirebilir diye biliyorum? aklım karıştı :)

kubilay07 link=topic=80736.msg958260#msg958260 date=1421357812' Alıntı:
abi mazotun uçtuğunu bilmiyordum ? ama bekleyince özelliğini yitirebilir diye biliyorum? aklım karıştı :)

Dur bakalım benim kimyager arkadaş var ona sorarız :D

ibrahim_11 link=topic=80736.msg958261#msg958261 date=1421357832' Alıntı:
ben ekimde 600 lt almıştım 4 400 den yaklaşık 600 tl zarardayım şuan

Daha kötüsü olmasın İbrahim, zarar olarak bakma, öyle ya da böyle o mazot alınacaktı. Şöyle düşün önümüzdeki sezon eğer ürün fiyatları düşmezse kârda olursun bu mazot fiyatları ile ;)

DeHLiZ link=topic=80736.msg958265#msg958265 date=1421358019' Alıntı:
Dur bakalım benim kimyager arkadaş var ona sorarız :D

Daha kötüsü olmasın İbrahim, zarar olarak bakma, öyle ya da böyle o mazot alınacaktı. Şöyle düşün önümüzdeki sezon eğer ürün fiyatları düşmezse kârda olursun bu mazot fiyatları ile ;)
yok abi avluda duruyor şuan bana bi faydası yok nisana kadar hiç traktorla işimiz yok haliyle mazotlada işimiz olmuyor :)

Bugün biz biraz mazot borcu ödedik, Fiyatlar azken veresiye verde depolayalım diye takılmış babam petrolcüye, Oda daha düşeceğini söylemiş bakalım nekadar daha düşecek.

volkanuzel link=topic=80736.msg958320#msg958320 date=1421364022' Alıntı:
Bugün biz biraz mazot borcu ödedik, Fiyatlar azken veresiye verde depolayalım diye takılmış babam petrolcüye, Oda daha düşeceğini söylemiş bakalım nekadar daha düşecek.

Bir petrolcünün ( tamamen ticari düşündüğünü varsayarak ) fiyat düşecek olsada söylemez çıkacak olsada .

Düşecek olsa hazır müşteri niye bugün git yarın gel desin? Neden elindeki malın değerinin düşeceğini bildiği halde satmasın?

Çıkacak olsa elindekini o zaman satmak ister niye ucuzken aldığı petrolü pahalanmadan satmak istesin?

ofas link=topic=80736.msg958330#msg958330 date=1421364605' Alıntı:
Bir petrolcünün ( tamamen ticari düşündüğünü varsayarak ) fiyat düşecek olsada söylemez çıkacak olsada .

Düşecek olsa hazır müşteri niye bugün git yarın gel desin? Neden elindeki malın değerinin düşeceğini bildiği halde satmasın?

Çıkacak olsa elindekini o zaman satmak ister niye ucuzken aldığı petrolü pahalanmadan satmak istesin?
Petrolcüye 30bine yakın borcumuz vardı bi kısmını yatırdık bi kısmı duruyor :D Belkide borcu kapatmadığımız dan olabilir aynı zamanda sürekli çalıştığımız senelerdir tanıdığımız biyer senelerin esnafı kimsenin zararını istemez, Zannetmeyinki petrol yükselince onlar kazanıyo.. Petrol çıksada düşsede belli bi komisyonla devrediyolar işte..

Bugünden itibaren fiyatlar yükselir diye tahmin ediyorum. Bugün 6 kuruş zam geldi. Ham petrol şuan 51 dolar ve doların fiyatı 2.40 zam gelmeden önce ham petrol 45 dolar doların fiyatı 2.30 civarıydı. İmkanı olan acilen tankerleri doldursun diye düşünüyorum çünkü ham petrolün yükseleceği konuşuluyor. Şuanki yükselişin nedeni ABD ' de ki rafineri işçilerinin grev de olması.

Lukoil ' in database ine cep telefonu numaranızı kayıt yaptırırsanız gelen zammı herkesten önce duyurur...

Bayiler eskiden gelecek zamları önceden haber alabiliyorlardı şimdi nasıl bilemiyorum...

İronik olan ise yerli dahil hiç bir firmanın yapmadığını Rus bir firmanın yapması...

Hermiyas link=topic=80736.msg965896#msg965896 date=1422965097' Alıntı:
Lukoil ' in database ine cep telefonu numaranızı kayıt yaptırırsanız gelen zammı herkesten önce duyurur...

Bayiler eskiden gelecek zamları önceden haber alabiliyorlardı şimdi nasıl bilemiyorum...

İronik olan ise yerli dahil hiç bir firmanın yapmadığını Rus bir firmanın yapması...

Murat Ağabey Lukoil Full ' u almadan önce Full yine gönderiyordu, ondan kalmış olmalı :)

Bu arada dolar uçtuğu için yine zamlar gelmeye başladı. Dolar 2 TL ' de kalsaydı ya!!!

Benzin 14, motorin 9 kuruş zamlandı
Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 14 kuruş, motorine 9 kuruş zam yapıldı.
Brent petrolün varil fiyatı 3 günde yüzde 15 civarında değerlenince yurtiçinde akaryakıt ürünlerine ciddi zamlar yapılmaya başlandı.

Bugün motorine yapılan 6 kuruş zamdan sonra, yarından itibaren geçerli olmak üzere hem benzine hem motorine bir zam daha geldi.

Benzinin litresi 14 kuruş, motorin litresi 9 kuruş zamlandı. Böylece motorinin litresi iki günde 15 kuruş artmış oldu.

Zamlar sonrasında bir litre 95 oktan benzinin litresi İstanbul ' da ortalama 4,19 TL ' den 4,33 TL seviyelerine, Ankara ' da ortalama 4,20 TL ' den 4,34 TL seviyelerine yükselecek.

İki günde 15 kuruşluk zam sonrasında ise İstanbul ' da motorinin litresi ortalama 3,75 TL seviyesine, Ankara ' da 3,81 TL seviyesine çıktı.