Patos Böyle Çekilir Hey Gidi Günler

Ynt: Patos Böyle Çekilir Hey Gidi Günler

maygun10 link=topic=80739.msg969586#msg969586 date=1423687985' Alıntı:
Nail Muhtarim ' Selvet Gündüz ile en son 2007 yolunda yöneticilik kursundaydik.
Beni arasaydin Aslanapadayken çok kayis ve patos getiriyorduk o yillarda.
Geçen sene Altıntaş Sür Üreticileri Birliğin de başkanlık yapıyordu, şu an nerde bilmiyorum bayadır görmedim Selvet Abiyi, bize Bozüyük Dodurga dan gelmişti. O zaman ben Aslanapa nın ne tarafta olduğunu bilmiyordum be Abi :)

nailyetek link=topic=80739.msg969633#msg969633 date=1423689756' Alıntı:
Geçen sene Altıntaş Sür Üreticileri Birliğin de başkanlık yapıyordu, şu an nerde bilmiyorum bayadır görmedim Selvet Abiyi, bize Bozüyük Dodurga dan gelmişti. O zaman ben Aslanapa nın ne tarafta olduğunu bilmiyordum be Abi :)
Valla bende bilmiyordum ama iyi çiftçilik oluyordu.O kadar düz bir yer su hicbir yere akmiyor orada duruyordu.İçinde göl bile var di.

' ' vaybe ... patoz calışırken romorkun gölgesinde. yatmak yokmu ... bana resmen ninni gibi geliyor. ' ' du. halada gelir. yazları 20 gün iznim oluyor harmana denkgetirip çalışmayı özlüyorum. ne günlerdi be.

Bizim buralarda araziler engebeli ve küçük olduğundan biçerdöver çalışmıyor. Hala bu patozlar var saati 110 TL en sevmediğim iş. Yazın sıcağında tozdan her tarafın yanar :) Ama bu makinadan alıcam para kasar bu :D