10 puanlik uzmanlik sorusu

Arkadaslar su siralar 444 enter motoruyla ugrasiyorum . Resimler asagida biri traktorden cikan digeri yeni kapak contasi.bu ikisi arasinda bir fark var. Goruldugu uzere eski kapakta her kosede biri vida digeri su kanali olmak uzere 2 delik var.fakat yenide sol ust kosede tek delik vida deligi mevcut su kanal deligi yok.contada ve blokta eskiye gore tum delikler uyusuyor.
sonuc olarak bunu boyle takarsak sikinti olur mu ....yoksa bu urun defolu mu degistirilmesi gerekir mi....?

Ynt: 10 puanlik uzmanlik sorusu

Eğer vida deliği olmasaydı kapak her noktadan tam oturmayınca sorun olabilirdi. Oradaki konunun kusur olacağını sanmıyorum. Kapağın altındaki blokta yer alan su kanalları bağlantıyı sağlıyordur.

tersi olsa bişe olmaz derdim.. ama şimdi su iptal olcak en azından soğutma sorunu olabilir..

izmitte bi usta vardı.. telefonunu bulursam atayım istersen.. hep böyle eski toprak motorlarla uğraşıyo.. alım-satım tamir vs..

UÖZKAN.77 link=topic=80801.msg959402#msg959402 date=1421599641' Alıntı:
tersi olsa bişe olmaz derdim.. ama şimdi su iptal olcak en azından soğutma sorunu olabilir..

izmitte bi usta vardı.. telefonunu bulursam atayım istersen.. hep böyle eski toprak motorlarla uğraşıyo.. alım-satım tamir vs..
sagol tskr ederim yarin haberleri olacak ustalarin. Bakalim onlar ne diyecek..

444 üstünde BD 154 kodlu bir motor var aynı motor ülkemizde olmayan 434 üstündede var bu motor benzinli motordan türetilmiş,
bahsettiginiz kanal farkı kapağın farklı bir versiyon olmasından kaynaklı var olan bir su/yag kanalını bir şekilde kapatmanız o bölgede ısının aşırı yükselmesine ve defermasyona yol açar.