70E+ için yardımlarınızı bekliyorum.

Bütün arkadaşlara selamlar...
Bu hafta itibari ile 70E+ almak nasip oldu. Ama ben çoğunuz gibi tarlada değil de ormanda kullanacağım. Bu model ile ilgili her şeyi merak ediyorum. Dağlık alanlarda kullanılacak daha ziyade. Yakıt, yağ, vites, ekipmanlar... gibi her konuda önerilerinizi bekliyorum. Rabbim işlerinize kolaylık versin...

Ynt: 70E+ için yardımlarınızı bekliyorum.

aademarslan link=topic=80834.msg959689#msg959689 date=1421624247' Alıntı:
Bütün arkadaşlara selamlar...
Yakıt, yağ, vites, ekipmanlar... gibi her konuda önerilerinizi bekliyorum.
Rabbim işlerinize kolaylık versin...
As. aramıza hoşgeldiniz traktörünüz de hayırlı olsun :)
Orman da kullanan arkadaşlar da muhtemelen yazacaklardır ben yukarıdaki sorularınıza bildiğimce yazayım :)
Yakıt euro dizel kullanın...
Yağ, traktörün bakım saati zamanı gelince zaten bakım paketinde ne lazımsa mevcut bakım aralıkları 100 - 200 - 400 - 600 ve 800 saatte yapılarak-tan gidiyor :)
vites 12+12 vitese sahip yapacağınız iş durumuna göre uygun vites hızını hem ileri hem de geri giderken kullanabilirsiniz :)

Ercan AYKUŞ link=topic=80834.msg959872#msg959872 date=1421680696' Alıntı:
As. aramıza hoşgeldiniz traktörünüz de hayırlı olsun :)
Orman da kullanan arkadaşlar da muhtemelen yazacaklardır ben yukarıdaki sorularınıza bildiğimce yazayım :)
Yakıt euro dizel kullanın...
Yağ, traktörün bakım saati zamanı gelince zaten bakım paketinde ne lazımsa mevcut bakım aralıkları 100 - 200 - 400 - 600 ve 800 saatte yapılarak-tan gidiyor :)
vites 12+12 vitese sahip yapacağınız iş durumuna göre uygun vites hızını hem ileri hem de geri giderken kullanabilirsiniz :)
erkuntlar çoğalıyor :D ercan bi 70e+ çok satar

Sonuçta çoğunlukla yürüyerek iş görecek. Arkasına kütükler çakılıp çekecek. Genellikle newholland kullanılıyor. Erkunt bizim ormanda ilk olacak. Hayırlısı artık.
Fazla eğimli, engebeli, sık ormanlı bir yer. Hangi hızda, hangi devirde kullanmalı. Arka kollar önemli.

cem caka link=topic=80834.msg1007803#msg1007803 date=1434050074' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun. Bende bartınlıyım erkunt 70e kabinli almayıdüşünüyorum. Bartında kaninli mi iyi olur kabinsiz mi sizce
kabinli almanı öneririm.ormanda kullanacaksan yakıt deposuna koruma yaptırmalısın. Deliniyor tanıdıklarımın başına birçok kez geldi.

Ormnda kullanmayacam. Haşbaysız balya yapacam ve tarla işlerinde kullanılacak. Fakat tarlalara giderken yollar ağaçlı. Kabine zarar verir mi. Sen sînoplusun galîba sinopta arazi yönünden bartına benziyor biraz

cem caka link=topic=80834.msg1007815#msg1007815 date=1434052793' Alıntı:
Ormnda kullanmayacam. Haşbaysız balya yapacam ve tarla işlerinde kullanılacak. Fakat tarlalara giderken yollar ağaçlı. Kabine zarar verir mi. Sen sînoplusun galîba sinopta arazi yönünden bartına benziyor biraz
aynen benziyor. Kabine zarar vermez. Ağaçlı yerlerden geçerken aynaları kapattırsın bildiğin gibi bizim bölgemiz genellikle yağışlı kabinli traktör ile rahat edersin.

Usta seninle özelden görüşme imkanımız var mı. Facen varsa ekleyeyîm seni. Sîzin orada biçerdöver çalışıyor mu. Bizim buraya biçerdöver gelmiyor gelse bizim arazilerde çalışabilir mi bilmiyorum. Bu yüzden millet ekin ekmeyi bıraktı. Herkes yukafa yoncaya ve fındığa yöneldi
Biçerdöver sizin tarlalarda çalışıyor mu

cem caka link=topic=80834.msg1007830#msg1007830 date=1434055002' Alıntı:
Usta seninle özelden görüşme imkanımız var mı. Facen varsa ekleyeyîm seni. Sîzin orada biçerdöver çalışıyor mu. Bizim buraya biçerdöver gelmiyor gelse bizim arazilerde çalışabilir mi bilmiyorum. Bu yüzden millet ekin ekmeyi bıraktı. Herkes yukafa yoncaya ve fındığa yöneldi
Biçerdöver sizin tarlalarda çalışıyor mu
face yok. Biçerdöver il merkezinde var bize 70 km buralara da gelmedi. Çalışır mı bilmiyorum.bizdede ekin ekilmiyor. Hahrumiyet bölgesindeyiz. Ama kafaya koydum ya biçerdöver yada traktöre takılan biçer patoz makinası alacam.

öncelikle hayırlı olsun 70e güzel traktör 2012 model var amcamın oğlunda öyle çok önemli bir arıza vermedi ağır traktör orman işinden anlamam kollar iyi hidrolik kaldırma kapasitesi yuksek traktörü çok kullandım pratik iyi bi karar vermişsin bakımları belli zaten allah kaza bela vermesin