Çift kıyım (double chop ) ot silaj makinası ( yılmaz abinin dikkatine )

Ynt: Çift kıyım (double chop ) ot silaj makinası ( yılmaz abinin dikkatine )

Hocam bu aletin yaptığı ise şahit oldum ben bi gün tarlada arabayi gomdugumde zemine zincir aramaya çıktım orada da bu şekilde yapiyorlardi alet fimaks di . Otu kesmek yerine yoluyordu . Dalgalı bir biçim oluyordu m ihmal edilmicek kadar malda yerde idi

eeemreee link=topic=81048.msg962438#msg962438 date=1422193214' Alıntı:
Hocam bu aletin yaptığı ise şahit oldum ben bi gün tarlada arabayi gomdugumde zemine zincir aramaya çıktım orada da bu şekilde yapiyorlardi alet fimaks di . Otu kesmek yerine yoluyordu . Dalgalı bir biçim oluyordu m ihmal edilmicek kadar malda yerde idi
banada öyle geldi sanki malı döküyor içine alamadan

Sağ olasın Ali.

Otu yerden nasıl aldığını anlamadım. Baş kısımda tribün var, kıyım işlemini o nedenle güzel yapıyor.

Geliştirilirse çalışabilir. Lakin Fimaks ' ın üretmiş olması, almamak için yeterli benim için [emoji41]

Cihan_özece link=topic=81048.msg962490#msg962490 date=1422202749' Alıntı:
Uğraşma değmez :)
Banada öyle geldi :))
Ali KOÇKAYA link=topic=81048.msg962497#msg962497 date=1422203477' Alıntı:
Fimaks 25000 galiba dediler.Fazla geldi.
Abi o fiyattaysa eğer hayırlı işler fimaksa
sebazios link=topic=81048.msg962499#msg962499 date=1422203920' Alıntı:
Sağ olasın Ali.

Otu yerden nasıl aldığını anlamadım. Baş kısımda tribün var, kıyım işlemini o nedenle güzel yapıyor.

Geliştirilirse çalışabilir. Lakin Fimaks ' ın üretmiş olması, almamak için yeterli benim için [emoji41]
Abi yerden rotovatör bıçağı gibi bıçaklarla otu yolup helezon yardımıyla bıçaklara gönderiyor yşne eski tip ot silaj makşnalarından iyi fiyat olarak çok pahalı

Arkadaşlar ikinci videoda sanki sudan otunu biçiyorlar... Şöyle baktım yerde filan bir şey bırakmamış.. Dibinden kesmiş.. Bana iyi göründü.

sagalassos link=topic=81048.msg962501#msg962501 date=1422204428' Alıntı:
Arkadaşlar ikinci videoda sanki sudan otunu biçiyorlar... Şöyle baktım yerde filan bir şey bırakmamış.. Dibinden kesmiş.. Bana iyi göründü.

Bu aletin belki de en başarılı noktası o. Yolarak toplama yaptığı için yatık mahsülde iyi performans sergiler.

Eski tip ot sılaj makineleri bıçakları sallamalı taştan fazla korkmaz , ot sılaj makinesi çok yerden gidiyor yerden ne varsa alır zarar görebilir.

Birde bunun fanı iyi üflemiyor gibi geldi bana , yatık mahsülü ot sılaj makineleri iyi alır özellikle karşısından girince

• Beğen
Tepkiler: insertend