Çocuklarıma Süt yerine ÇAY içiriyorum

'Bebeğime süt yerine, çay içiriyorum'
Elektrik kontağından çıkan yangında kullanılamaz hale gelen ve hayırseverlerin yardımıyla onarılan iki odalı evde yaşam mücadelesi veren birisi engelli 6 çocuklu Çetinkaya ailesi, fakirlik ve yoklukla mücadele ediyor

Anne Çetinkaya: 'Maddi durumumuz kötü. Çocuklarıma mama alamıyorum. Bebeğime süt yerine, çay içiriyorum. Çocukları, naylon poşetle bezliyorum'

http://www.milliyet.com.tr/gundem/-bebegime-sut-yerine--cay-iciriyorum--2000611/son-dakika-gundem/SonDakikaGaleri/19.01.2015/2000611/default.htm?PAGE=4

arkadaşlar şimdi haberleri okurken rastladım ve gerçekten üzüldüm .. tmm şahıslar sorumsuzca 6 tane cocuk yapmışlar ama bunda cocukların hiçbir suçu yok ve belli ki gözüktüğü kadarıyla yardıma ihtiyaçları var .. eğer isterseniz bizde trakkulup ailesi olarak bi sosyal sorumluluk projesine imza atabiliriz ve bu cocuklar için elimizi cebimize atabiliriz .. 1 lira 10 lira 100 lira farketmez burda toplayacagımız en ufak bir maddi yardım bile onların bir müddet nefes almasını karınlarının doymasını sağlayabilir .. ben kendi adıma toplanan paranın %10 unu vermeye razıyım .. eğer sizde bunda bir zerre benimde payım olsun istiyorsanız yönetici arkadaşlar para toplama işini ve bu aileye ulaştırılmasını sağlayabilir .. istersek para olarak değilde yiyicek içecek giyecek olarak bile yapabiliriz ..

Ynt: Çocuklarıma Süt yerine ÇAY içiriyorum

Ben haberi simdi okudum..Eger bir hesap numarasi verirseniz bende yardimda bulunmak isterim..
Bu arada sunuda yazmadan edemiyecegim,bu forumdaki insanlarin cogu koylu cocuklari.Hepinizin koyunde maddi durumu iyi olmayan aileler muhakkak vardir.Ama bizdeki uygulama,eminim turkiyenin bircok koyundede oyledir,bu tur muhtac durumdaki ailelerin yardimina once kendi koylulerinin kosmasidir..Bizim koydeki fakirin,muhtacin yardimina bizden once baska yorelerden insanlarin kosmasi bizler icin itibar kaybidir.Sehir merkezlerinde durum farklidir anlarim.Bu yuzden Zonguldagin Eregli ilcesine bagli sofular koyunu kinadigimi belirtirim..

Osman Musaogullari link=topic=80863.msg960177#msg960177 date=1421707694' Alıntı:
Ben haberi simdi okudum..Eger bir hesap numarasi verirseniz bende yardimda bulunmak isterim..
Bu arada sunuda yazmadan edemiyecegim,bu forumdaki insanlarin cogu koylu cocuklari.Hepinizin koyunde maddi durumu iyi olmayan aileler muhakkak vardir.Ama bizdeki uygulama,eminim turkiyenin bircok koyundede oyledir,bu tur muhtac durumdaki ailelerin yardimina once kendi koylulerinin kosmasidir..Bizim koydeki fakirin,muhtacin yardimina bizden once baska yorelerden insanlarin kosmasi bizler icin itibar kaybidir.Sehir merkezlerinde durum farklidir anlarim.Bu yuzden Zonguldagin Eregli ilcesine bagli sofular koyunu kinadigimi belirtirim..
öncelikle duyarlılığın için teşekkürler abi ,yarın bu haberi yapanla irtibata geçer bi şekilde nasıl yardım edileceği konusunda bilgi alırım .. söylediklerinede aynen katılıyorum öncelik her zaman yakın çevresinindir yardım konusunda amma velakin bu gazeteye haber olacak kadar büyümüş bi olay , 3 kişi yardım etsek bile tuzumuz olsun şu cocukların yarınında ..

