damızlık inek ve düve temini

Ynt: damızlık inek ve düve temini

verdiğim bölgelerde genellikle holstein hayvanların çoğunlukta olduğu bölgeler. bu bölgelerden hayvan alıpta memnun kalmış kişiler varsa hangi bölgenin hayvanından memnun kalmışlar, süt verimleri ne kadar, genetik özelikleri taşıyıp taşımadığı konusunda görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

isteyene (ihale düvesi falan değil) damızlık özelliklerini taşıyan(sağrı yüksekliği 1,40 üstü c.a.400kg üstü düzgün meme yapısına sahip vs..), brusella ve tüberküloz testli,3 ay ve üstü gebeliğe sahip Holstayn düveler temin edilir fiyat 5750 izmir aydın manisa bölgeleri

eray_2188 link=topic=80858.msg967078#msg967078 date=1423185115' Alıntı:
isteyene (ihale düvesi falan değil) damızlık özelliklerini taşıyan(sağrı yüksekliği 1,40 üstü c.a.400kg üstü düzgün meme yapısına sahip vs..), brusella ve tüberküloz testli,3 ay ve üstü gebeliğe sahip Holstayn düveler temin edilir fiyat 5750 izmir aydın manisa bölgeleri

fiyatlar yüksek. 6400 tl. avusturyadan simental düve ca. 600-700 kg varken neden pahalı olanı alalım söylermisin

Buradaki arkadaşlarımızdan inek olsun düve olsun, Türkiyenin çeşitli bölgerinde alış veriş yapmış, gerek süt verimi olsun, gerek genetik yapısı yüksek hayvanları temin ettiğiniz kişi kurum işletmeleri bizimle paylaşırsanız, hayvan allıcak kişiler hem kandırılıp kasaplık hayvaları almamış olur hemde sizin tecrübelerinizden yola çıkarak düzgün bir işletme kurmuş olur. Önerileriniz bekliyoruz..

eray_2188 link=topic=80858.msg967758#msg967758 date=1423334356' Alıntı:
avusturyadan 6400 e kaç tane gebe düve aldın sen
2400- 2450 euro geçen haftaki fiyat yozgat teslimi 3 firma farklı teklifler var
bugun iiçin fiyatlar 6750 civarı . bu dövüzdeki dalgalanmadan kaynaklanıyor

yinede idda ediyorum yurt dışı içerden daha hesaplı
sen bana aynı kalite simental bul bakalım ne fiyat çekecen merak ediyorum
holştein içinde geçerli hem süt verim ca. olarak yerli holştein ithalin yanından bile geçedmez. genelledme olarak

çifçilik zor iş link=topic=80858.msg967879#msg967879 date=1423377821' Alıntı:

Bu gün tarım kredi koopta çalışan arkadaş ve piyasada çalışan arkadaş ile konuştuk 8000 tl yi geçiyor dediler ithal düveler

Bu 2500 euro civarı fiyatlara + % 18 gibi kdv ekleniyormuş tabi bu kahve sohbeti

ismail_17 link=topic=80858.msg967936#msg967936 date=1423396141' Alıntı:
çifçilik zor iş link=topic=80858.msg967879#msg967879 date=1423377821' Alıntı:

Bu gün tarım kredi koopta çalışan arkadaş ve piyasada çalışan arkadaş ile konuştuk 8000 tl yi geçiyor dediler ithal düveler

Bu 2500 euro civarı fiyatlara + % 18 gibi kdv ekleniyormuş tabi bu kahve sohbeti
arkadaşım bizim söyledikleimiz gerçekler kahve sohbeti değil.
türkiye teslim fiyatıdır yani işletme teslim fiyat.
adamnlarda yalan dolan yok . referanlarına baktım ve yedi kişiyle bizzat irtibata geçtim . hepsi çok memnun
oraya gidip kendin seçe biliyorsun. evraklarını tamam edip ithalat iznini aldıktan 2 ay sonra düveler teslim ediliyor.

olayın her aşamasına vakıfım. uğraştırmayın beni :)

çifçilik zor iş link=topic=80858.msg968033#msg968033 date=1423414581' Alıntı:
arkadaşım bizim söyledikleimiz gerçekler kahve sohbeti değil.
türkiye teslim fiyatıdır yani işletme teslim fiyat.
adamnlarda yalan dolan yok . referanlarına baktım ve yedi kişiyle bizzat irtibata geçtim . hepsi çok memnun
oraya gidip kendin seçe biliyorsun. evraklarını tamam edip ithalat iznini aldıktan 2 ay sonra düveler teslim ediliyor.

olayın her aşamasına vakıfım. uğraştırmayın beni :) kadevesi dahil fiyatlara

Fiyat çeşitlilik gösterebilir. Şöyle ki, annelerinin laktasyon ortalaması 8000 lt olur yüksek fiyat ister. 5000 lt olur daha düşük fiyat ister. Bu ithalatta önemli olan şey referanslardır. İlk önce referanslara bakılacak, daha sonrada yerine gidip seçmece olarak damızlık vasfı yüksek, annesinin babasının geçmişi bilinen, gebe ise atılan spermanın geçmişi bilinen hayvanlar alınmalı. Bu şekilde yapıldığı taktirde sağlıklı bir sürü oluşturulur. Birde gebelikleri ağır olmayan hayvanlar tercih edilmeli.