Hububat Pervanesi ile Ayçiçek Biçebilmenin Püf Noktası

Ynt: Hububat Pervanesi ile Ayçiçek Biçebilmenin Püf Noktası

Gecen yil class kafalari doladi doladi ve yere attı zararim oldu.Saplar uzundu kafalarda yere bakiyordu,bicerci bir turlu yere atmayi engelleyemedi.Zararim oldu ama ne çare.

maygun10 link=topic=80777.msg958956#msg958956 date=1421506498' Alıntı:
Gecen yil class kafalari doladi doladi ve yere attı zararim oldu.Saplar uzundu kafalarda yere bakiyordu,bicerci bir turlu yere atmayi engelleyemedi.Zararim oldu ama ne çare.

Mehmet abi normal pervane ilemi biçti direkt ? Ayçiçek tavası yokmuydu tablada ?

dustero link=topic=80777.msg958957#msg958957 date=1421506924' Alıntı:
Mehmet abi normal pervane ilemi biçti direkt ? Ayçiçek tavası yokmuydu tablada ?
Normal tabla ile biçti tabii bizide! Başka tablasi yok.Buralarda yaygın çiçek ekilmiyor ama 2 sene arayla tahminen 400 da. Yer ekiliyor
Benim eski gonderilerimden Ayçiçeği ara sürümü.
Basligi ile ararsaniz orada resimleri var.

maygun10 link=topic=80777.msg958964#msg958964 date=1421507468' Alıntı:
Normal tabla ile biçti tabii bizide! Başka tablasi yok.Buralarda yaygın çiçek ekilmiyor ama 2 sene arayla tahminen 400 da. Yer ekiliyor

Abi normal tabla ile dökülme yapar burda biçerdöverin bir suçu yok. Pervanedeki şişleri çıkardımı bilmiyorum ama çıkarsa ya da aralarına boydan boya saç plak koysa videodaki gibi bir nebze dolamayı azaltırdı düşeni dökülenide engellerdi.

Tam yazacaktim parmaklara sac yapalim diye, megerse coktan yapmislar. Aslinda o saclarin biraz daha kisasi laverdalarda var. Yesil otlu bugday bicerken hic aralara sarma yapmiyor. Gecen sene birine papatyali arpa bictim, yarim saat surdu temizlemesi. Bicak da zor kesiyor :)

CropMasteR link=topic=80777.msg958971#msg958971 date=1421508400' Alıntı:
Tam yazacaktim parmaklara sac yapalim diye, megerse coktan yapmislar. Aslinda o saclarin biraz daha kisasi laverdalarda var. Yesil otlu bugday bicerken hic aralara sarma yapmiyor. Gecen sene birine papatyali arpa bictim, yarim saat surdu temizlemesi. Bicak da zor kesiyor :)

Gürkan abi bende aynı şekil 100 dekar papatya basmış kanola biçmiştim 70kg ' ı kanola gerisi tamamen ot papatya sarmaşık :) dışı seni içi beni yakar kaldırdım pervaneyi şişlerle azıcık çektirip çektirip zarla zorla biçtim bereket kanola tablasına uzaktan kesip hemen helezona düşüyordu papatyamıdır kanolamıdır artık herneyse

Bu yıl zor geldi, bi arkadas biçtirdi böyle. 4 dekar yer biçildi, 1 kanatlı römork kelle toplamışlar yerden..

Eşek öpmenin bile bi usulü var :D

Bazen kurak senelerde tabla zayıf ekini alabilsin diye aynı bu videodaki gibi dolabın tellerine kalın bant lastigi takıyorlar .Ayçiçeğindede taksalar iş yapar belki.