bilgisi olanlar lütfen yorum yapsın

öncelikle selamlar....seralarımda kullanmak için ve kucuk caplı tarla bahçe surumleri için kullanacagım bır traktor almak istıyorum. kubotanın motorunu cok övüyorlar, motorunun yanında diger aksamları da motoru kadar güçlü ve saglam mı. uyduruk parçaları da var mı. kullananlar iyi ve kötü yanlarını yazabilirler mi.kubota b2530 almayı düşünüyorum. b2530 sert ve ağır ama taşsız çakılsız topraklarda 3 lü pullukla rahat kullanılabilir mi? yoksa 2 li pulluga duşurmek gerekir mi..

Ynt: bilgisi olanlar lütfen yorum yapsın

Toprağınızı bilmiyorum. Ama İzmir Ödemiş ve çevresinde mf 135 hatta mf x35 ile patasin tüm işçiliği yapılıyor. Senin traktör 4x4 olduğu için 10 dekar arazinin hakkından gelir diye düşünüyorum.

hocam kolay gelsin 10 dekar patates tarlası için ekipmana gerek yok bence
x135 lik de işinizi görür ekipman olarakda 2 li pulluk 7 li gaz ayağı gibi ekipman toplam maliyet 15 bin civarı diye diye düşünüyorum
2560 olan traktör pahalı ve modelli 2560 alırsan da toplam maliyet olarak artar
oda sizin düşünceniz mesela ben 80 bin liralık traktör alacama 47 bin liralık traktör aldım aynı göçde fiyat farklı vede 80 binliralık traktör yaptığı işin aynısını yapıyorum.

ozaman leyland yada 135 mf al şuan en ufak bağçe traktoru sıfırı en az 25 30 binden başlıyor
mf135 12 bine temiz alınır
mf240 14 bine temiz bulunabilir
yada5 bine leyland alabilirsin

seralarımda kullanmak için ve kucuk caplı tarla bahçe surumleri için kullanacagım bır traktor almak istıyorum. kubotanın motorunu cok övüyorlar, motorunun yanında diger aksamları da motoru kadar güçlü ve saglam mı. uyduruk parçaları da var mı. kullananlar iyi ve kötü yanlarını yazabilirler mi.kubota b2530 almayı düşünüyorum. b2530 sert ve ağır ama taşsız çakılsız topraklarda 3 lü pullukla rahat kullanılabilir mi? yoksa 2 li pulluga duşurmek gerekir mi.

arkadaşlar bilgisi olan yorum yapsın deniyor malesef siz alakasız cevap veriyorsunuz. serada kullanmak için dediğiniz traktörler değil kullanmak kenarımda bile tutmak için alınmaz. ben 2009 dan beri kubota 2530 kullanıcısıyım.bu traktör dar alan ve ağaç altı için çok iyi. ayrıca yaklaşık 40 dönüm antep fıstığı ve bağ için kullanıyorum çok memnum. toprağımızda taşlı ve eğimli. 5 li yaylı ve 4 lü bağiçin aynasız pulluk kullanıyorum. sıkıntı yok. az yakar sorun çıkarmaz. komşularım fıstık bahçesini 640 fiatla sürüyor ama kubotaki gibi olmuyor.agaç altına girmiyor eğimli yerlerde kayıor ve ağırlıktan adolayı toprağı tepeliyor. kubotada bu sorunlaryok. ben alırken herkes bir şeyler söyledi ama yinede aldım. parası yüksek olabilir ama hakkını fazlasıyla veriyor. büyük taktörlerle kıyaslamayalım çünkü katagorileri farklı.

inkaya link=topic=80840.msg991517#msg991517 date=1428570004' Alıntı:
arkadaşlar bilgisi olan yorum yapsın deniyor malesef siz alakasız cevap veriyorsunuz. serada kullanmak için dediğiniz traktörler değil kullanmak kenarımda bile tutmak için alınmaz. ben 2009 dan beri kubota 2530 kullanıcısıyım.bu traktör dar alan ve ağaç altı için çok iyi. ayrıca yaklaşık 40 dönüm antep fıstığı ve bağ için kullanıyorum çok memnum. toprağımızda taşlı ve eğimli. 5 li yaylı ve 4 lü bağiçin aynasız pulluk kullanıyorum. sıkıntı yok. az yakar sorun çıkarmaz. komşularım fıstık bahçesini 640 fiatla sürüyor ama kubotaki gibi olmuyor.agaç altına girmiyor eğimli yerlerde kayıor ve ağırlıktan adolayı toprağı tepeliyor. kubotada bu sorunlaryok. ben alırken herkes bir şeyler söyledi ama yinede aldım. parası yüksek olabilir ama hakkını fazlasıyla veriyor. büyük taktörlerle kıyaslamayalım çünkü katagorileri farklı.
Tebrik ederim. İlk iletinizde insanları azarlamışşsınız.

karitli link=topic=80840.msg959870#msg959870 date=1421680384' Alıntı:
seralarımda kullanmak için ve kucuk caplı tarla bahçe surumleri için kullanacagım bır traktor almak istıyorum. kubotanın motorunu cok övüyorlar, motorunun yanında diger aksamları da motoru kadar güçlü ve saglam mı. uyduruk parçaları da var mı. kullananlar iyi ve kötü yanlarını yazabilirler mi.kubota b2530 almayı düşünüyorum. b2530 sert ve ağır ama taşsız çakılsız topraklarda 3 lü pullukla rahat kullanılabilir mi? yoksa 2 li pulluga duşurmek gerekir mi.
2011 yılından beri kubota b2530 kullanıcısıyım.şu ana kadar gayet memnunum traktörümden.
traktörümde ilk başlarda 3 lü pulluk kullanıyordum.gecen seneden beri 4 lü pulluk ile işlerime devam ediyorum.5 li kazayağı 400 litrelik asılır tip ilaçlama makinası 110 cm lik rotovatör ile işlerimi hallediyorum.üstelik piyasa işi de yapıyorum.video larım forumda mevcut
hiç bir uyduruk parçası yok en azından ben görmedim.
almayı düşünüyorsan tavsiye edeceğim traktör.
bugun traktör alacak olsam yine gider kubota alırım