GÜNGÖR TARIM STANDI / DLG-ÖÇP TARIM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ FUARI 2014...!!!

GÜNGÖR TARIM STANDI / DLG-ÖÇP TARIM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ FUARI 2014...!!!

16/08/2014

Karaevli / Tekirdağ / TURKEY

Arkadaşlar bildiğiniz üzere geçtiğimiz yaz DLG-ÖÇP Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı 2014 düzenlenmişti. Bende fuarı bir gün ziyaret etme fırsatı yakalamıştım. Fuara pek ilgi yoktu. Her geçen senede azalıyor gibi. Fuar firmalarının yüksek fuar alanı fiyatları ve peş peşe düzenlenen fuarlardan dolayı ilgi giderek azalıyor. Şimdi ise fuarda sergilenen ürünlerden detaylı fotoğrafları paylaşacağım. Birçok fotoğraf olduğu için anca paylaşma fırsatım oldu. İyi seyirler....;)

alipasalierkan..........;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: GÜNGÖR TARIM STANDI / DLG-ÖÇP TARIM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ FUARI 2014...!!!

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Cihan_özece link=topic=80892.msg968877#msg968877 date=1423571773' Alıntı:
güngörler iyimiş erkan :)

Alacağız sana bir tane böyle olmayacak....;)

volkanuzel link=topic=80892.msg968967#msg968967 date=1423585208' Alıntı:
güngörde de irtem gibi tartmak için tohum alınan bi hazne varmı ki?

Fotoğraflarda ön tarafta kursakların olduğu kısımdaki kırmızı saç kısım tohum ölçüm haznesi volkanuzel. Trakya ' da üretilen fabrikasyon mibzerlerin çoğunda mevcut. Çok nadir usta işi olanlarda olmayabilir.

şu yan tekerlekler atıyorum 3m iş genişliği olan bir mibzerde 3metre içine mi basıyor yoksa dışına mı? üniversal ekim makinelerinde artık pek çok marka tohum hassalığıı çözdu ihtiyaca göre disk çift disk balta ayakda yapıyorlar bunların ayıran özelliği yan tekerleklerin 3m iş genişliği olan bir mibzerde 3 metre içine basması basit gibi görünebilir ama an kenarı ekimlerinde pullukla sürülmüş bir tarlaya bir dikrotavatörle kombine ekimde dışa basan tekerlekten verim alınamaz diye tahmin ediyorum

ORION link=topic=80892.msg968974#msg968974 date=1423585796' Alıntı:
şu yan tekerlekler atıyorum 3m iş genişliği olan bir mibzerde 3metre içine mi basıyor yoksa dışına mı? üniversal ekim makinelerinde artık pek çok marka tohum hassalığıı çözdu ihtiyaca göre disk çift disk balta ayakda yapıyorlar bunların ayıran özelliği yan tekerleklerin 3m iş genişliği olan bir mibzerde 3 metre içine basması basit gibi görünebilir ama an kenarı ekimlerinde pullukla sürülmüş bir tarlaya bir dikrotavatörle kombine ekimde dışa basan tekerlekten verim alınamaz diye tahmin ediyorum
mustafa gördüğüm kadarıyla bahsettiğin sistem kurt mibzerde var..

volkanuzel link=topic=80892.msg969190#msg969190 date=1423607223' Alıntı:
mustafa gördüğüm kadarıyla bahsettiğin sistem kurt mibzerde var..
ben böyle bir markanın varlığından haberdar değildim evet işte o makina gayet başarılı olmuş şimdi sitesinden baktım ayrıntılı bilgi vermemişler ama güzele benziyor

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

ORION link=topic=80892.msg968974#msg968974 date=1423585796' Alıntı:

Tam olarak bilmiyorum. Ama tekerlekler önde veya arkada da olsa sanırsam 3 metre içine bir kısmı tekerleğin basıyor. Yani ayaklar arası mesafe olduğu için diğer turda iki ayak arasında kalan kısma da denk geliyor sanırım. Ölçüler standart olduğu için hepsinde aynı olması lâzım.

nailyetek link=topic=80892.msg969196#msg969196 date=1423607562' Alıntı:
Erkan; İrtem mi? Güngör mü? 20 li gübreli ve uçtan yaylı balta ayak için soruyorum.

Güngör, İrtem, Kurt bunlar artık marka olmuş firmalar Nail abi. Hepsinin kalitesi aşağı yukarı aynı sayılır. Hepsi kalite standartlarında üretim yapıyorlar. Büyük çapta fabrikaları var ve yurt dışına çok ihracat yapıyorlar. Fiyatlarıda özelliklerine göre değişmekte. Ama Güngör biraz daha hesaplıdır. En çok Trakya ' da bu üç marka yer almaktadır. Bunlar dışında usta yapılarıda yayılmaya başladı. Ama bana göre eksik noktaları var. Ama bu söz ettiğim markalar artık belli standartlara sahipler. Daha doğrusu standartları oluşturan firmalar. Birisinde 3 bölmeli kursak sistemi vardır, birisinde hidrolik tırmık vardır, birisinde arkadan teker, birisinde önden teker vb. kendilerine göre farklı noktaları var. Ama kaliteli markalar. Sen almayı düşünürsen yardımcı olmaya çalışırız.

İsmail Pelit link=topic=80892.msg969301#msg969301 date=1423653760' Alıntı:
güzel paylaşım traktörün arka tekerinin hizasına yerleştirilen kabartıcı ayakları balta ayaklımodellerde var zannediyodum ama uygulanmıyor galiba?

Kabartıcı ayakları baltalı mibzerlerde pek kullanan görmedim. Firmalarda da pek fuarlarda bu tarz takmıyorlar. Genelde diskli mibzerlerde var. Yalnız baltalı mibzelerde tekerlek izine gelen ayakların daha derin ayarlanma imkanı var.