Tkdkden depo ambar Yapımı

Arkadaslar hibeli olarak tkdkden ambar depo Tarzı 200. 250 m2 yer yaptırmayı düşünüyorüm ama bu iş ekipman alımı gibi degil daha teferruatlı Karmaşık geldibana proje yi ne Kadar ' a çizerler acaba hic proje cizdiren varmı ortalama 250 m2 üstü çatı 5m yükseklik tuğla dan bir de bu işlerden yapan danışman yok nasıl bir yol izleyebiliriz

Ynt: Tkdkden depo ambar Yapımı

adige link=topic=80847.msg959896#msg959896 date=1421683882' Alıntı:
Arkadaslar hibeli olarak tkdkden ambar depo Tarzı 200. 250 m2 yer yaptırmayı düşünüyorüm ama bu iş ekipman alımı gibi degil daha teferruatlı Karmaşık geldibana proje yi ne Kadar ' a çizerler acaba hic proje cizdiren varmı ortalama 250 m2 üstü çatı 5m yükseklik tuğla dan bir de bu işlerden yapan danışman yok nasıl bir yol izleyebiliriz
illa danışman şart mı mimar çizse olmuyomu

Ya burda bi köyde adam altı depo üstü ev yaptırıyo yarısını tkdkdan alcakmış dediklerinde inanmamıştım demek gerçekten varmış böyle bişey şartlarını öğrenince bizlede paylaşırsanız sevinirim

Ali SARAÇ link=topic=80847.msg959909#msg959909 date=1421685547' Alıntı:
Ya burda bi köyde adam altı depo üstü ev yaptırıyo yarısını tkdkdan alcakmış dediklerinde inanmamıştım demek gerçekten varmış böyle bişey şartlarını öğrenince bizlede paylaşırsanız sevinirim
ewt var ben 11. Çağrıda traktor ve ekipman aldım ikinci defa 13 . Çagrıdan depo icin yanına iki üç ekipmanda ekleyerek başvurcam vurmasınada nu depo işini komple bir şirkete verip tek kişiyle muhattap olmak istiyorum ama bulamıyorum

Kardeşim ben inşaat mühendisiyim.Projeyi mimar,inşaat müh,elektrik müh,makina müh. ve jeoloji müh. ortak hazırlayacak.5 m yüksekliğinde duvar öremezsin araya kiriş atman lazım.200-250 metrekare depo yapmanın proje maliyeti yüksek değil.Tabiki bu bana göre ama sana göre bilemem.Bütçen ne kadar bilemiyorum.Yardımcı olabilirim...

fyaglikara link=topic=80847.msg959904#msg959904 date=1421685065' Alıntı:
Abi nerde yapican depoyu koyde mi yosa imarli bi arazide mi ? Yani proje dosya fln baya masrafli olur diye tahmin ediyorum koyde yapicaksan bulasma bu islere dicem :(
köyde yapacaktım tapuda tarla gözüküyor ama köy ici olduğundan yapabilir sin dedi Belediye ama bügün bir böyle proje yapmış biriyle görüştüm 200 250 m2 yer den destekten bişe anlamaz sın dedi masrafın cok olur diyor degmeZ dedi anlayacan bende bıraktım yaptırırsamda kendi imkanlarımla yapan insallah

adige link=topic=80847.msg959896#msg959896 date=1421683882' Alıntı:
merhaba bende köye yaptırmayı düşünüyorum köydeki arsa şuan ev ve samanlık olarak gözüküyor evin olduğu yer 700 m2 biz burayı komple temizledik arsanın 200 m2 kapalı bi garaj yaptırmayı düşünüyom ilk nereye başvurmamız gerekiyor bizim köy belediyelik değil yapı inşşat yapmak serbest

ibrahim_11 link=topic=80847.msg960438#msg960438 date=1421787693' Alıntı:
merhaba bende köye yaptırmayı düşünüyorum köydeki arsa şuan ev ve samanlık olarak gözüküyor evin olduğu yer 700 m2 biz burayı komple temizledik arsanın 200 m2 kapalı bi garaj yaptırmayı düşünüyom ilk nereye başvurmamız gerekiyor bizim köy belediyelik değil yapı inşşat yapmak serbest
köyünüz hangi ilçeye bağlıysa ruhsat isleri ordan olur yada iliniz Büyükşehir değilse il özel idareden hal olabilir ama işin içine hibe girince işler zor hersey resmi oluyor nasıl ekipman icin ne lazımsa onlar lazım artı inşaat proje zemin etüdü vs bunları yaptırmak gerek masraf artıyor aldığın.hibeyi 4/3 nü buralara harcarsın dediler bende vazgectım kendim yaptıracm

adige link=topic=80847.msg960579#msg960579 date=1421826595' Alıntı:
köyünüz hangi ilçeye bağlıysa ruhsat isleri ordan olur yada iliniz Büyükşehir değilse il özel idareden hal olabilir ama işin içine hibe girince işler zor hersey resmi oluyor nasıl ekipman icin ne lazımsa onlar lazım artı inşaat proje zemin etüdü vs bunları yaptırmak gerek masraf artıyor aldığın.hibeyi 4/3 nü buralara harcarsın dediler bende vazgectım kendim yaptıracm

Alet ekipman işinden demi vazgeçtin kardeş

POYRAZLI TALHA link=topic=80847.msg960846#msg960846 date=1421867659' Alıntı:
Takipteyim. Başvuru için sertifika falan gerekiyor mu? Bir de proje süreci hakkında bilgisi olan var mı danışmansız proje nasıl hazırlanır?
danışmansız proje zor olur teferruatı cok sertifika depo Tarzı yada ahır veya bir işletme büyük Çaplı olursa yapacağın masrafa değer diyorlar küçük Çaplı işlere değmez dendi ekipman almaya benzemiyor yani inşaat işi yani

adige link=topic=80847.msg960859#msg960859 date=1421868567' Alıntı:
danışmansız proje zor olur teferruatı cok sertifika depo Tarzı yada ahır veya bir işletme büyük Çaplı olursa yapacağın masrafa değer diyorlar küçük Çaplı işlere değmez dendi ekipman almaya benzemiyor yani inşaat işi yani

Ben proje çizimi dışında ekipman için hazırlanan projeden daha kola olacağını düşünüyordum. En azından sertifika istemezler diye demiştim bilgilendirdiğiniz için saolun