Silaj misiri satım pazarlama yerleri

Ynt: Silaj misiri satım pazarlama yerleri

paket silaj yaparsan satarsın her türlü sahibindene koyarsın burdan ilan edersin linkini ama bizim orda dikip tarladan satanlarda var mesela ama riskli satamazlarsa sıkıntı çekiyorlar paketleme makinalarıda yok bizim civarda

adam biçip taşıyıp silaj yapacağı için yakınlardaki küçük ve orta halli işletmelere gidip satabilirsiniz
en azından bizim burda böyle oluyor ama sıkıntı şurda eğer adam ihtiyacının büyük kısmını toparlamışsa almak istemiyebilir yada fiyat olarak sizin düşündüğünüz rakamlar olmayabilir
paketleme imkanınız yoksa yada kendiniz değerlendiremeyecekseniz başka bişey ekmenizi tavsiye ederim yada ekmeden önce bağlantınızı yapın satışınız kesin olsun
o kadar masraftan sonra birde tarlaya serip ziyan etmeyin

valla ilk kez ekecekseniz çok aşırı bi ekim yapmayın .. ayrıca daneliğede kalabilcek çeşit ekerseniz sizin için iyi olur .. kardeş iyi deriz kötü olur şimdi satılır deriz kimse sormaz .. vebal altına girmiyelim .. sen işini sağlama al danelik biçilebilcek bi çeşit ek .. slaj satılmazsa kuruya bırakıver .. hem en garanti şekilde tecrube edersin ..

Balıkesir de slajlik mısırın pek elde kalacağını sanmam.Çünkü epey büyük baş hayvan çiftligi var.Ekmeden önce müşteriyi ayarlarsaniz satış konusunda pek sıkıntı olacagini sanmam.

Yukarıda arkadaşların yazdığı herşeye katılıyorum, hepsini dene, fakat şunu da araştırmanı öneririm; büyük baş hayvan yetiştiriciliği son yıllarda sektöre verilen bir takım hibelerin desteği ile de, trend yatırım halini aldı, bizim buralarda, sermaye sıkıntısı çekmeyen doktor, mühendis, orta büyüklükte esnaf, iş adamı kısaca parası olan herkes, biraz da şehir efsanelerine inanıp, dam kurdu, hayvan beslemeye başladı. Bu yatırımlardan çok başarılı olanlar da var, umduğunu bulmayanlar da var. Fakat benim gözlemim şu; işin içinden gelmeyen, sektöre yabancı bu yatırımcılar, doğru fizibilite yapamadan bu işlere girdiler, mesela benim bu şekilde bir tanıdığım, hayvancılığı sadece hayvan alıp beslemek, sütünü sağmak sandığından, bütün kaba yem ihtiyacının (saman,silaj,kuru yonca vb) tamamını dişarıdan tedarik ediyor, çünkü ekip biçme konusunda bilgisi yok, insanlara güven problemi var, sermayede de sıkıntı olmayınca, kaygısız aşım, ağrısız başım diyerek dışarıdan hazır olarak tedarik ediyordu. Şimdi diyeceksin ki parayı nasıl kazanıyordu? Valla ben kazandığını sanmıyorum, hatta para kazanmak için bu işi yaptığından bile emin değilim. Çünkü şehir insanının kafasının bir köşesinde, günün birinde köyüne-özüne dönmek hayali var, ekonomik gücü olanlar bunu başarıyorlar. Bu aslında gerçek çiftçi için tehlike gibi gözükse de, bu tehdidi fırsata çevirmek elinizde. Çevrende bu tip üreticileri araştır, onlarla iletişim kurmaya çalış, hatta sadece silaj olarak düşünme, arazini böl, riski dağıtmış olursun, silajlık mısır ek, yonca ek, sorgum ek, tritikale ek, bölgende neye ihtiyaç varsa ona göre ek. Bu tip üreticilere git, sizin hayvanlarınız için kaba yemde 'çözüm ortağınız olabilirim' de, bu sihirli bir cümledir, anlamını bilen hemen anlar. Adamın (ya da bir kaç kişinin) tüm kaba yem ihtiyacını, büyüklüğün ölçeğinde tedarik edersin. Allah yolunu açık etsin, ülkemizde kaliteli kaba yem açığı var, çok çalışıp, ihtiyaçları doğru tespit edip, dürüst olursan ekmek yersin bu işten, Allah yar ve yardımcın olsun.

Teşekkür ederim sinan bey gerçekten şu anda düşüncelerimi dillendirdiniz yapmak istediğimde tam olarak ifade ettiniz çok teşekkür ederim sizin veya Çevrenizde herhangi birinin ihtiyacı olduğu vakit Haberleşe biliriz tekrardan teşekkür ederim.

olmert link=topic=81027.msg962705#msg962705 date=1422224895' Alıntı:
Teşekkür ederim sinan bey gerçekten şu anda düşüncelerimi dillendirdiniz yapmak istediğimde tam olarak ifade ettiniz çok teşekkür ederim sizin veya Çevrenizde herhangi birinin ihtiyacı olduğu vakit Haberleşe biliriz tekrardan teşekkür ederim.

Balıkesir ' in neresindesin sen?

olmert link=topic=81027.msg962920#msg962920 date=1422294525' Alıntı:
Balikesir merkezdeyim yapacağımız yer ise Edremit yolunda aktarma köyü. .
Balıkesir il merkezi civarında epey büyüklu, küçüklü hayvan çiftlikleri var, oralari gezin isterseniz belki daha ekmeden müşteriyi bulursunuz.