Hangi buğday bahar öst göbresini tercih ederdiniz

Selamueleykım hayırlı geceler öncelikle... Bizim bölgede yavaş yavaş buğday bahar göbresi atma zamanı yaklaşıyor buğdayların gelişimi bu sene cok iyi maşAllah haliyle erkenci ceşitler biraz boylanmış 20 cm ye yakın soruma gelirsek ise ben yazın bahar gübremi almıştım gübretaş 26 yı dekara 25 kilo tek seferde atılacak hesabıyla bu gün bayiyi aradım göbremi yolayın diye onlarda şu an elerinde gübretaş göbre kalmadığını ama toros 26 gemlik 26 ve ismini yeni duyduğum özbaşak 26 göbresinin olduğunu fiyatlarının hemen aynı ama özbaşak ın 0.020 kuruş fazla olduğu ama taleb edersem kusur babında o fiyatı almiyacaklarını belirtiler bayi az cok tanıdık güvenilir olsada beşer dedim ve sizlere sormak istedim bilgilerini tecrübelerini esirgemeyen kardeş abilerime şimdiden teşekkürlerimi sonarım :) sizce özbaşak göbre mi isteyeyim yoksa hiç riske girmeyip toros isteteyim gemlik göbresine pek sıcak bakmıyorum acıkcası.. Bu konudan hariç ufak bi sorumda dünüme 1000 metrekare alana 25 kilo yeterli mi tek seferde atılacak :) teşekkürler :)

Ynt: Hangi buğday bahar öst göbresini tercih ederdiniz

Öncelikle neden 26 lık ?
Ülkemizde 26 lığa tek uygun bölge karadeniz
26 lıkta taneleştirmede kalsiyum kulanılıyor oda PH yükseltiyo
Ben gibi cahil birisine sorarsan 33 kullan miktarını azalt.

Buğdayın azot ihtiyacı toplamda 8 kg dir.
Sulu şartlarda bu 2 katına çıkar.
Alt gübresi ne verdin ve kaç kg verdin ve arazi sulanacakmı ? bunları yazarsan bi ufak hesap yaparız

Ynt: Hangi buğday bahar öst göbresini tercih ederdiniz

uğur BOZ link=topic=80905.msg960433#msg960433 date=1421787517' Alıntı:
Toros gübreyi daha çok beğeniyorum.Biraz pahalı olabilir .
toros özbaşak tan o.o20 kuruş gübretaş tan 0.010 kuruş ucuz bizde :)
ArAnAnAdAm link=topic=80905.msg960491#msg960491 date=1421791294' Alıntı:
Öncelikle neden 26 lık ?
Ülkemizde 26 lığa tek uygun bölge karadeniz
26 lıkta taneleştirmede kalsiyum kulanılıyor oda PH yükseltiyo
Ben gibi cahil birisine sorarsan 33 kullan miktarını azalt.

Buğdayın azot ihtiyacı toplamda 8 kg dir.
Sulu şartlarda bu 2 katına çıkar.
Alt gübresi ne verdin ve kaç kg verdin ve arazi sulanacakmı ? bunları yazarsan bi ufak hesap yaparız
Estağfurullah :) neden 26 lık sorunuza cvb verim önce bölge geneli kulanılır 33 lük kulananlar oldu aynı randumanı alamadılar 26 lık gözlemlerize göre daha fazla fayda sağlıyo daha doğrusu uzun süre teHsiri devam ediyor :) o halde iki kere gübre verebilirsiniz diyebilirsin ama onuda ben gecen sene denedim şubatın 1 de 7 kilo üre şubatın 28 inde 25 kilo 26 lık attım hiç bi fark olmadı üre atılmayan yerler arasında :)
Arazilerimiz kuru ama kumlu corak diyil kütünün iyisi sulanmıyor kuru tarım tabana bu sene 30 kilo 20 20 gübretaş atık :)