Barigelli 2 sıralı mı 3 sıralı mı?

merhaba arkadaşlar barigelli pancar sökme makinası alacağız. kendi yerimizi sökeceğimiz için temiz söküm açısından 2 sıralımı daha iyidir 3 sıralımı daha iyidir.genel anlamda hangisi daha iyidir. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Ynt: Barigelli 2 sıralı mı 3 sıralı mı?

kendı yerınız ne kadar bılemıyorum ama barıgellılerın sag on tekerlerı sureklı araya basıyo . bıraz yagmur yada agır tavda sıkıntı oluyo . bazılarında sokum ayaklarının tıtresım ozellıgı bıle yok . bunları gozonunde bulundurun

250 dekar civarı ekim yapıyoruz, tek sıralı harmak makinamız var fakat az geliyor değiştireceğiz satlıktır burdan da ilgilenen arkadaşlar varsa duyurmuş olayım. bilgiler için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: modonex

ertac sahin link=topic=81030.msg962218#msg962218 date=1422123347' Alıntı:

teşekkürler ertac abi ama rimeco hoşumuza gitmiyor bir sene gelmişti sökmek için tarlanın yarısını kırdı bıraktı ondan olsa gerek. barigellinin 2 sıralısına birisi iyi dedi bizim burda birde sizlere sorayım dedim. benim gönlüm 3 lüden yana ama yaptığı işte önemli tabi

bugraa link=topic=81030.msg962226#msg962226 date=1422123938' Alıntı:
teşekkürler ertac abi ama rimeco hoşumuza gitmiyor bir sene gelmişti sökmek için tarlanın yarısını kırdı bıraktı ondan olsa gerek. barigellinin 2 sıralısına birisi iyi dedi bizim burda birde sizlere sorayım dedim. benim gönlüm 3 lüden yana ama yaptığı işte önemli tabi
bılmem bılıyon mu bıze bu sene yunan sokum yaptı onunla anlastıgımız kadarıyla 3 sıralıda rımeco 6 sıralıda holmer en ıyısı dedı ;) bende onun yalancısıyım . barıgellı cok alındı bızım yakın koylerde sımdı cogu satıyo yurutemıyo . sofor ıyı olursa makıne pek zarar yapmıyomus bu sene ogrendık ;)

Bence tek sıra yeterli harmak phm 2 sanırım elinizdeki birde barışların tek sıralılarına bakın onlarda hızlı ve güzel söküm yapıyor tavlı sökümde günde 20 dönüme kadar sökülür. zaten hemen bir günde söksen bile taşıyamazsınki onu hemen 2000 tona yakın pancar çıkar oda nerden bakarsan 25-30 gün taşıması sürer 300 dönüm pancar söktük bu sene harmak phm 2 ile ama barışlar daha iyi sanki ama illaki 2 sıralı alacam diyorsanız bargelli 2 sıralısı iyidir.
2 veya daha fazla sıralı sökümlerde pancarı nasıl ektiğin çok önemli oluyor 6 sıralı bir gaspardo çok düzgün gidilmeli sıralarda yamulmalar olursa pancar zaiyatı çok olur.

alim1903 link=topic=81030.msg963110#msg963110 date=1422354448' Alıntı:
3sıra rimecco 2sıra barigelli hangisini seçersen bende barigelli vardı çalıştıramadık 1sezon çalıştı sattık

Barigellinin ne sorunu vardı? Birde rimeco nun artıları nelerdir?

ORION link=topic=81030.msg963124#msg963124 date=1422358140' Alıntı:
Bence tek sıra yeterli harmak phm 2 sanırım elinizdeki birde barışların tek sıralılarına bakın onlarda hızlı ve güzel söküm yapıyor tavlı sökümde günde 20 dönüme kadar sökülür. zaten hemen bir günde söksen bile taşıyamazsınki onu hemen 2000 tona yakın pancar çıkar oda nerden bakarsan 25-30 gün taşıması sürer 300 dönüm pancar söktük bu sene harmak phm 2 ile ama barışlar daha iyi sanki ama illaki 2 sıralı alacam diyorsanız bargelli 2 sıralısı iyidir.
2 veya daha fazla sıralı sökümlerde pancarı nasıl ektiğin çok önemli oluyor 6 sıralı bir gaspardo çok düzgün gidilmeli sıralarda yamulmalar olursa pancar zaiyatı çok olur.

6 sıralı havalı makineyle ekim yapıyoruz ekimde sıkıntı yok. Kendi işimiz olduğu için temiz olsun istiyoruz. Barış makineyi izledim sökerken gelmişti bizim köye hoşuma gitmedi. 2 ve ya 3 sıralı bi makine alırsak hem söküm zamanımız azalacak hem daha fazla yer ekme imkanımız olcak onun için düşünüyoruz umarım iyi bi makine denk getirebiliriz.

bugraa link=topic=81030.msg963210#msg963210 date=1422368089' Alıntı:
6 sıralı havalı makineyle ekim yapıyoruz ekimde sıkıntı yok. Kendi işimiz olduğu için temiz olsun istiyoruz. Barış makineyi izledim sökerken gelmişti bizim köye hoşuma gitmedi. 2 ve ya 3 sıralı bi makine alırsak hem söküm zamanımız azalacak hem daha fazla yer ekme imkanımız olcak onun için düşünüyoruz umarım iyi bi makine denk getirebiliriz.
400 dönüme kadar tek sıralıyla sökülebilir. ama daha fazlası için artırmak gerekir0 almışken üç sıralı almakta fayda var pancarı kırmaması derin söküm yapabilmesi lazım söküm ayağında titreşim çok önemli diye düşünüyorum temizleme işlemi nasıl yaptıklarıda önemli otsilajı yapan makina mantığı ile çalışanlar sanırım güzel temizliyor sırayı onun derin söküm yapan makineler zaten pek kırmaz pancarı harmak barış kadar derin sökemiyor bizde harmak phm 2 varda barış daha derin söküyo o açıdan iyi pancarı kırma da azalıyor tabi derin olunca

Bizde soğan mısır felan da olduğu için sıkıştırıyor bizi. Bu makinalardan kullanan arkadaşlardan teknik bilgi, detay, mukayese Vs. Bekliyorum. Yardımcı olabilirsiniz minnettar olurum.