Van Damme Boruu döşüyor...

Toprakaltı drenaj borusu döşeme...

17 Oca 2015 tarihinde yayınlandı

Inter-Drain GP-Series trenchless drainage V plough working in Holland installing perforated pipe field drainage in wheat stubble. The machine is equipped white a 500 Hp MTU engine and uses a Raven/SBG GPS system for steering and to maintain precise depth and grade.

Sleufloos draineren met een Inter-Drain GP-Serie V-ploeg van Van Damme drainage uit Dordrecht.

Drainage mit Inter-Drain GP-Series V-Pflug Drainagepflug in den Niederlande.

Thanks for watching!

http://youtu.be/_5hfE8ReeiI

Ynt: Van Damme Toprakaltı drenaj borusu döşüyor...

Ben başlığı okuyunca Jean Claude Van Damme ' ı görücem sandım ama bu alette oldukça etkili kaslara sahipmiş :D güzel paylaşım Murat abi teşekkürler makineyi alamasak bile birçok kişiye drenaj döşeme konusunda traktör arkasında çekili proje üretmesine yardımcı olacaktır.

FEHİM link=topic=81018.msg962740#msg962740 date=1422250066' Alıntı:
Evet bizlerde kendi arazilerimiz için basit olanından yapabiliriz de döşedikleri hortumlardan nerede bulabiliriz onu bilemiyorum.
stadyumlarda kullanıyorlar bunları hatta yeni yapılan parklarda da kullanıyorlar taban suyu drenajı çimlerin gelişmesi için önemli olduğundan inşaatlarda şantiyelerde kullanıyolar tüm pvc üreten fabrikalarda da üretiliyor

Bu sıstemın amacı taban suyunu uzaklastırmak mı yoksa ekınlerın sulanması mı..

Eger ekınlerın sulanması ıse acıkcası ekme bıcme olayını tam olarak bılmeyen bırısı olarak ...bu sıstemın bızde neden kullanılmadıgını merak edıyorum dogrusu sebeblerı ne olabılır...

Sonucta bır kere yatırım yapılıp su kaybı olmadan dırek bıtkının kokune sıfır ıscılıkle sulama yapılıyor...

Benım kullanılmamasının nedenlerı olarak ılk aklıma gelenler...

Bu makıne ve borular Turkıeyde yok...

Yatırım malıyetı yuksek...

Boyle bırsey oldugunu bılmıyoruz...kaldıkı ben bılmıyordum...

Ynt: Van Damme Boruu döşüyor...

dustero link=topic=81018.msg962095#msg962095 date=1422107261' Alıntı:
Ben başlığı okuyunca Jean Claude Van Damme ' ı görücem sandım ama bu alette oldukça etkili kaslara sahipmiş :D güzel paylaşım Murat abi teşekkürler makineyi alamasak bile birçok kişiye drenaj döşeme konusunda traktör arkasında çekili proje üretmesine yardımcı olacaktır.

Senin hatırına başlığı da değiştirdim :)

emre_tuysuz link=topic=81018.msg962779#msg962779 date=1422271875' Alıntı:
Bu sıstemın amacı taban suyunu uzaklastırmak mı yoksa ekınlerın sulanması mı..

Eger ekınlerın sulanması ıse acıkcası ekme bıcme olayını tam olarak bılmeyen bırısı olarak ...bu sıstemın bızde neden kullanılmadıgını merak edıyorum dogrusu sebeblerı ne olabılır...

Sonucta bır kere yatırım yapılıp su kaybı olmadan dırek bıtkının kokune sıfır ıscılıkle sulama yapılıyor...

Benım kullanılmamasının nedenlerı olarak ılk aklıma gelenler...

Bu makıne ve borular Turkıeyde yok...

Yatırım malıyetı yuksek...

Boyle bırsey oldugunu bılmıyoruz...kaldıkı ben bılmıyordum...
taban suyunu uzaklaştırmak adı üzerinde drenaj bu sebeble eğer öyle iseden sonraki tüm cümlelerine de ayriyetten cevap vermeye gerek yok
sen drenajı çok yanlış anlamışsın kardeş :D
sulama kadar da önemlidir aslında

Aslında hocam ben soruyu dolaylı yollardan sormusum haklısınız...

Soyle sorayım..

Bu sıstemın aynısını kurdugumuz zaman bunu ekınlerın sulanması ıcın kullanamazmıyız...

Ya da halı hazırda boyle sıstemler zaten varmı

emre_tuysuz link=topic=81018.msg963051#msg963051 date=1422341863' Alıntı:
Aslında hocam ben soruyu dolaylı yollardan sormusum haklısınız...

Soyle sorayım..

Bu sıstemın aynısını kurdugumuz zaman bunu ekınlerın sulanması ıcın kullanamazmıyız...

Ya da halı hazırda boyle sıstemler zaten varmı
var evet toprak altı damlama sistemleri var ama genelde meyvecilikte kullanılıyor ekin sulamak için kullanan görmedim hiç