Same şanzuman yağı

Ynt: Same şanzuman yağı

Ben ezelden beri kendim alırım.şanzıman yağı sanayide 8-9 tl serviste 12-15 tl. Tutella ,mobil 422,bp terrac süper taranssmission,CASTROL AGRI MP PLUS 10W-40
dibi bir sürü marka vardır

hatirladigim kadari ile samenin yag koyma yeri anahtar ile acmali (yanlis hatirliyo olabilirim) servis eger orda islem yapmadigini bilirse size diyebilir bunu kim acti diye islem yapidi ise anlamaz zaten garanti kapsamida boyle basit birseyden bozulmaz.

yenikentli123 link=topic=81078.msg962905#msg962905 date=1422292943' Alıntı:
hatirladigim kadari ile samenin yag koyma yeri anahtar ile acmali (yanlis hatirliyo olabilirim) servis eger orda islem yapmadigini bilirse size diyebilir bunu kim acti diye islem yapidi ise anlamaz zaten garanti kapsamida boyle basit birseyden bozulmaz.

o zaman sende yağı damper musluğundan koy.bunlar sorun değil tek sorun. eski model traktörlerle ortak kullanılan pistonlu ekipmanlar dolayısıyla şanzıman yağının bozulması.ve değişmek zorunda kalması fatura 500 tlyi bulur.

Ali KOÇKAYA link=topic=81078.msg962909#msg962909 date=1422293218' Alıntı:
o zaman sende yağı damper musluğundan koy.bunlar sorun değil tek sorun. eski model traktörlerle ortak kullanılan pistonlu ekipmanlar dolayısıyla şanzıman yağının bozulması.ve değişmek zorunda kalması fatura 500 tlyi bulur.
şanzıman yağı ortak ekipman kullanımıyla bozulur mu sonuçta yağlar birbirine karışmıyor ki

FatihEFE link=topic=81078.msg962911#msg962911 date=1422293512' Alıntı:
şanzıman yağı ortak ekipman kullanımıyla bozulur mu sonuçta yağlar birbirine karışmıyor ki

örneğin damperli römorkun pistonunda 4-5 litre yağ kalır.
eski model traktörler var şanzıman yağı hiç değişmemiş.
senin römorku bu traktör kullandığında pistondaki yağ karışım olur.
komşuya emanet verdim.mf 240 kuru balata tms yağı hiç değişmemiş.silajda da köyden 3-4 römork topladım.şimdi benim tms yağı çamur gibi oldu.bağzı servisler yağı değiştirir.gözünün yaşına bakmaz

Ali KOÇKAYA link=topic=81078.msg962913#msg962913 date=1422293825' Alıntı:
örneğin damperli römorkun pistonunda 4-5 litre yağ kalır.
eski model traktörler var şanzıman yağı hiç değişmemiş.
senin römorku bu traktör kullandığında pistondaki yağ karışım olur.
komşuya emanet verdim.mf 240 kuru balata tms yağı hiç değişmemiş.silajda da köyden 3-4 römork topladım.şimdi benim tms yağı çamur gibi oldu.bağzı servisler yağı değiştirir.gözünün yaşına bakmaz
ben basılan yağ komple geri gelir diye düşünüyordum üstelik 4 5 litre kalması çok fazla bi rakam

Ali KOÇKAYA link=topic=81078.msg962918#msg962918 date=1422294443' Alıntı:
bir tane sıfır damperli römorkta dene istersen
aslına bakarsan denedim de ve eksiltmedi sanırım çünkü senede en az 2 defa servise giderim her gittiğimde de a dan z ye baktırırım
2 yıl önce de damperli aldım sıfır neyse daha sonra gittiğimde yine baktılar eksik falan demediler ama hortumda açılma oldu onu değiştirmeye gittiğimde 2 litre almadı bile hortum açılıp baya yağ kaçırdığı halde
yani yarım litre falan desen tamamda 5 litre çok fazla be hocam

sdf deutz ağroluks ve same tiğer serilerinde şhellin ürünlerini kullananıyo tabiki şhell yazmıyo ambalajda,bizim serviste yağın litre fiyatı piyasa ile aynı.