Ali abi acaba hangisi daha makbul olur yiyecek içecek çocuk ihtiyaçlarımı yoksa parasal yönden bi yardım mı? bunu iyice bellemek lazım misal baba aileye karşı ilgisiz ve yararsız cinsten ise para yerine yiyecek-içecek giyim-ıtriyat gibi şeyler daha makbul olabilir?

kubilay07 link=topic=80863.msg960179#msg960179 date=1421708037' Alıntı:
Ali abi acaba hangisi daha makbul olur yiyecek içecek çocuk ihtiyaçlarımı yoksa parasal yönden bi yardım mı? bunu iyice bellemek lazım misal baba aileye karşı ilgisiz ve yararsız cinsten ise para yerine yiyecek-içecek giyim-ıtriyat gibi şeyler daha makbul olabilir?

zonguldak ereğliden bir üyemiz varsa eğer , o arkadaş eksiklerini belirleyebilir bizde ona göre yardım edebiliriz .. bence en dogrusu parasal değilde eksikleri konusunda yardımcı olmak .. dediğin gibi ailesi parayı kendilerine harcayabilir neler var dünyada ..

Ali SARAÇ link=topic=80863.msg960181#msg960181 date=1421708258' Alıntı:
zonguldak ereğliden bir üyemiz varsa eğer , o arkadaş eksiklerini belirleyebilir bizde ona göre yardım edebiliriz .. bence en dogrusu parasal değilde eksikleri konusunda yardımcı olmak .. dediğin gibi ailesi parayı kendilerine harcayabilir neler var dünyada ..

aynen abi eksik olarak temel ihtiyaçlar aklıma geldi A dan Z ye bir mutfak alışverişi(temel gıdalar) ne kadar tutar ki yada çocuk alışverişleri(bez mama vs) yine okula giden çocuk varsa kırtasiye alışverişleri yada temel okul giderleri(kıyafet vs) yada giyimleri falan fotoğrafın çekildiği ev pek onarılmamış gibi yada o kadar onarılabilmiş eğer boyalı değilse 1 kutu boya alacağım söz kendi evimizde yandı o is kokusunu bilirim...

ali abi gerçekten haberi okuyunca çok etkilendim
bende yardımda bulunmak isterim
bi hesap nomarası falan olsa hemen şimdi yardımçı olurdum allah kolaylık versin çoçuklara

küçük cocuk bi taneyse ona bez ve mama , onlar haricindekilere kuru gıda yardımı olabilir .. tüp alabiliriz .. soba için kömür .. en temel hayati şeylere odaklanıp o şekilde yardım etmek en mantıklısı ..

Ali SARAÇ link=topic=80863.msg960186#msg960186 date=1421708757' Alıntı:
küçük cocuk bi taneyse ona bez ve mama , onlar haricindekilere kuru gıda yardımı olabilir .. tüp alabiliriz .. soba için kömür .. en temel hayati şeylere odaklanıp o şekilde yardım etmek en mantıklısı ..

abi gazeteden işin aslını astarını bi öğrenelim gerisi çorap söküğü misali ama olayın aslını astarını bi anlamak lazım

kubilay07 link=topic=80863.msg960187#msg960187 date=1421708884' Alıntı:
abi gazeteden işin aslını astarını bi öğrenelim gerisi çorap söküğü misali ama olayın aslını astarını bi anlamak lazım
aynen şimdi bi mail atalım bari .. belki dönerler dönmezlerse yarın arayalım ..

haberin altında yazıyor bir numara ..

Zonguldak Anadolu Ajansı muhabiri Mustafa Kemal Bektaş ' ın verdiği bilgiye göre;

Aileye ulaşılabilecek numara: 0536 271 30 69

ya annesi ya babası yada bu işle ilgilnenen biri .. bunu arayıp maddi değilde ne eksikleri varsa o konuda yardım etmek istediğimizi söyliyim ben .. ve bütçemiz kadar eksiklerini tamamlamaya çalışalım ..

Ali SARAÇ link=topic=80863.msg960190#msg960190 date=1421708993' Alıntı:
haberin altında yazıyor bir numara ..

Zonguldak Anadolu Ajansı muhabiri Mustafa Kemal Bektaş ' ın verdiği bilgiye göre;

Aileye ulaşılabilecek numara: 0536 271 30 69

ya annesi ya babası yada bu işle ilgilnenen biri .. bunu arayıp maddi değilde ne eksikleri varsa o konuda yardım etmek istediğimizi söyliyim ben .. ve bütçemiz kadar eksiklerini tamamlamaya çalışalım ..

abi en mantıklısı bu olacak gibi eksikleri paylaşırız aramızda herkes kendi üzerine düşeni alır sonrada göndeririz aileye