zetorların kuyruk mili hakkında bilgisi olan varmı?????

arkadaşlar gecen gün çorum a gittim zetorlarde normal kullandığımız vites seceneği kadar kuyruk mili devri varmış
bu da beni korkutuyor acaba kuyruk mili gücünde zayıflık varmöı

Ynt: zetorların kuyruk mili hakkında bilgisi olan varmı?????

bende şimdi görüştüm.. traktör gelip vurmuş.. ciddi bi 3 ay süren hastane kaza vs.. bütün planları erteletmiş.. şuan iyi ve çok yakında sitesi-zetorlar vs.. görücüye çıkcak diyo.. hayırlısı..

kuyruk miline gelince.. kuyruk mili gücü HER zaman motor gücünden düşük olur malum.. ama dikkatli bakılırsa zetorda bu düşüş çok az..

ayrıca HER şeyden önce motorun mayası, özlük kalitesi ÇOK iyi.. herkesin bakış açısı farklıdır, olabilir ama.. kendi adıma TEKNİK tablolara bile çok takılmıyom.. zetor olsun taştan olsun:)

yarım asırlık zetor 3511.. makineli tüfek mübarek.. zaten zetor fabrikası-çekler aslen silahlarıyla ünlü.. zetorun TEK zayıf yanı parça-servis tanıtım vesselam:)

http://youtu.be/dV4scif-5ZY

canmehmed link=topic=80960.msg961176#msg961176 date=1421935584' Alıntı:
arkadaşlar cngizhan beyle görüştüm yeni zetorların fiyatlar ve özellikler hakkında bilgi
yeni zetorlar subatta geleçekmiş
abi bana ozelden mesaj atmışsın sana özelden yazıyorum ama bi sıkıntı var mesajlar sana gitmiyor bu benim facebook adresim beni ekle ordan konuşalım daha olmadi telefon numaramı vereyim. benibilmeyenbilsin@hotmail.com

evet tahir
galiba senin mesjlar bana gelmedi
sen eskiden zetor kullanmışsın ve pancar sulama da benim için en önemli şey zetorun santrafıjla su basması
tabıkı ben sana gönderim teli

biz sadece taş toplamada denedik.. çok denemedik.. yalnız bizim 6421 ' i tamburlu ot biçmede kullananlar oldu yanlarında değildim ama saat gibi çalışıyo demişlerdi..

senin 7211 neyde kullandınız kuyruk milini bahset biraz bari :)

Yeni aldigimizda direk dikiminde kullandik 60 cm burgu takiyoduk banamisin demiyodu eskiden savtli patoslarin yeni ciktiginda platosu tikama yarisi yapardik masseylere iki kişi biraz hizliattim mi dikanirdi zetora uuç kişi yetisdiremezdik o kadar güçlü ve devirli çeviriyo anlayacaginiz

şunun fotoğraflarını bi atsana :) ahmet var forumdan belki uğrar yanına haberin olsun.. yeni zetor arayışları ne alemde..

efsane seyi merak ediyorum zetorun normal sanzıman vitesine göre devri varmış örneğin vitesi 6 ya atıyormussun kuyruk mili o devirde dönüyormuş bunu merak ediyorum

Bizdeki eski model vitese gore hiz diye bisey yok ama devri mükemmel. Heleki su basmada mükemmel ötesi diyebilirim sadece devri biraz gizli olduğundan ilk basta toparlaması biraz dumanlamali oluyor sonra topluyor

Fotolara bsktim bilgisayarda bulamadim ilk firsatta yuklerim şuan zetorlara bakiyorum abi yazin inşallah alaçam bu saatten sonra başka motor alman zaten

hayırlısı olsun.. tarmasan da bikaç aya herşey hazır diyo.. bi göreydik hayırlısıyla.. 0 km mi düşünüyon kaçlık?

PTO-şurası karışmasın..

zetorda normal 2 devirli kuyruk mili de var.. bu hareket halinde balya vs için.. ama durduğu yerde de kullan istersen..

vites sayısınca 6 farklı devirde olan SADECE durduğu yerde çalışır.. su basma vs..

yani sadece 6 devir seceneği yok.. normal kuyruk mili zaten var.. bakımlı temiz bi zetora da bu işler eğlence gelir.. ne hararet oynar nede çok yakar :)