286gold

Arkadaslar hepinize selamunaleykum.siteye herzaman girip bakiyorum cok bilgili gencler ve arkadaslar var bende bilginizden azda olsa faydalanmak isterim.286g .2001 model kabinli orjinal 178 saate sahibi belcikada traktor sifir gibi.12bin euro istiyor satan yakin arkadasim ben alacagim .fiati nasildir .bu traktor avrupa montaj diyor nasil oluyor bu.turbolumudur .cekisi kalitesi nasildir .bilgisi olanlar yardimci olurmu.

Ynt: 286gold

avrupa montaj değil motoru 4 silindirli turbosuz hacim olarak 285 motorundan biraz daha küçük ama daha kuvvetliymiş va daha az yakıyormuş onun dışında 99 model 285 s ten farkı yok benim bildiklerim bu kadar...

O saat gerçekse bedava. Çok güzel makina. 2001 den beri kullanıyoruz. Zaten orjinal kabin piyasası 35 e kadar gidiyor. Kaldı ki bu sıfır. Avrupa montaj falan değil yerli uzel. 285 ten daha güçlü. Yakıt olarak daha iyi. Vitesleri daha seri. Bence düşünme satıcı vazgeçmeden al

286 lar 285 lerden daha güzel bir traktör fakat garip olan bir durum var 285 ler kadar tutulmuyor piyasada. Galerici almakta tereddüt eder ancak kullanıcı için 285 in yerine alınıp kullanılacak bir traktör. Dikkat edilmesi gereken tek unsur mazotun çok güzel olacak, depoyu evden dolduruyorsan toz vs kaçırmayacaksın mazot deposuna. Tutulmamasındaki tek etken de sanırım budur. O satte bir traktör için uygun bir fiyat şimdiden hayırlı olsun derim.

benim bildiğim 2001 modelleri deutz motor 3 piston delphi pompa var delphinin dez avantajı çok hassas ve narin bir pompa her yakıtı sevmez arıza olursa masrafı bol olur .tavsiye etmem 2003 ve sonrası modellerde perkins 4 silindir var cav veya lucas pompa var uzerinde yanlış hatırlamıyosam tavsiyem 4 silindirli al....ama sunuda unutma alacan traktör sıfır traktör ayarında bakımını titizlikle yapıp hor kullanmazsan eşine dostuna sağa sola vermezen ( ayağa düşürmezsen) uzun yıllar masrafsız binersin bunuda düşün derim

Sagolun arkadaslar yardimlariniz icin.motor cok yakin arkadasimin kendisi belcikada telefonda satacagim alirsan sen al dedi .motor cift gormedi sadece ev ve kahve arasi gezdi yazlari motor sifir ama kac silindir bilmiyom .sordum oda bilmiyor tuhaf olan o.garajin anahtarida kendinde imis burada kimseye vermemis anahtari. Bunlar kac silindir .turk lirasi olarakta satmiyor eur diyor.zaten emirdag ve bizim civar koylerde cok boyle sifir motorvar garajlarda.yakin belediye var davulga diye her evin garajinda yepyeni ama eski model traktor yiginla.gecenlerde fend 106s satilmis 1977 model 300saat civari imis 35 tl ye .

halis esrefli koyu link=topic=80853.msg960078#msg960078 date=1421701164' Alıntı:
Sagolun arkadaslar yardimlariniz icin.motor cok yakin arkadasimin kendisi belcikada telefonda satacagim alirsan sen al dedi .motor cift gormedi sadece ev ve kahve arasi gezdi yazlari motor sifir ama kac silindir bilmiyom .sordum oda bilmiyor tuhaf olan o.garajin anahtarida kendinde imis burada kimseye vermemis anahtari. Bunlar kac silindir .turk lirasi olarakta satmiyor eur diyor.zaten emirdag ve bizim civar koylerde cok boyle sifir motorvar garajlarda.yakin belediye var davulga diye her evin garajinda yepyeni ama eski model traktor yiginla.gecenlerde fend 106s satilmis 1977 model 300saat civari imis 35 tl ye .
motor 4 silindir perkins. Max 80,5 hp. Katalog köyde torkuydu hacmiydi herşeyini paylaşabilirim gidince.

bende var kullanıyorum kısaca şöyle özetleyeyim:
4 piston perkins motor mevcut 2001 modelleri analoğ saat 2002 ve 2003 modelleri diğital saattir
tutulmayışının nedeni piston yatakları gömleksizdir rekteveye geldi mi gömlek çaktırmak gerekir. Yakıt olarak ben çok memnunum zaten ayak işinde kullanıyoruz 285 den
daha az yaktığını söyleyebilirim temizini bulsam bende değiştiririm

halis esrefli koyu link=topic=80853.msg960078#msg960078 date=1421701164' Alıntı:
Abi sizin oralarda sadece traktör değil böyle fazla kullanılmamıs bicerlerde oluyor. Tek,tük biçeri olan gurbetçilerde var galiba.