TürkTraktör, enerji verimliliğinde birincilik ödülü aldı.

TürkTraktör ' e birincilik ödülü
21 Ocak 2015 Çarşamba - 11:15
Kategori: Haber

TürkTraktör, enerji verimliliğinde birincilik ödülü aldı.

TürkTraktör, hem ofis hem üretim merkezlerinde hayata geçirdiği enerji optimizasyonuyla, 'Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması'nda (SENVER) 'Enerji Verimli Endüstriyel Tesis' (EVET) kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

TürkTraktör ' den yapılan açıklamaya göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmanın 'Enerji Verimli Endüstriyel Tesis' kategorisinde, 'Enerji Verimliliği Portalı'na kayıtlı olan, enerji tüketim bilgilerini her yıl düzenli olarak gönderen ve imalat sanayiinin alt sektörlerinde faaliyet gösteren yaklaşık 20 işletme değerlendirildi.

Enerji yoğunluğunu son 3 yılda (2011-2013) ortalama yüzde 41,4 azaltan TürkTraktör, motorlu taşıt, römork ve yarı römorklar alt sektörü içerisinde 'Enerji Yoğunluğunu En Çok Azaltan İşletme' seçildi.

6. Enerji Verimliliği Forumu kapsamında gerçekleştirilen törende, TürkTraktör adına ödülü TürkTraktör Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül kabul etti.

Enerji tasarrufu dedektiflerini eğitiyor

Tesis içerisindeki tüm birimlerde enerji verimliliğine ilişkin farkındalığı yaygınlaştırmaya yönelen ve yüzde 9 oranında enerji tasarrufu sağlayan TürkTraktör, ofis ve üretim merkezlerinde basınçlı hava, doğal gaz, su ve tüm aydınlatmada veri tabanlı kontrol ve görüntüleme sistemlerinin gerçek zamanlı olarak ölçülmesi ve görüntülenmesini mümkün kılan bir enerji optimizasyonu gerçekleştirdi. Ayrıca, enerji tasarrufu dedektiflerinin eğitildiği bir enerji eğitim merkezini de bünyesinde barındıran TürkTraktör, güneş enerjisiyle ısıtma sistemini uygulanabilir hale getirdi. (AA)

Ynt: TürkTraktör, enerji verimliliğinde birincilik ödülü aldı.

arkadaşlar; sözüm türk traktöre isterse nasa dan veya marstan ödül alsın.kesinlikle hak etmiyor.50 defa müşteri hizmetlerini 30 defa ankarada santrali arayıp satın almış olduğum traktörün 13,6R36 jant lastiklrimi bana temin edemediklerini söyledim bir allahın kulu bana dönüpte sizin probleminizi şu tarihte çözülecektir diye aramadılar.yazıklar olsun.traktör aldığıma sevinemiyorum.

Ynt: TürkTraktör, enerji verimliliğinde birincilik ödülü aldı.

iskender link=topic=81025.msg962291#msg962291 date=1422132655' Alıntı:
arkadaşlar; sözüm türk traktöre isterse nasa dan veya marstan ödül alsın.kesinlikle hak etmiyor.50 defa müşteri hizmetlerini 30 defa ankarada santrali arayıp satın almış olduğum traktörün 13,6R36 jant lastiklrimi bana temin edemediklerini söyledim bir allahın kulu bana dönüpte sizin probleminizi şu tarihte çözülecektir diye aramadılar.yazıklar olsun.traktör aldığıma sevinemiyorum.
Abi Ya Senin Case Bayisinde Filan Bi Sıkıntı Var... Biz NH Servisini Atıyorum Ufak Bi Civata Yüzünden Bile Fabrikaya Bildirelim, Fabrika Anında Servise Geri Dönüş Yapıyor, Onlar da Bize... Ertesi Gün Bakıyosun İstediğin Şekilde Olmuş... Aynı Şey Bayiler İçin de Geçerli... Çiftçinin NH Servis Ve Bayilerinde Bu Şekilde Bi Yaptırım Gücü Olabiliyor... Ama Case ' i Bilmem... Aynı Mevzu Onda da Vardır Diye Biliyorum(Bizim Burası İçin)... Ama Senin Orada Mı Bi Sıkıntı Var Bende Anlayamadım... Case Bölge Sorumlusuyla Filan Bi Konuşsaydın Abi ?