BAHAR YAKLAŞTI. HUBUBAT GÜBRE ATIM ZAMANI

BAHAR YAKLAŞTI BİZİM BURDA Bİ COĞU BUĞDAY YAĞPRAK GÜBRESİNİ ALDI.EVİNE KOYDU AMA YAPRAK GÜBRESİNİ NE ZAMAN NE KADAR TÜM ATMALIYIZ YOKSA PARÇA PARÇA MI ATMALIYIZ.
TEK ÇEŞİT GÜBRE Mİ DAHA İYİ OLUR. YOKSA 20 KG ATSAM 10 KG ÜRE 10 26 NİTRAT MI İYİ OLUR.

Ynt: BAHAR YAKLAŞTI. HUBUBAT GÜBRE ATIM ZAMANI

bahar yaklaştı derken :D daha kış yeni başlıyor bizde 30 aralıktan beri kar var şuan 30 cm kar var bizde şubat 15 te üre mart ortasında 33 nitrat nisan ilk haftası ot ilacı haziran 25 te hasat edilir

sessizlik6638 link=topic=80843.msg959862#msg959862 date=1421679732' Alıntı:
EVET KIŞ AMA BİZİM BURDA HAZIRLIK BAŞLADI İBRAHİM BY OYÜZDEN KONU BAŞLATTIM
İKİ ÇEŞİT İYİ OLURMU NASI ATSAM DİYE DÜŞÜNÜYORUM
öncelikle büyük yazı yazmamaya dikkat et büyük yazı bağırmak azarlamak anlamına geliyor kurallara uyalım

bizde genelde 2 uygulama oluyor
şubatta üre
martta 33 nitrat
nisanda ot ilaçı

pazar günün den bu yana gübreleme yaptık %46 azot 10 kg dekara.üç günde 140 dönüme attık.ilk gün 20 dönüm.2. gün 55 3,gün 65 dönüme.attık 2 kişi yorulduk ama.güzel oldu.yerler çok çamur.babam 72 yaşında.bende gece vardiyasında çalışıyorum.sabah 10 da başlıyoruz akşam 17 ye kadar.

Ürenin diğer kısmını (12 kg) cemrelerin düşmesiyle beraber(Şubat20- Mart 6 arasında) atacağız nasipse.Kök boğaz ilacını da bu dönemde kullanmayı, mümkünse gübrelemeden 1 hafta sonra uygulamayı düşünüyoruz.

cok güzel olmuş iyi etmişşiniz.biz atamıyoruz.traktör gizmezse elle atılması güzel keşke bizde atsak.ama bi soru işaretim var biraz erken değilmi aceba
burda bizim ekin daha uyanmadı ama

sessizlik6638 link=topic=80843.msg960706#msg960706 date=1421853685' Alıntı:
kök boğaz ilacı ne ben anlamadım
Sanırım sizin oralarda pek rastlanmiyor ilk defa duyduguna gore.havaların ısınmasıyla birlikte bitkinin kok boğazında başlayan kararma seklinde tehlikeli bir hastalık.bu donemde sık atılmış tohumlarda,fazla azotlu gubrelemede, iyi ilaclanmamis tohumda külleme hastaligiyla beraber gorulur genelde.bitki sağlıklı buyuyemez ve çoğunlukla yatar.koruma amaçlı prochloraz etken maddeli ilaçlama yapıyoruz.eğer hastalık başlamış ise tocata veya input kullanırız.